Rosja postrzega działalność George'a Sorosa jako "zagrożenie dla bezpieczeństwa"

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Rosja ogłosiła, że nie wpuści na terytorium kraju organizacji założonej przez miliardera żydowskiego pochodzenia, George'a Sorosa, twierdząc, że instytucja ta stanowi zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa narodowego Federacji Rosyjskiej. 

Rosyjska Prokuratura Generalna wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że zarządzane przez Sorosa instytucje – Fundacja Społeczeństwa Otwartego (OSF) i Instytut Społeczeństwa Otwartego (OSI) – zostały umieszczone na "czarnej liście" zagranicznych organizacji pozarządowych, których działalność uznano za "niepożądaną". W oświadczeniu prasowym czytamy, że:

(...) działalność Fundacji Społeczeństwa Otwartego i Instytutu Społeczeństwa Otwartego stanowi zagrożenie dla fundamentów systemu konstytucyjnego Federacji Rosyjskiej i bezpieczeństwa narodowego.

Warto przypomnieć, że Soros wzbogacił się, dzięki manipulowaniu walutami i doprowadzaniem do kryzysów w Wielkiej Brytanii i Azji. Miliarder jest również podejrzewany o wpływanie na wyniki wyborów, jako że znane są jego silne powiązania z kilkoma firmami, produkującymi maszynki do głosowania. W wielu z nich wykryto występowanie usterek, a nawet możliwość zmiany głosów. Sorosowi zależy na utworzeniu rządu światowego, nie zważając na naruszanie suwerenności poszczególnych państw.

 

Zgodnie z oficjalną wersją, fundacje George'a Sorosa mają pomagać narodom w przejściu z komunizmu na ustrój demokratyczny. W rzeczywistości instytucje mogą być jednak dobrą przykrywką dla realizacji ciemnych interesów miliardera. 

 

Soros znalazł się pod ostrzałem na Węgrzech, ponieważ politycy oskarżyli jego organizację charytatywną o wspieranie nielegalnej migracji. Miliarder jest zwolennikiem przyjmowania uchodźców i wypłacania im 16 tysięcy dolarów rocznie na pokrycie kosztów zakwaterowania, opieki zdrowotnej i edukacji.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika baca

myślę że sorosz jest jaki

myślę że sorosz jest jaki jest z powodu dotkiwej samotności i globalnego braku zrozumienia... no ale gdyby tak zrobić mu niespodziankę i na sto trzydzieste urodziny upiec tort z wyskakującą ponętną młodziutką 74 letnią żorżetą to  filantrop zaspokoibył jej roszczenia i zła karma by od niego odstąpiła...

 

Skomentuj