W Afryce przetrwało już tylko 22 tysiące lwów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Liczba lwów w Afryce żyjących obecnie w naturze, zmniejszyła się do 22 509 osobników. Są to wnioski z badania opublikowanego w tym tygodniu przez naukowców z brytyjskiego Departamentu Badań Ochrony Przyrody Uniwersytetu Oksfordzkiego. „Musimy przyznać, że dzikie lwy w Afryce zniknęły z 95% ich historycznych siedlisk” - podkreślono w raporcie.

 

Naukowcy podali konkretne dane: w Malawi, istnieje tylko pięć lwów żyjących w warunkach naturalnych w Angoli - 25. W Rwandzie jest ich 22, w Nigerii - 30. Największa liczba lwów żyjących w środowisku naturalnym, znajduje się w Tanzanii - 8176 zwierząt. Potem jest między innymi RPA z ilością 2070, Kenia - 1825, Zambia - 1095, Mozambik - 1295,  Zimbabwe - 1709 i kilka innych krajów z mniejszą populacją lwów.

Źródło: pixabay.com

Zgodnie z ustaleniami ekspertów z Oxfordu, aż 40% terytorium, na którym lwy teraz mieszkają, znajduje się w obszarach chronionych różnych państw afrykańskich. A tylko 14% zwierząt żyje w siedliskach, gdzie nie ma zasad ich ochrony. Badanie wykazało, że aby zachować lwy w Afryce w ich naturalnym środowisku nie wystarczy tylko pracować obszarach chronionych ale rónież poza nimi. Jednak wymaga to więcej środków finansowych niż te, które obecnie kraje afrykańskie mogą wyasygnować do odpowiednich służb ochrony przyrody.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika minoduesp

No i niech teraz ktoś

No i niech teraz ktoś spróbuje wytłumaczyć Lwom ,że nie ma przeludnienia ... skoro ich przestrzeń życiowa skurczyła się o 95% na korzyść człowieka ..  My ludzie zagarniamy coraz więcej i więcej nie licząc się z innymi gatunkami ,które również chcą sobie żyć obok nas , tym bardziej ,że były tu pierwsze . Obawiam się , że los dziko żyjących zwierząt jest już przesądzony i w dającej się przewidzieć niezbyt odległej przyszłości spotka ich to samo co indian ..  

Skomentuj