W niedalekiej przyszłości dłoń może zastąpić karty bankomatowe

Kategorie: 

Naukowcy tworzą coraz więcej technologii które pozwalają ludziom na dokonywanie płatności. Wszystko ma się oczywiście odbywać bez pomocy kart magnetycznych a pieniądz staje się dla ludzi jedynie czymś wirtualnym, niczym wirtualne zawieranie przyjaźni na serwisach społecznościowych.

 

Chip RFID jest znany wielu ludziom dzięki swojej kontrowersyjności, która polega na wszczepieniu go pod skórę. Innym przykładem jest firma Uniqul, dzięki której będziemy mogli płacić twarzą. Wszystkie te technologie mają nas zniechęcić do korzystania z fizycznej gotówki, jednak gdyby doszło do jakiejś większej, poważniejszej awarii, z pewnością nie mielibyśmy dostępu do pieniędzy, które przecież są nasze. Mimo wszystko firmom nie przeszkadza ten problem a technologiczny wyścig wciąż trwa.

 

Kolejna forma płatności, która nie wymaga kart magnetycznych, powstała w Japonii już parę lat temu dzięki firmom Hitachi i Fujitsu. Identyfikacja użytkownika jest bardzo łatwa. Wystarczy zbliżyć rękę do skanera, który identyfikuje człowieka po ilości, umiejscowieniu oraz punktach rozwidlenia żył. Sami twórcy tej metody uważają, że jest bezpieczniejsza niż skan odcisków palca czy tęczówki oka. Technologia jest jak dotąd szeroko stosowana w japońskich bankomatach a nawet w największych bankach w Brazylii, Polsce i w Turcji.

 

 

 

 

Źródło: http://blog.e-money.com/the-biometric-wallet/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Seba

I sprawia, ze wszyscy: mali i

I sprawia, ze wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymuja
znamię na prawa rękę lub na czoło i ze nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. [Ap 13,16-13,18]

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem