Mieszkańcy z Michigan są zmuszani do usunięcia posągu Matki Boskiej ze swojego podwórka – kolejny dowód na zorganizowaną walkę z chrześcijaństwem

Kategorie: 

Źródło: tg

Rodzina na przedmieściach Detroit twierdzi, że jest zmuszona do usunięcia posągu Matki Boskiej, który stoi na podwórku od 16 lat. Inicjatywa wyszła od lokalnego stowarzyszenia właścicieli domów HOA.

 

Joseph Samona mówi, że otrzymał list od stowarzyszenia właścicieli domów (HOA) o sześciu niezatwierdzonych rzeźbach na jego podwórku, co stanowiło naruszenie umowy właścicielskiej wobec Tollgate Woods (dzielnica Novi w Michigan).

 

Samon powiedział Detroit Free Press, że uważa, że to przypadek jawnej dyskryminacji.

„Nie mam wątpliwości, że jest to atak na naszą religię. Otrzymaliśmy już wsparcie od przyjaciół i rodziny i jesteśmy przygotowani do walki na śmierć i życie”.

Rodzice Samony wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Iraku, gdzie stanęli w obliczu prześladowań religijnych za bycie katolikami. Mówi, że każdy członek jego rodziny przychodzi regularnie modlić się przed Dziewicą Maryją, odkąd przeprowadzili się w te okolice w 2003 roku. Posąg jest „symbolem pokoju” i żądanie usunięcia go to „atak na chrześcijaństwo”.

 

To nie pierwszy raz, kiedy HOA z Tollgate Woods narzeka na posąg. W 2009 roku organizacja poprosiła o jego usunięcie, ale rodzina Samona nie odpowiedziała, a stowarzyszenie nigdy nie podjęło dalszych działań.

 

W incydencie w 2005 r. HOA sprzeciwiło się szopce na trawniku Samonas, w której wystawiono duże plastikowe figury Jezusa, Maryi, Józefa i Świętego Mikołaja. Sprawa została nagłośniona i HOA wycofała się wówczas i przeprosiła.

 

Samona w wywiadzie dla WDI powiedział, że nie tylko broni swojej rodziny, ale ogólnie wyraża religijność:

„Nie wiemy, co się tutaj dzieje. Chcemy po prostu móc swobodnie praktykować naszą religię. Niezależnie od tego, czy jesteś chrześcijaninem, Żydem, muzułmaninem, buddystą - kimkolwiek jesteś - nie pozwól nikomu powiedzieć, że nie możesz praktykować swojej religii”.

Rodzina rozważa podjęcie kroków prawnych, choć trudno byłoby udowodnić dyskryminację. Samon musiałby wykazać, że HOA arbitralnie egzekwuje swoje zasady.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Kangur.

WY CHRZESCIJANIE JESTEŚCIE

WY CHRZESCIJANIE JESTEŚCIE ZDEBILOWACIAŁYMI ISTOSTAMI

Angelus, Ty też jesteś Chrześcijaninem...i przypomnę Ci, że każdy z nas swoimi poczynaniami kreuje własną przyszłość i każdy z nas, jeszcze w tym życiu, poniesie konsekwencje swoich działań.

...ta nienawiść Cię zniszczy, o ile już nie zniszczyła.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Kangur.

Zobacz, jak kardynalny

Zobacz, jak kardynalny popełniłeś błąd...To religie i ich twórcy są złem wcielonym, a Ty pijesz do wszystkich chrześcijan...to tak jakbyś obwiniał pokrzywdzonego, a nie sprawcę Angelus. 

...to, że wysuszyłeś znamię chrztu, o niczym nie świadczy, bo została plama, której w żaden sposób nie usuniesz...chyba że egzorcyzmami, ale nie próbowałem Smile

.

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Tylko tyle masz do

Tylko tyle masz do powiedzenia przeciwko moim argumentom ?!. Nie licz na to ,że świadkowie prawdy wymrą , gdyż Chrystus nardoził się i przyszedł na świat po to ,  aby dać świadectwo Prawdzie ! .

Portret użytkownika inzynier magister

Kaja Godek, prezes Fundacji

Kaja Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina poinformowała, że serwis YouTube zawiesił kanał jej organizacji. Działaczka prolife podkreśla, że publikowano tam „prawdę o aborcji i homolobby”.Serwis YouTube po tym, gdy zablokował kanał internetowej telewizji wRealu24, a także usunął program z udziałem red. Pawła Lisickiego w internetowej telewizji wSensie TV, ponownie dał się we znaki konserwatywnym twórcom. Jak informuje Kaja Godek, kanał jej Fundacji Życie i Rodzina także został zawieszony. Oficjalnym powodem jest rzekoma publikacja treści gloryfikujących lub podżegających do przemocy lub nienawiści.Jednak jak podkreśla sama Kaja Godek, jej fundacja w serwisie YouTube publikowała „prawdę o aborcji oraz homolobby”. „Cenzura przybiera na sile i niszczy wolność prowadzenia debaty i prawo do prezentacji konserwatywnych poglądów” – napisała na Twitterze. „Niedawno wRealu24, dziś my” – dodała.Działaczka pro life podkreśla, że aborcja jest okrutnym morderstwem i czynem, którego nic nie usprawiedliwia. Godek zauważa, że zarzuty amerykańskiego serwisu są bezpodstawne, a jedynym powodem zablokowania kanału fundacji jest fakt, że wśród treści publikowanych przez fundację były informacje na temat aborcji oraz ideologii LGBT.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj