Donald Trump proponował zrzucać bomby jądrowe na huragany

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Każdego roku, Stany Zjednoczone muszą zmagać się z potężnymi huraganami, które wywołują ogromne zniszczenia. Okazuje się, że Donald Trump wie, jak należy rozwiązać ten problem. Prezydent USA proponował użyć broni jądrowej, aby niszczyć niebezpieczne huragany.

 

Trump podobno wielokrotnie proponował urzędnikom Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, aby zastanowili się nad opcją zbombardowania huraganów. Jego plan zakładał zrzucenie bomby nuklearnej do samego oka huraganu będącego na oceanie, aby zniszczyć go, zanim ten zacznie niszczyć Stany Zjednoczone.

 

Amerykańscy urzędnicy podobno stwierdzili, że rozważą tę opcję, choć na szczęście nigdy nie była na etapie realizacji. Jednak niektórzy uznali, że jeśli ten pomysł pozwoliłby uchronić Stany Zjednoczone przed potężnym żywiołem to wcale nie jest taki zły.

W rzeczywistości pomysł niszczenia huraganów bombami nuklearnymi był wielokrotnie komentowany od kilku dekad i wywoływał niepokój ze strony mieszkańców. Kilka lat temu, Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) ostrzegła, że bombardowanie huraganów może okazać się nieskuteczne, a opad radioaktywny szybko dotarłby do lądu i wywołałby poważne problemy środowiskowe. Zresztą, traktat dotyczący eksplozji nuklearnych do celów pokojowych uniemożliwia zrealizowanie tego planu – chyba, że Stany Zjednoczone odstąpią od niego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj