Gradobicie zabiło ponad 11 tysięcy ptaków

Kategorie: 

Źródło: Montana FWP

Ponad 11 tys. ptaków wodno-błotnych spadło z nieba po silnym gradobiciu, które spowodowało spustoszenie w amerykańskim stanie Montana. Pracownicy ochrony przyrody pracujący we wschodniej części stanu zbierają martwe kaczki i ptaki lądowe ze złamanymi skrzydłami, rozbitymi czaszkami oraz innymi obrażeniami.

Opublikowane zdjęcia pokazują linię brzegową Big Lake Wildlife, wzdłuż której leżą ciała różnych gatunków ptaków. Mieszkańcy zgłaszają dodatkowo tysiące rannych ptaków na terenach podmokłych i w okolicach jeziora.

 

Prawie jedna trzecia ptaków została najprawdopodobniej zabita podczas silnej burzy z gradobiciem. Biolog Justin Paugh, twierdzi, że wśród żywych ptaków zaobserwowanych na jeziorze 5% kaczek i do 40% pelikanów i kormoranów wykazuje oznaki zranienia lub upośledzenia ruchu z powodu połamanych skrzydeł.

Big Lake Wildlife Management Area to obszar podmokły wraz z sezonowym jeziorem, które zapewnia miejsce lęgowe dla dziesiątków wędrownych gatunków ptaków lądowych i wodnych, w tym kaczek, gęsi, kormoranów, pelikanów i mew.

 

Gradobicie mogło dotknąć nawet 13 tys. ptaków wodnych i przybrzeżnych. Te, które przeżyły, prawdopodobnie zginą z powodu odniesionych obrażeń. Tak duża liczba nieuprzątniętych zwłok może przenosić poważne choroby i zagrażać pozostałej populacji ptaków.

 

Pracownicy Montana Fish, Wildlife and Parks twierdzą, że obecnie sytuacja jest pod kontrolą. Ich wysiłki skupiają się teraz przede wszystkim na ochronie pozostałych ptaków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj