Państwo Islamskie wytępiło chrześcijaństwo w Iraku

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wraz z powstaniem tzw. Państwa Islamskiego rozpoczęły się pogromy chrześcijan w Iraku. Mosul jeszcze kilka lat temu był trzecim największym miastem w kraju, był domem dla chrześcijan od ponad 1 700 lat. Dziś, Mosul jest zrujnowany i praktycznie wolny od chrześcijan.

 

W 2014 roku, islamiści po zajęciu tego irackiego miasta postawili chrześcijanom warunek – albo przejdą na islam, albo będą płacić podatek religijny. W przeciwnym wypadku groziła im śmierć. Jedynym rozwiązaniem było więc opuszczenie Mosulu.

 

Przed powstaniem samozwańczego Państwa Islamskiego, w Mosulu żyło ponad 15 tysięcy chrześcijan. W lipcu 2019 roku, katolicka organizacja charytatywna „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oszacowała, że po wojnie, do miasta powróciło zaledwie 40 chrześcijan. W grudniu 2018 roku, święta Bożego Narodzenia po raz pierwszy były obchodzone bez chrześcijan.

Ludobójstwo odbywało się przy całkowitej obojętności ze strony Europy i innych państw zachodnich, które w tym czasie były zajęte przyjmowaniem islamskich imigrantów – w tym terrorystów z ISIS, oraz karaniem swoich społeczeństw za „islamofobię”. Chrześcijanie w Iraku nie mogli liczyć na pomoc.

W samym Mosulu, islamiści zniszczyli 45 kościołów. Do dziś przetrwał tylko jeden kościół. Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego zamierzali również zniszczyć tamtejszą historię chrześcijaństwa, atakując założony w IV wieku klasztor Mar Behnam. Terroryści ograbili go i zdewastowali, ale dzięki interwencji irackiego kapłana Najeeba Michaeela udało się uratować 850 rękopisów.

 

Tragedia chrześcijan miała miejsce nie tylko w Mosulu, lecz w całym Iraku. Szacuje się, że populacja chrześcijan w tym kraju spadła aż o 83%. Jeśli Zachód wciąż będzie obojętny na mordy i prześladowania, chrześcijaństwo w Iraku ostatecznie umrze.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika keri

Lechici tak są zniewoleni

Lechici tak są zniewoleni przez ideologię watykańską, że wydaje im się, że cudze pustynne bożki to ich bogowie. Mordowanie, torturowanie, niewolenie i straszenie od 966r. przyniosło katastrofalne spusztoszenia w ich umysłach.

Mamy świat Orwella, w którym Partia to kościół katolicki. KK mordował, torturował niewinnych ludzi, fałszował historię np. Lechii, zupełnie jak Partia.

"Pranie mózgu" w Orwellu, to przecież biblijne "zaprzec się samego siebie".

KK, podobnie jak Partia Orwella uważa, że seks ma być tylko do prokreacji, a namiętność jest grzechem (w KK)/przestępstwem (w Orwellu).

Jezus mówił, że należy zostawić swego brata, ojca i matkę, i iść za nim. Partia też uważała, że najważniejszy w życiu ma być Wielki Brat i trzeba go kochać.

Partia chciała zniszczyć miłość i przyjaźń, więzy rodzinne, a co KK? -"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy." (Mat.10: 34-36)

itp.

Podobieństwa między Partią Orwella a kościołem katolickim są wstrząsające. Jednak "Rok 1984" uważany jest przez krytyków literackich za antyutopię. Czy naprawdę wśród czytelników są same ślepaki?

Włoski naukowiec o urojonej pandemii: https://stopnop.com.pl/wloski-naukowiec-o-wirusie. Cov-19 to egzosom do komunikacji międzykomórkowej, a nie wirus: https://www.youtube.com/watch?v=oMPguza54mM

Portret użytkownika Max 1983

Pięknie napisane ,do tego

Pięknie napisane ,do tego odpowiednie przykłady żeby nie trzeba było się głowić zbyt mocno bo ty już ta pracę wykonałeś.Jaki efekt?? 22/98 w plecy na ten moment.Co moge powiedzieć, poza tym że ludzie to wiekszości idioci??

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

Uważaj Keri, jak dostaniesz

Uważaj Keri, jak dostaniesz migreny albo padnie ci coś innego to dlatego że nie zgadzasz się z jedynymi słusznymi poglądami kangura że cale zło na świecie to LGBT i Islamiści, bo gdyby nie oni to miłujący pokój kaotlicy żyli by spokojnie.A w tych więzieniach ci mordercy gwałciciele to wszystko LGBT, tylko udają hetero i wierzacych w Jezusa.Najgorsze są lesbijki, to one gwałca kobiety, zapewne przebierając się za facetów i sztucznymi penisami.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika keri

Hehe, drako do każdego tematu

Hehe, drako do każdego tematu wciska LGBT. Nawet jak jest o kosmosie. Biggrin

Temat rozdmuchuje tylko dlatego, aby ludzie się ze soba kłócili i nie połączyli swych sił, bo jedność to siła, jak napisała Babka. On tu jest dla siania nienawiści, podziałów, bluzgania.

LBGT chce oddzielenia państwa od kościoła i to mi odpowiada. Smile Reszta to drako fobie, w tym homofobia Biggrin

Poglądy drako są cuchnące, lecz to nie mój problem, tylko jego otoczenia Biggrin

Włoski naukowiec o urojonej pandemii: https://stopnop.com.pl/wloski-naukowiec-o-wirusie. Cov-19 to egzosom do komunikacji międzykomórkowej, a nie wirus: https://www.youtube.com/watch?v=oMPguza54mM

Portret użytkownika Kangur.

Co moge powiedzieć, poza tym

Co moge powiedzieć, poza tym że ludzie to wiekszości idioci

...może dodaj Max, że to chrześcijanie są winni mordów dokonywanych na nich samych, a najbardziej winne są chrześcijańskie dzieci, również mordowane przez islamskich wyznawców miłości i pokoju...a co, jak już rzygać, to rzygać.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................

1 Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; Ew. Mt. 6

10 marca 2018 w Gihemvu uderza piorun w kościół Adwentystów Dnia Siódmego - ginie 16 osób i 140 osób zostaje rannych.

12 września 2015 roku katastrofa dźwigu w Mekce - ginie ponad 100 osób i 200 osób zostaje rannych.

25 kwietnia w Cevo na turystów spada krzyż poświęcony przez JP2 - ginie 21-letni mężczyzna.

22 lipca 2007 roku dochodzi do wypadku polskiego autokaru z pielgrzymami, którzy wracali z maryjnego sanktuarium w La Salette - ginie 26 pielgrzymów i 24 zostało rannych.

15 sierpnia 2017 rok w portugalskim Monte upadek drzewa w czasie procesji maryjnej - ginie 12 osób w tym dwoje dzieci i 52 osoby zostały ranne.

20 października 2017 w bazylice Santa Croce we Florencji spada tynk z sufitu - ginie 52-letni turysta z Hiszpanii.

10 kwietnia 2010 roku z delegacją do Smoleńska leci obraz Maryi katyńskiej w celu celebracji mszy maryjnej - ginie 96 osób w tym prezydent RP z małżonką.

6 kwietnia do lipca 1994 roku wojna domowa  Rwandzie - ginie około miliona ludzi, w tym dziesiątki tysięcy giną w Kościołach.

11 lipca 1943 roku krwawa niedziele na Wołyniu - większość ofiar ludobójstwa na Polakach tego dnia ginie w Kościołach w czasie mszy.

Rok 1975-79 krwawe rządy Czerwonych Kmerów w Kambodży - ginie ponad 2 miliony ludzi, a najbardziej znienawidzoną i mordowaną przez reżim grupą ludzi jest mniejszość wietnamska, Chrześcijanie katoliccy i duchowieństwo.

 

Strony

Skomentuj