Według ostatnich badań mięsożercy są znacznie zdrowsi od wegetarian

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Najnowsze badania na temat wegetarianizmu dowiodły, że osoby niespożywające mięsa, nawet jeśli dodatkowo nie piją alkoholu, nie palą papierosów i uprawiają więcej sportu, mają gorszy stan zdrowia od ludzi nie stroniących od jedzenia białka pochodzenia zwierzęcego.

 

Badania przeprowadzone przez austriacki Uniwersytet Medyczny w Grazu wykazały, że dieta wegetariańska charakteryzująca się niskim spożyciem tłuszczów nasyconych na rzecz wyższego spożycia owoców, warzyw oraz produktów pełnoziarnistych obciąża organizm podwyższonym ryzykiem raka, alergii, a także problemów ze zdrowiem psychicznym.

 

Podczas badań wykorzystano dane z austriackiej bazy danych medycznych, aby zweryfikować różnice w nawykach żywieniowych oraz stylu życia między osobami o standardowej diecie a wegetarianami. W sumie 1320 różnych osób zostało pogrupowanych ze względu na wiek, płeć i status społeczno-ekonomiczny, a wśród nich wyróżniono 330 wegetarian, 330 osób jedzących po równo mięso, warzywa i owoce, 300 osób jedzących warzywa, owoce i mniej mięsa i 330 osób jedzących więcej mięsa od warzyw i owoców.

Okazało się, że wegetarianie z reguły spożywają mniej alkoholu i mają niższą masę ciała, a mimo to charakteryzują się gorszym stanem zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Uczestnicy badania, którzy jedli mniej mięsa mieli także gorsze podejście do monitorowania swojego stanu zdrowia, unikając na przykład badań kontrolnych.

 

W ostateczności stwierdzono, że austriaccy wegetarianie są mniej zdrowi (częściej chorują na raka, alergie i zaburzenia zdrowia psychicznego), a także wymagają więcej leczenia. Autorzy badania musieli już wydać oficjalne oświadczenie na temat tego, że ich wyniki nie są ukrytą reklamą dla przemysłu mięsnego.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika ciciak

Im wyższa świadomość, tym

Im wyższa świadomość, tym subtelniejszy pokarm,

w - mniej więcej - takiej kolejności:

- wszystkojedzący/e

- wegetarianie/nki

- weganie/nki

- surojedzący/e

- jedzący/e z tzw. "obrusa samobranki" na 7 tzw. spasach : wodnym, miodowym, ziołowym, owocowym, warzywnym, grzybowym, orzechowym (wszystko tylko z własnej uprawy)

- pijący/e (ale nie pijacy) - głównie soki i napary z ziół

- pijący/e tylko czystą wodę

- breftarianie/nki - niejedzący i niepijący nic

- p/boganie/nki - nie potrzebujący nawet oddychać (tak, to nie jakiś żart).

Portret użytkownika Px

Ciekawe że nam nie przeszkada

Ciekawe że nam nie przeszkada że jecie wciąż mięso to wasz wybór,nie przeszkadza komu wbrew Piśm Swiętych oddajecie pokłony i również kszatał ziemi na której przyszło doswiadczać nam cielesności.A wam wszystko nawet źdźbło trawy w naszych oczach.Życzę wiam życia.

Portret użytkownika ARTUR

Możesz nawet codziennie

Możesz nawet codziennie puszczać się na popas i strzykać zielsko ale nie mów potem że jesteś słaby , chory i tak właściwie to ty już się nadajesz na rentę . Napierw chwyć za kilof i łopatę , dostosuj się do norm a potem porozmawiamy .

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj