Brazylia odrzuca pomoc w gaszeniu pożarów Amazonii

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W lasach deszczowych Amazonii szaleją pożary, a władze Brazylii same przyznały, że ugaszenie ognia jest wielkim wyzwaniem. Jednak podczas szczytu państw G7 w Biarritz, Francja zaoferowała pomoc finansową, którą Brazylia odrzuciła i uznała nawet za obraźliwą.

 

Emmanuel Macron ogłosił w poniedziałek, że Brazylia w każdej chwili mogłaby otrzymać do swojej dyspozycji fundusz w wysokości ponad 22 milionów dolarów, które można przeznaczyć na dodatkowe samoloty przeciwpożarowe. Francja zaoferowała również pomoc w gaszeniu pożarów, gdyby tylko Brazylia ją przyjęła.

 

W trakcie szczytu G7 dyskutowano między innymi o pożarach, które szaleją w Amazonii i które uznano za problem globalny. Jednak rząd Brazylii nie zamierza przyjmować żadnego wsparcia. Prezydent Jair Bolsonaro stwierdził, że Europa traktuje jego kraj jak swoją kolonię i wytknął Francji, że nie potrafiła zapanować nad kwietniowym pożarem w paryskiej katedrze Notre-Dame, a chce zabierać się za gaszenie ognia w wielkiej Amazonii.

Władze Brazylii uznały, że Zachód pod przykrywką udzielenia pomocy chce uzyskać dostęp do zasobów naturalnych, bo „nie ma nic za darmo”. Dlatego międzynarodowa pomoc w gaszeniu pożaru w lasach Amazonii raczej nie dojdzie do skutku.

 

Brazylia prowadzi obecnie samodzielną walkę z ogniem, która jest jednak dość ograniczona i zbyt późno została podjęta. Prezydent Jair Bolsonaro twierdzi, że Amazonia należy do Brazylii i nikt nie powinien interesować się sprawami wewnętrznymi państwa. Jednak jego rząd zwiększył wycinkę drzew pod rolnictwo i górnictwo i przymyka oko na podpalenia lasów, których dokonują farmerzy, a jak mówił sam Bolsonaro – podpaleń podobno dokonują organizacje pozarządowe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika hevy

Skończ z kretynem cejrowskim,

Skończ z kretynem cejrowskim, który nie umie nawet posługiwać się latarką czołową. To był świetny odcinek jak pokazywał użycie latarki czołowej... debil do kwadratu. Jeżeli Ty nie jesteś kretynem to powinieneś wiedzieć, że latarka czołowa świeci tam gdzie patrzysz, a nie jak cejrowski demonstrował... o, jak patrzę do przodu to widać ale jak skręcę głowę w bok to nie widać.

Portret użytkownika ARTUR

Nie wiadomo czyj jest ten

Nie wiadomo czyj jest ten kawałek palącej się Brazylii , może został sprzedany Izraelowi jak milion km kwadratowych Argentyny w rejonie masywu Patagonii , tam też znajduje się baza NWO i centrum dowodzenia gospodarką , finansami a także wojnami . ONZ jest jedynie wydmuszką dla lemingów aby nikt o nic nie pytał .

Strony

Skomentuj