Przedsiębiorcy znowu zostali wrogami władzy ludowej

Kategorie: 

Źródło:

PiS ujawnił w weekend swój program wyborczy i zrobiło to wrażenie na wielu ludziach. Największe na beneficjentach obecnej socjalistycznej władzy, ale zapowiedzi ogłoszone na konwencji wyborczej przez posła Jarosława Kaczyńskiego, wstrząsnęły też trzema milionami przedsiębiorców. Zasadne wydaje się pytanie. Czy PiS zlikwiduje przedsiębiorczość w Polsce? Na pewno z zapowiedzi wynika, że taka może byś smutna konsekwencja pomysłów w stylu Chugo Chaveza.

Trwa kampania wyborcza, a w jej trakcie opowiada się różne rzeczy, jedne są banalne, a inne mogą przerażać. Jarosław Kaczyński ogłosił, że partia rządząca zamierza zmusić przedsiębiorców do szokowych podwyżek płacy minimalnej i to w rekordowo krótkim okresie czasu. 

 

Minimalna płaca w 2019 r. wynosi 2250 zł brutto, czyli ok. 1634 zł na rękę, a całkowity koszt pracodawcy wyniesie 2 710 zł, ale już w 2020 roku minimalna ma wynieść 3000 zł brutto tj. ok. 2156 zł na rękę, a całkowity koszt pracodawcy wzrośnie do 3614 zł. Z zapowiedzi posła Kaczyńskiego wynika, że do 2023 płaca minimalna ma wynosić aż 4000 zł, czyli na rękę 2 853 zł,  a koszt pracodawcy zatrudnienia jednego pracownika to 4 819 zł. Czyli wkrótce trzeba będzie miec budżet minimum 5000 zł jeśli chce się zatrudnić pracownika.

 

Oznacza to niewątpliwie likwidację bardzo wielu miejsc pracy i uśrednienie zarobków lepiej zarabiających. Pieniądze należące się im zostaną przekierowane do ludzi, których płaca jest warta tak mało, że trzeba było wymyślić płace minimalną. Oczywiście rząd zgrywając rozbójnika Janosika rozdaje cudze pieniądze, konkretnie przedsiębiorców, którzy i tak w dużej mierze nie stanowią elektoratu partii rządzącej.

Jeśli nie są to tylko wyborcze absurdalne obiecanki cacanki, to prowadzący biznes w Polsce powinni zacząć się bać, bo rozbójnik państwo szykuje się do roboty. Ten swoisty domiar Kaczyńskiego został pomyślany jako mechanizm rozkułaczenia prywaciarzy, zbudowanie wdzięczności u nieporadnej części społeczeństwa oparte o poczucie rewanżyzmu na miarę walki klasowej.Przedsiębiorcy według elektoratu PiS to podejrzani prywaciarze, którzy muszą się podzielić w ten czy inny sposób.

Niewątpliwie takie postawienie sprawy i zapowiedziane szybkie windowanie płacy minimalnej jako metody na powiększenie przychodów budżetowych, to podstawowy cel. Ekonomiści obliczyli, że każde 200 zł zwiększenia płacy minimalnej to dodatkowe 2 mld zł w budżecie. Jednak takie kalkulacje rodem z arkusza kalkulacyjnego mogą się okazać oparte na błędnych założeniach. Z pewnością nastąpi likwidacja tysięcy firm i zniechęcenie ludzi do przedsiębiorczości. 

 

Jeśli przy obecnym poziomie  spłaty minimalnej obowiązkowy ZUS dla przedsiębiorcy ma wzrosnąć do 1500 zł miesięcznie to można sobie tylko policzyć że w 2023 kiedy płaca minimalna ma wynosić 4000 zł brutto obowiązkowy ZUS dla przedsiębiorcy powinien wynosić około 3000 zł.  Kto zaryzykuje konieczność płacenia co miesiąc takiego haraczu bez względu na dochody firmy? Do nawet jedynie dwóch pracowników to wkrótce będzie budżet około 10 tys zł miesięcznie, a do tego jeszcze inne podatki i odpowiednio wyższy ZUS, kto wie czy nie proporcjonalny do dochodu jak jest obecnie w przypadku nieszczęsnych etatowców.

Jak skończą się te eksperymenty socjalistów z gospodarką? Tak jak zawsze - katastrofą! Gdy do niej dojdzie wszyscy zostaniemy milionerami, a po chleb będziemy jeździć z taczką pieniędzy. Pomysły gospodarcze Kaczyńskiego do złudzenia przypominają reformy Chugo Chaveza w Wenezueli. Tamtejszy Kaczyński też postanowił walczyć o sprawiedliwość społęczną, czyli niesprawiedliwość.Po ich wprowadzeniu, w tym drastycznemu podwyższeniu płacy minimalnej, kraj posiadający większe rezerwy ropy od Arabii Saudyjskiej, stał się bankrutem i pośmiewiskiem i państwem upadłym z bezprawiem na ulicach, powszechną biedą i hiperinflacją. Tak zawsze kończy się sprawdzanie kolejnych wersji socjalizmu.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika euklides

Ludzie którzy zarabiają

Ludzie którzy zarabiają minimalną krajową zostaną najzwyczajniej w świecie zwolnieni. Będzie wysokie bezrobocie i wtedy spełni się marzenie Morawieckiego i polinowski rząd będzie brał ludzi do robót interewncyjnych za miskę ryżu. Oczywiście w TV będzie to przedstawiane jako kolejny sukces rządu. Wystarczy, że TV dorysuje wam uśmiech na tych głupich ryjach i wszystko łykniecie...

Portret użytkownika euklides

Jak ktoś ma. Wbrew pozorom

Jak ktoś ma. Wbrew pozorom wiele osób zostało wyruchanych przez złodziejskie państwo i nie mają, ale o tym się w TV nie mówi, więc problemu nie ma. Ciekawe czym skończy się ta konsekracja grzechu, celebrowana przez pożal się Boże katolików.... Wznieśli świątynię kłamstwa, złodziejstwa, prostytucji, morderstwa i są z niej dumni.

Portret użytkownika minoduesp

Popatrz sobie autorze tej

Popatrz sobie autorze tej "nagonki" na wysokość płacy minimalnej , zarobli i podatki w pozostałych krajach UE .. A potem się zastanów dlaczego płace w Polsce są 3~4 krotnie mniejsze niż na "zachodzie" mimo iż ceny towarów i usług są podobne ?! Ja wiem ,że PASOŻYTOM żerującym na polskim społeczeństwie taki stan bardzo odpowiada , ale doczekaliśmy się w końcu władzy która postanowiła z tym skończyć i zabrać ZŁODZIEJOM to co nakradli i pieniążki na cele społeczne się "cudownie" znalazły wbrew KOMUCHOWI sepleniącemu "piniędzy nie ma i nie będzie.." ! W pełni popieram to co napisała - Pola2 , też pracowałem w podobnej firmie , której szefostwo płaciło grosze samemu dorabiając się milionów (!) i wiecznie jęczeli ,że "nie mają pieniędzy na podwyżki"  - myśląc ,że ludzie nic nie widzą i nie rozumieją ! Ale na kamienice , mieszkania (pod najem) ,wille i limuzyny mieli a także na rażące marnotractwo niepotrzebnych wydatków .. Nie twierdzę ,że PiS jest "super cacy" ale jak narazie przynajmniej się stara i efekty też widać !

Portret użytkownika Pan Tadeusz

Nie przeliczaj idioto

Nie przeliczaj idioto wartości innych walut na PLN. "3-4 razy wyższe pensje na zachodzie" hahaha typowy pisiok. Będą wam podbijać płacę minimalną coraz mniej warta złotówką, a wy tumany się będziecie cieszysz i im przyklaskiwac. Gardzę ta biedotą intelektualną która głosuję na popis.

Portret użytkownika euklides

Jak ktoś sam jest złodziejem

Jak ktoś sam jest złodziejem to wydaje mu się, że złodziejem nie jest ten co kradnie, tylko ten co ma. Kradnie twoje polinowskie państwo i to kradnie na potęgę. Wystarczy popatrzeć ile jest opłat i podatków, jaka drożyzna panuje, po to by twoje Państwo mogło pławić się w luksusie. To, że Morawiecki dorobił się milionów wysługując się obcym bankom jakoś wam nie przeszkadza pisioki. Niech da przykład i odda te miliony, a potem oddajcie wy....

Portret użytkownika minoduesp

Raz narzekasz ,że państwo

Raz narzekasz ,że państwo biednym nie pomaga tylko wydaje kasę na pierdoły (np.twój komentaż o indyjskiej sondzie księżycowej !) a innym razem krytykujesz samo istnienie państwa i jego formę finansowania , zdecyduje się w końcu na jakieś stałe poglądy ! Drożyzna to pojęcie względne (!) pajacu ( ty nazywałeś mnie debilem pamietasz ?) , czytasz wogóle to co komentujesz i rozumiesz co jest napisane ?? Ceny mamy "zachodnie" a zarobki "wschodnie" DOTARŁO ! Miej pretensje do pośredników ,którzy narzucają nieraz 200% marzy ! Chcesz jeździć po drogach utwardzonych , korzystać z kolei ,metra ,szpitali ,kanalizacji , prądu itp. itd . ? Co myślisz ,że to się za "pchły" wybudowało ?! Policja ,wojsko , pogotowie ,straż , z czego ma się utrzymywać , pewnie wolałbyś dostać rachunek za każdą pomoc i interwencję i płacić myto na drogowych bramkach zaraz po wyjechaniu z podwórka ! Płaciłeś za chodniki - nie , a łazić chcesz , a na to wszystko składamy się co dzień płacąc PODATKI ! Państwo to nie tylko rząd i posłowie ale całe multum niższych struktór aż do sołtysa .. PiS "kradnie" a kto wychodował mafię VAT -owską , kto sprzedawał kamienice z ludźmi wyrzucanymi na bruk , kto rozdawał za GROSZE majatek narodowy , kto zlikwidował polski przemysł wytwórczy , kto zadłużał Polskę , komu nic się nie opłacało , ORLEN , LOT ,kopalnie kompletnie nic ! Dopiero jak PiS zaczął rządzić to się nagle okazało ,że te firmy przynoszą zyski i nie trzeba ich likwidować ! Kto BREDZIŁ ,że się nic nie opłaca ?! Przez takich właśnie ćwierć inteligentów jak ty , platfusowe szumowiny doprowadzały Polskę do ruiny , zapomniałeś już że według nich "jesteśmy przygotowani na każdą ilość imigrantów " ?! Długo można by jeszcze wymieniać ale NIE CHCE MI SIĘ Z TOBĄ GADAĆ !

Portret użytkownika euklides

korzystać z kolei ,metra  ...

korzystać z kolei ,metra  .... Co myślisz ,że to się za "pchły" wybudowało ?!

Kto czerpie zyski? Czy zysków z tego nie powinien czerpać inwestor, czyli Polak, który został okradziony, a nie twoje złodziejskie polińskie państwo? Odszkodowania za II Wojnę Światową też trafią najpierw do kieszeni bandziorów z Wiejskiej, a nie do ofiar i ludzi którzy faktycznie ponieśli straty. Dopiero jak twoja złodziejska klika się nasyci to rzuci ochłap na otarcie łez dla ofiar reżimów podonych do tego... Ile zarabiają polityczni w spółeczkach skarbu państwa (czyli skarbu zbójników w Wiejskiej) fundowanych za pieniądze ciężko tyrających ludzi? Mam przypomnieć jakie pieniądze idą na fundacje i badania dla politycznych? Ile kradną dyrektorzy, ministrowie, posłowie? Bez nich nie mógłbym chodzić po chodniku - prawie się popłakałem polinowski kmiotku....

Portret użytkownika euklides

Miej pretensje do pośredników

Miej pretensje do pośredników ,którzy narzucają nieraz 200% marzy ! 

Państwo to kim jest geniuszu jak nie pośrednikiem? Wszystko co państwowe jest 10 razy droższe, gdyż ten pośrednik jak żaden inny musi sowicie zarobić by nasycić niezliczone biura poselskie, dyrektorów i wysokich urzędników rozmaitych, z nikomu niepotrzebych placówek... Tak sobie właśnie żerujecie na zdrowej tkance społecznej i powoli wykańczacie naród.

Państwo z czasem zmonopolizowało najbardziej dochodowe obszary jak służba zdrowia, transport czy szkolnictwo, gdzie operuje jako POŚREDNIK, a ty rżenisz głupa pisząc, że nam to daje za darmo. Państwo nie ma własnych środków, wszystko co ma ukradło, bo nie dostarcza żadnych sensownych usług za które ktoś zapłaciłby dobrowolnie.

 

Portret użytkownika еuklidеs

Czego nie rozumiesz

Czego nie rozumiesz pseudonimku? Moje poglądy są stałe jak skała. Państwo ma przestać kraść, czyli zabierać ludziom to co sobie uczciwie wypracują. Każdy kto kradnie jest złodziejem. Tak ciężko to pojąć?

Twoje pisiory kradną na potęgę, a za to co ukradną dotują zachodni kapitał (Mercedes, JP Morgan). Polskim przedsiębiorcom rzucają kłody pod nogi (odwrócony VAT, podwyżki ZUS, nakaz rozliczeń za pomocą kont bankowych itd). Kopalnia Krupiński zamknięta, podobnie jak Huta Częstochowa i wiele innych fabryk. Wpszczają każdą ilość Ukraińców. Ja nigdy nie popierałem ani nie popieram ani PO ani PIS, bo PO=PiS. Bredzicie to wy, bo nic wam innego nie zostało.

Portret użytkownika Kacper Borkowski

Problem w tym, że parafianie*

Problem w tym, że parafianie* nadal w większości wierzący w mrzonki, czyli w jakieś „wybory”, które już dawno zostały za nich dokonane, pójdą wyrażać poparcie - krzyżykiem - dla swoich oprawców.

*parafianin - człowiek bez ogłady, wykształcenia; zacofany i ograniczony,
mieszkaniec parafii; ciasny, ciemny, drobnomieszczański, filisterski, ignorancki, jednostronny, kołtunowaty, kołtuński, małomiasteczkowy, niedouczony, nieinteligentny, nierozumny, obskurancki, ograniczony, parafialny, prowincjonalny, prymitywny, schematyczny, skołtuniały, średniowieczny, tępy, wsteczny, zacofany, zaściankowy, konserwatywny, miasteczkowy, niemądry, nieoświecony, prostacki, kruchciany, partykularny, mieszczański, niepostępowy, otumaniony, reakcyjny, regresywny, zapyziały, zasklepiały, dewociarski, dewocyjny, religiancki,

Każdy parafianin, który nawołuje do rzekomych „wyborów”, bez uczciwej odpowiedzi do czego są te „wybory”i ci „kandydaci” skoro Polski już nie ma, jest zwyczajnym anty Polakiem !!!!!!

„ Każda forma udziału w farsie zwanej „wyborami”, każdy głos, oddany na tą czy inna systemową partyjkę, której działacze odgrywają „pluralizm polityczny” – przynosi szkodę sprawie polskiej i oddala nas od Niepodległej.

https://bezdekretu.blogspot.com/2019/03/po-co-demokracja-1-wybory.html

„Powszechnie dziś stosowany argument, jakoby wybory powszechne były „świętem” wolnego państwa lub miały świadczyć o demokratycznym charakterze III RP – jest głęboko niedorzeczny.”

To już nie jest strzyżenie baranów,

TO JEST OBDZIERANIE ZE SKÓRY ŻYWCEM!!!!!

Barany żyją POPIS-owymi POdwyżkami zapominając, że Polski już nie ma!!!!!

a co nie można było sprzedać będzie oddane w naturze wyłudzaczom w oparciu o rozreklamowaną, bandycką tzw. ustawę 447!!!!!

97% tzw. kandydatów nie wytrzymałoby prostej 5 punktowej weryfikacji jako historycznych Polaków:

1.Każdy Polak musi udowodnić, że nie zmieniał nazwiska, od co najmniej 5 pokoleń.

2.Musi oświadczyć, że nie uczestniczył w żadnych zagranicznych programach szkoleniowych.

3.Każdy Polak musi przejść lustrację na okoliczność jakiejkolwiek współpracy(jawnej i tajnej) z jakimikolwiek służbami.

4.Każdy Polak może się zarejestrować jako kandydat.

5.Każdy Polak musi mieć równy dostęp do wszystkich mediów głównego nurtu, również a nawet szczególnie, do mediów z obcym kapitałem (aby te nie mogły promować anty polaków)

Każdy UCZCIWY KANDYDUJĄCY musi odpowiedzieć na jedno pytanie:

do czego kandyduje, skoro zMora-wiecki wyraźnie i jednoznacznie powiedział:

Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”

-Ważne jest aby uświadamiać Polakom, że nastąpił „Anschluss Polski”

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/06/anschluss-polski-wywiad-z-b-szefem-sluzb-specjalnych-lot-nad-kukulczym-gniazdem-5-2

dlatego: „jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy” - dlatego nie ma wyborów

a nataniachuj już dawno chwalił się, że wykupuje Polskę, Czechy, Węgry itd.

no i czerwony paszport świadczy o tym, że: dokonało się!!!!! kraj nad Wisłą jest całkowicie niesamodzielnym, podległym regionem Europy!!!!!

https://www.patreon.com/posts/wstrzasajaca-o-21108254

Portret użytkownika Prawda boli

Jak czytam te kłamstwa admina

Jak czytam te kłamstwa admina (SIC) na temat przyczyn upadku Wenezueli to zastanawiam się kto i kiedy zrobił mu pranie mózgu bo jeszcze rok temu wiedział jakie były jego prawdziwe przyczyny.

1. Nie ujawniajcie swoich danych osobowych serwisowi ponieważ najprawdopodobniej został przejęty przez nowego właściciela.

2. Używajcie wtyczki Ghostery by zablokować szpiegowskie skrypty

3. Łączcie się przez VPN z osobnego konta na komputerze

Portret użytkownika euklides

Pamiętam doskonale jak Chavez

Pamiętam doskonale jak Chavez przejmował władzę to wszyscy darliście japy, że oto w Wenezueli nastała wolnośći i zbawienie. Gdy coś k...a socjaluchom jak zwykle nie wyszło, to zaczyna się szukanie wroga. Wenezuela upadła przez głupich Wenezuelczyków, podobnie jak Polska upadnie przez głupich Polinowców głosujących na POPiS. Trochę samokrytyki! Ale gdybyście ją mieli to wtedy nie byli byście debilami i Polska by nie upadała, więc koło się zamyka....

Portret użytkownika Dr Piotr

Pozostaje tylko czekać, aż

Pozostaje tylko czekać, aż Trump zniesie wizy do USA, wtedy z kraju uciekną już wszyscy wartościowi fachowcy i wykwalifikowani ludzie, zostanie tylko motłoch i hordy ukraińskie. Trump zrobi na tym deal dla USA i zasili swój kraj wartościowymi białymi ludźmi, a nas ostatecznie dobije i poda żydkom wymarzone tereny Polin pod zasiedlenie.

Strony

Skomentuj