Według ostatnich badań mięsożercy są znacznie zdrowsi od wegetarian

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Najnowsze badania na temat wegetarianizmu dowiodły, że osoby niespożywające mięsa, nawet jeśli dodatkowo nie piją alkoholu, nie palą papierosów i uprawiają więcej sportu, mają gorszy stan zdrowia od ludzi nie stroniących od jedzenia białka pochodzenia zwierzęcego.

 

Badania przeprowadzone przez austriacki Uniwersytet Medyczny w Grazu wykazały, że dieta wegetariańska charakteryzująca się niskim spożyciem tłuszczów nasyconych na rzecz wyższego spożycia owoców, warzyw oraz produktów pełnoziarnistych obciąża organizm podwyższonym ryzykiem raka, alergii, a także problemów ze zdrowiem psychicznym.

 

Podczas badań wykorzystano dane z austriackiej bazy danych medycznych, aby zweryfikować różnice w nawykach żywieniowych oraz stylu życia między osobami o standardowej diecie a wegetarianami. W sumie 1320 różnych osób zostało pogrupowanych ze względu na wiek, płeć i status społeczno-ekonomiczny, a wśród nich wyróżniono 330 wegetarian, 330 osób jedzących po równo mięso, warzywa i owoce, 300 osób jedzących warzywa, owoce i mniej mięsa i 330 osób jedzących więcej mięsa od warzyw i owoców.

Okazało się, że wegetarianie z reguły spożywają mniej alkoholu i mają niższą masę ciała, a mimo to charakteryzują się gorszym stanem zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Uczestnicy badania, którzy jedli mniej mięsa mieli także gorsze podejście do monitorowania swojego stanu zdrowia, unikając na przykład badań kontrolnych.

 

W ostateczności stwierdzono, że austriaccy wegetarianie są mniej zdrowi (częściej chorują na raka, alergie i zaburzenia zdrowia psychicznego), a także wymagają więcej leczenia. Autorzy badania musieli już wydać oficjalne oświadczenie na temat tego, że ich wyniki nie są ukrytą reklamą dla przemysłu mięsnego.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ciciak

Im wyższa świadomość, tym

Im wyższa świadomość, tym subtelniejszy pokarm,

w - mniej więcej - takiej kolejności:

- wszystkojedzący/e

- wegetarianie/nki

- weganie/nki

- surojedzący/e

- jedzący/e z tzw. "obrusa samobranki" na 7 tzw. spasach : wodnym, miodowym, ziołowym, owocowym, warzywnym, grzybowym, orzechowym (wszystko tylko z własnej uprawy)

- pijący/e (ale nie pijacy) - głównie soki i napary z ziół

- pijący/e tylko czystą wodę

- breftarianie/nki - niejedzący i niepijący nic

- p/boganie/nki - nie potrzebujący nawet oddychać (tak, to nie jakiś żart).

„Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.
 

Portret użytkownika Px

Ciekawe że nam nie przeszkada

Ciekawe że nam nie przeszkada że jecie wciąż mięso to wasz wybór,nie przeszkadza komu wbrew Piśm Swiętych oddajecie pokłony i również kszatał ziemi na której przyszło doswiadczać nam cielesności.A wam wszystko nawet źdźbło trawy w naszych oczach.Życzę wiam życia.

Portret użytkownika ARTUR

Możesz nawet codziennie

Możesz nawet codziennie puszczać się na popas i strzykać zielsko ale nie mów potem że jesteś słaby , chory i tak właściwie to ty już się nadajesz na rentę . Napierw chwyć za kilof i łopatę , dostosuj się do norm a potem porozmawiamy .

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj