Państwo Islamskie wytępiło chrześcijaństwo w Iraku

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wraz z powstaniem tzw. Państwa Islamskiego rozpoczęły się pogromy chrześcijan w Iraku. Mosul jeszcze kilka lat temu był trzecim największym miastem w kraju, był domem dla chrześcijan od ponad 1 700 lat. Dziś, Mosul jest zrujnowany i praktycznie wolny od chrześcijan.

 

W 2014 roku, islamiści po zajęciu tego irackiego miasta postawili chrześcijanom warunek – albo przejdą na islam, albo będą płacić podatek religijny. W przeciwnym wypadku groziła im śmierć. Jedynym rozwiązaniem było więc opuszczenie Mosulu.

 

Przed powstaniem samozwańczego Państwa Islamskiego, w Mosulu żyło ponad 15 tysięcy chrześcijan. W lipcu 2019 roku, katolicka organizacja charytatywna „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oszacowała, że po wojnie, do miasta powróciło zaledwie 40 chrześcijan. W grudniu 2018 roku, święta Bożego Narodzenia po raz pierwszy były obchodzone bez chrześcijan.

Ludobójstwo odbywało się przy całkowitej obojętności ze strony Europy i innych państw zachodnich, które w tym czasie były zajęte przyjmowaniem islamskich imigrantów – w tym terrorystów z ISIS, oraz karaniem swoich społeczeństw za „islamofobię”. Chrześcijanie w Iraku nie mogli liczyć na pomoc.

W samym Mosulu, islamiści zniszczyli 45 kościołów. Do dziś przetrwał tylko jeden kościół. Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego zamierzali również zniszczyć tamtejszą historię chrześcijaństwa, atakując założony w IV wieku klasztor Mar Behnam. Terroryści ograbili go i zdewastowali, ale dzięki interwencji irackiego kapłana Najeeba Michaeela udało się uratować 850 rękopisów.

 

Tragedia chrześcijan miała miejsce nie tylko w Mosulu, lecz w całym Iraku. Szacuje się, że populacja chrześcijan w tym kraju spadła aż o 83%. Jeśli Zachód wciąż będzie obojętny na mordy i prześladowania, chrześcijaństwo w Iraku ostatecznie umrze.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Max 1983

Kangur a ty przeczytałeś co

Kangur a ty przeczytałeś co napisałem ze zrozumieniem?Powtórzę ci.Fantatycy religijni z obu stron niech się wybijają, a zwykłych ludzi żal.Tu akurat być może jest ludobójstwo, tak jak chrześcijanie, a tak naprawde katotlicy dokonywali ludobójstw na innych narodach,nacjach , przez całe wieki .Zreszta to nie jest odległa przeszłość, mam ci podac jakiś przykład zbrodni z ostatnich lat??Może coś powiesz o nalotach i zrównywaniu z ziemią przez katolików ,protestantów itp choćby Iraku ,Libii ,Syrii grożenia Iranowi(gdzie bandyci katolicko -protestantcy nie zabijają i nie zrównali  ziemią, tylko dlatego że by im ręka uschła, bo Iran się ma czym bronić)Zapewniam cię że w tych krajach tez się roiło od kobiet i dzieci...teraz jest już ich mniej .Obie wojny światowe gdzie były mordy na skalę wcześniej nie znaną kto wywołał??A kto użył bomby atomowej??Arabowie??Muzułmanie??A kto wyżynał indian ,kolonizował Afrykę i tak dalej??.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Kangur.

Oczywiście, że przeczytałem

Oczywiście, że przeczytałem to, co napisałeś Maksiu ze zrozumieniem, napisałeś tak, jakby tam się ścierały dwie armie fanatyków religijnych...a w rzeczywistości są tam mordowani, przez uzbrojonych muzułmanów bezbronni chrześcijanie.

Bezbronną chrześcijańską społeczność przedstawiasz jako fanatyków religijnych ???!!! ... przypomnę Ci, że piszemy o tym, czego dokonało Państwo Islamskie w Iraku  więc po jaką cholerę mieszasz w to Indian i jakieś inne pierdoły, skoro nie mają związku? Odnieś się do tematu.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Max 1983

Przyznaję że popełniłem bład

Przyznaję że popełniłem bład bo powinienem zaznaczyć że moje stwierdzenie nie dotyczy tego atykułu, a ogolnego spojrzenia na sprawę.Więc prostuję dla tych co muszą mieć wywalone wszystko wprost.W tej sprawie bardzo mi żal chrześcijańskiej ludności cywilnej ,tak samo jak by mi było żal każdej innej mordowanej przez religijnych psycholi, a ci sa wszędzie w każdej rasie i religii , jak historia i teraźniejszość dowodzi.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Kangur.

No i już lepiej Maks...faksem

No i już lepiej Maks...faksem jest, że w przeszłości chrześcijanie mordowali w imię Boga masę ludzi, palili na stosach, torturowali, ale to już jest odległa przeszłość i chrześcijaństwo dawno temu zaprzestało wojen na tle religijnym, za to islamiści weszli na tę drogę, i nie zejdą z niej, zanim ich albo nie powstrzymamy, albo nie wybijemy.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Max 1983

Załóżmy że mieszkasz sobie w

Załóżmy że mieszkasz sobie w Syrii.Masz robote ,dom rodzinę, jest wmiarę ok.Przychodza Islamiści wyrzynają ci rodzinę dramat nie??A teraz druga wersją przychodzi kanalia katolicko-protestancka i zrzuca na ciebie bomby w imię demokracji.Domu nie ma, kraj zrujnowany, rodzina w piachu ,a ty   trafiasz do jakiegoś zakichanego obozu i w nim gnijesz Bóg wie ile lat....fakt robi ci to róznice.Ty serio żyjesz w jakimś świecie w którym zło "białego człowieka"skończyło się wraz z wyprawami krzyżowymi.Serio od tego czasu wynaleziono radio tv ,internet....naprawdę skorzystaj z tego .

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Kangur.

Ja żyję w świecie, w którym

Ja żyję w świecie, w którym Europę zalewa fala islamistów, serio nie zauważyłeś tego???? nie muszę mieszkać w Syrii, by być blisko nich...nawet nie przyjmujesz do wiadomości, po co oni tu przybyli i w kółko odkręcasz kota ogonem odwracając uwagę od prawdziwych zagrożeń.

Piszesz o "biednych" uchodźcach, że muszą gnić w obozach ...hahaha te obozy to strefy NOGO, do których biały człowiek, nawet policja, nie ma wstępu...nadajesz jak TVN i kłamiesz w żywe oczy. Czemu nie przyjechali z rodzinami? zostawili je tak po prostu na pastwę losu???...skoro są tacy biedni, skąd maja nowiutkie smartfony???czemu zamiast pracować, gwałcą, zabijają, zastraszają, handlują narkotykami i się wygrażają, że zabiją wszystkich niewiernych ???

Mnie nie zmanipulujesz Maksiu. Wink

Skoro obwiniasz wszystkich chrześcijan za to, co robią szatany...to Ty też jesteś " kanalią katolicko-protestancką" ...jak wszyscy, to wszyscy.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika 3plabc

ISIS?!? Daesz?!? Przecież to

ISIS?!? Daesz?!? Przecież to dziecko polityki gabinetu Busha. Amerykański konserwatyzm w pełnej krasie. Owszem, są to skurwysyny. Ale są to nasze skurwysyny, mi im broń kupujemy i się od nich fuck off! Amerykanie przyzwolili, albo pociągali za sznurki, aby powstał i osłabiał wpływy szyitów w regionie. Dwa miliony chrześcijan na wygnanie, bądź dekapitacje?!? Ameryka w d... ma chrześcijan, ważne że hajs się zgadza, wydobycie ropy, strefa wpływów, powód do obecności wojskowej... no i pozycja żandarma w światowej polityce. Gdyż tylko Amerykanie mają prawo dyktować narodom Ziemi co dobre, co złe! Więcej! Tylko Ameryka ma prawo rządzić planetą Ziemia! Tylko Ameryka!!! Ameryka tępe skur.... !!! ;P

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika keri

Lechici tak są zniewoleni

Lechici tak są zniewoleni przez ideologię watykańską, że wydaje im się, że cudze pustynne bożki to ich bogowie. Mordowanie, torturowanie, niewolenie i straszenie od 966r. przyniosło katastrofalne spusztoszenia w ich umysłach.

Mamy świat Orwella, w którym Partia to kościół katolicki. KK mordował, torturował niewinnych ludzi, fałszował historię np. Lechii, zupełnie jak Partia.

"Pranie mózgu" w Orwellu, to przecież biblijne "zaprzec się samego siebie".

KK, podobnie jak Partia Orwella uważa, że seks ma być tylko do prokreacji, a namiętność jest grzechem (w KK)/przestępstwem (w Orwellu).

Jezus mówił, że należy zostawić swego brata, ojca i matkę, i iść za nim. Partia też uważała, że najważniejszy w życiu ma być Wielki Brat i trzeba go kochać.

Partia chciała zniszczyć miłość i przyjaźń, więzy rodzinne, a co KK? -"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy." (Mat.10: 34-36)

itp.

Podobieństwa między Partią Orwella a kościołem katolickim są wstrząsające. Jednak "Rok 1984" uważany jest przez krytyków literackich za antyutopię. Czy naprawdę wśród czytelników są same ślepaki?

Orwella Partia w "Rok 1984" to kościół kat. Dowodzi tego historia kk, biblia i poglądy kk. Precz ze światem Orwella! https://zmianynaziemi.pl/comment/494516#comment-494516

Portret użytkownika Max 1983

Pięknie napisane ,do tego

Pięknie napisane ,do tego odpowiednie przykłady żeby nie trzeba było się głowić zbyt mocno bo ty już ta pracę wykonałeś.Jaki efekt?? 22/98 w plecy na ten moment.Co moge powiedzieć, poza tym że ludzie to wiekszości idioci??

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj