W Brazylii nagle wyginęło ponad 500 milionów pszczół!

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Liczne badania wskazują, że to pestycydy odpowiadają za masowe wymieranie pszczół. Potwierdzają to najnowsze doniesienia z Brazylii, gdzie odnotowano śmierć ponad 500 milionów owadów na przestrzeni zaledwie trzech miesięcy.

 

Niepokojące zjawisko wystąpiło w czterech stanach. W samym Rio Grande do Sul wyginęło aż 400 milionów pszczół. Aldo Machado, wiceprezes brazylijskiego stowarzyszenia pszczelarskiego w stanie Rio Grande do Sul powiedział, że jego kolonia została zdziesiątkowana w ciągu 48 godzin, gdy u niektórych pszczół zauważono pierwsze oznaki choroby.

Z przeprowadzonych badań laboratoryjnych wynika, że winne są pestycydy, a konkretnej neonikotynoidy i fipronil, których stosowanie w Europie jest zakazane. Zresztą nie jest to pierwszy raz, gdy naukowcy mówią o szkodliwym wpływie pestycydów na kolonie pszczół.

 

Brazylia jest obecnie największym importerem pestycydów na świecie. W ciągu zaledwie trzech lat zarejestrowano tam 193 środki zawierające chemikalia, które są zakazane w Unii Europejskiej. Choć związek między pestycydami a masową śmiercią pszczół wykazano w wielu badaniach, Brazylia w ostatnich latach rozpowszechniła stosowanie chemii w uprawach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Skoro już wiadomo ,że te czy

Skoro już wiadomo ,że te czy inne substancje czynne w "pestycydach" są wysoce szkodliwe a ich użycie zostało w UE zakazane (!) właśnie dlatego ,że m.in trują pszczoły , to DLACZEGO wciąż się je produkuje i co więcej (!) eksportuje do mniej rozwiniętych krajów nie zdających sobie sprawy z ich szkodliwości ?! Dlaczego chciwość i polityka pieniężna wciąż bierze "górę" nad zdrowym rozsądkiem i dobrem wspólnym jakim jest nasza ziemia i jej fauna !? Podobnie rzecz wygląda z żekomą ekologią przemysłową krajów europejskich , które szczycą się "niskoemisyjnością" podczas gdy swoją "brudną" produkcję przenoszą do krajów biednych , gdzie nikt nie dba oto co leci z komina , wpływa do rzeki i przedostaje się do gleby bo muszą utrzymać niską cenę by pośrednicy i ich zleceniodawcy mogli budować swoje kapitałowe imperia ! Hipokryzja , obłuda i zakłamanie jest tak przeogromna ,że tylko TOPÓR jest w stanie to powstrzymać !

Portret użytkownika еuklidеs

Coś jest nie tak. Nagle

Coś jest nie tak. Nagle przyszło oświecenie, że winne są pestycydy? Wszyscy pamiętamy jak politnaukowcy dumali dlaczego umierają pszczoły, stawiali tarota, doszukiwali się złego ułożenia planet i ni ch...a nie wiedzieli czemu umierają. Co się stało? Monsanto ostatecznie sprzedane Brazylijczykom? A może chodzi o coś więcej. Może będą masowo umierać od 5G, więc można poświęcić pestycydy... Nigdy nie nauczę się żyć w tym fałszu, który jest jak pestycyd...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika euklides

Racja, jest wiele kiedyś było

Racja, jest wiele kiedyś było niewiadomych... Podstawmy za te niewiadome "fałsz" i zobaczmy co wyjdzie. Zajrzyjmy od twego artykułu sprzed 10 lat

Co właściwie dzieje się z pszczołami? Nikt nie potrafi na to jednoznacznie odpowiedzieć. Pszczelarze mówią, że pszczoły po prostu znikają (CCD)

O tym właśnie pisałem. Ci co mają jako taką pamięc, pamiętają o "tajemniczych czynnikach" zabijających pszczoły... Taki był wydźwięk sieczki informacyjnej z tamtych czasów. Oczywiście ja dobrze wiedziałem, co zabija pszczoły, jednak od kształtowania opini publicznej mamy politnaukowców... Opinia politnaukowca z twojego artykułu sprzed 10 lat:

"Rzeczywiście, ubywa tych owadów, zwłaszcza po ciężkiej zimie. Nie obarczałbym jednak głównym ciężarem winy chemii używanej w rolnictwie."

Aż tu nagle w 2019 mamy wysyp artykułów o pestycydach zabijających pszczoły. Okazuje się, że można nawet zrobić badania laboratoryjne czego nie udawało się dokonać przed 10 laty... Winne są pestycydy, a jakże(!), wiadomo nawet jakie.

winne są pestycydy, a konkretnej neonikotynoidy i fipronil, których stosowanie w Europie jest zakazane

Na pewno nie ma to związku z tym, że Unia zaledwie rok temu, w kwietniu 2018 wymyśliła zakaz stosowania tych pestycydów....

"Zakaz stosowania neonikotynoidów: smutny dzień dla rolników i niekorzystne rozwiązanie dla Europy" https://www.bayer.com.pl/pl/media/zakaz-stosowania-neonikotynoidow-smutny-dzie-dla-rolnikow-i-niekorzystne-rozwiazanie-dla-europy.php

Także, jak czegoś nie wiesz albo nie rozumiesz, to na tym świecie, dla swojego dobra załóż, że to co Ci podają to fałsz. Czysta statystyka....

Portret użytkownika 3plabc

Dobrze wiedzieć. Wniosek żeby

Dobrze wiedzieć. Wniosek żeby unikać płodów rolnych z Brazylii, pewnie kawa i banany też pryskane... naje się człowiek tego świństwa, a w nocy świeci jak Czarnobyl. Lepiej chyba pościć, bo można szybko skończyć jak te pszczoły.

Strony

Skomentuj