Odkryto motyla, który jest w połowie samicą i w połowie samcem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Natura niekiedy potrafi zaskoczyć. Niewątpliwie przykładem czegoś takiego jest występowanie organizmów wykazujących jednocześnie cechy męskie i żeńskie. Nie chodzi bynajmniej o hermafrodytyzm, ale o dziwaczną anomalię zwaną gynandromorfizmem, która powoduje, że zwierzę jest dosłownie w połowie samicą i samcem.

 

Przeważnie organizmy wykazujące cechy gynandromorfizmu charakteryzują się asymetrią ciała. Są one podzielone dokładnie w połowie. Jedna część organizmu wykazuje cechy męskie a druga żeńskie. Najczęściej ta dziwna anomalia genetyczna dotyka owady, zwłaszcza motyle. Spotyka się ją również u ptaków, pająków i skorupiaków.

W przypadku motyli często objawia się to tym, że z jednej części ciała wyrasta skrzydło charakterystyczne dla samca a z drugiej dla samicy. U homarów wygląda to jeszcze bardziej spektakularnie, tak jakby ktoś od linijki wyznaczył granice dla strony należącej do samca i samicy. Często w tym przypadku towarzyszy temu również inne ubarwienie obu połówek.

Nie zanotowano przypadków wystąpienia gynandromorfizmu u ludzi,  ale nie znaczy to, że nie jest to możliwe. Hinduski bóg lub bogini, Ardhanarishvara, wskazuje cechy charakterystyczne dla gynandromorfizmu.

Jedna część ciała jest męska a druga żeńska i są rozdzielone równo po połowie. Być może postać tej bogini/boga, została zainspirowana przez jakiegoś człowieka który cierpiał na tą chorobę genetyczną.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Kangur.

Świetny art Medium czy tylko

Świetny art Medium Biggrin czy tylko ja mam wrażenie, że ci "Lewaccy szaleńcy" są upośledzeni umysłowo???... degeneracja ich "mózgów" zaczęła w końcu przyspieszać...szkoda tylko, że wiele jeszcze zniszczą, zanim wyzdychaja.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika MądryKotBiskupa

"Trwam na tej planecie tylko

"Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę" Jak można zobaczyć koniec planety skoro i tak umrzesz szybciej. No chyba że jesteś twardszy niż planeta yychmmm ale ja w te Wasze homosiowe sprawy nie wnikam, a jeśli ktoś myśli że jest taki sam jak jakieś zwierzątko to nikt mu tego nie powinien zabraniać, tylko nie skacz z mostu jeśli przyjdzie Ci do głowy pomysł ze jesteś motylem 

Babka dawaj rentę

Portret użytkownika Max 1983

Zawsze dosłownie wszystko

Zawsze dosłownie wszystko traktujesz??Nie umiesz czytać między wierszami??Jak ktoś ci powie że go energia roznosi i może góry przenosić, to też go spytasz kiedy podniesie te góry??Nie zakładam że będzie mi dane unosić się w kosmosie i oglądac jak planeta się rozpada na kawałki głupi nie jestem ,ale licze że doczekam pewnego procesu który będzie w tak oczywisty sposób prowadził do tego na co licze że gdy przyjdzie na mnie czas to już i tak będe widział co się święci.Zresztą ten proces może być bolesny(oby nie)więc wcale nie koniecznie mi zależy żeby do czekać do jego samego końca.Temat jest zresztą bardziej skomplikowany ,ale nie będe każdej kolejnej osobie która się czepi mojego opisu z detalami tego tłumaczył.

Co do reszty tego wpisu to jesli z mojego posta wysnułeś wniosek że jestem homo to tylko potwierdza że masz inteligencje...kota biskupa i jakoś mnie nie dziwi że nic nie kumasz z tego co pisze.Tej żałosnej końcowki o motylu to już nawet nie mam siły komentować ,moge cię tylko zapewnić że jeszcze trzymam kontakt z rzeczywistością i nie wyskocze z okna myśląc że jestem ptakiem czy motylem.Gorzej z tymi co wierza że dziewice rodzą dzieci ,albo facet chodzi po wodzie potem go zabili ,ale ożył i teraz znowu na niego czekają aż wróci z urlopu....trwającego już 2 tysiące lat.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika &

i znów by go zabili, bo nie

i znów by go zabili, bo nie chciałby pierdol*ć o piwie i panienkach, bo nie chciał by podpierd*lać komuś śniadania, bo wybrałby kulturę a nie warcholstwo, bo nie chodziłby do kościołów murowanych i modlił się do posągów i krzyży. Zabiliby go najpewniej ci, którzy mają jego imię najczęściej na ustach w tych kościołach.

Portret użytkownika Max 1983

Ale to co ze strachu nie

Ale to co ze strachu nie wraca??Z drugiej strony teraz ma więcej mozliwości, jest tv internet, jakby przemieniał wodę wino nie mówiąc o podnoszeniu zmarłych z grobów to wiesz ile by mial polubień na Facebook::)

Tak powaznie nie chce nikogo obrażać ,niech każdy wierzy w co chce ,ludzie potrzebują wiary w różne bóstwa tak już jest.Ale niech z tego powodu nikt się nad innym nie wywyższa ,nie czerpie zysków z budzetu państwa, nie stanowi pod swoje "halucynację"prawa.Przestrzeń publiczna zarówno w zakresie seksualności jak i religijności powinna być całkowicie od tego wolna.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika nel35

Nie chodzi o to, że istnieją

Nie chodzi o to, że istnieją osoby LGBT, tylko o to, że domagają się one uznania ich stanu za normę. Normą są dwa osobniki różnej płci, które są w stanie spłodzić potomstwo, bo to potomstwo jest istotą rzeczy, a nie używanie sobie na lewo i prawo z kim popadnie. A słyszałam już z ust działacza tęczowego, że to odmiana normy.

Portret użytkownika Medium

Toż ja pisałam wcześniej o

Toż ja pisałam wcześniej o ludzkich androgynach w komentarzach po wielekroć. Zdjęcie rzeźby z Luwru wstawiam nie po raz pierwszy.

To jednak nie jest homoseksualizm!!! To poziom biologiczny.

identyfikuję się z osobami transpłciowymi

Poważnie się identyfikujesz? Wink Ja bym do identyfikacji jednak zatrudniła lekarza.

Portret użytkownika Max 1983

Myślę że rozumiesz co

Myślę że rozumiesz co napisałem, a jak nie to przeczytaj drugi raz wolniej to czasem pomaga.Ja osobiście się z nimi nie identyfikuję, ale staram się ich zrozumieć i nie ma wemnie agresji wobec tej grupy.Szkoda tylko że oni nie rozumieją że czym więcej krzyczą i czym więcej dziwacznych parad organizują tym bardziej sobie szkodzą.Wybrali najgłupszą możliwą metode by walczyć o swoje prawa i akceptacje w społeczeństwie.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Medium

No przecież było oczko, Max

No przecież było oczko, Max 1983 Smile

Szkoda tylko że oni nie rozumieją że czym więcej krzyczą i czym więcej dziwacznych parad organizują tym bardziej sobie szkodzą.

Prawdziwi geje są solidnie wkurzeni ponoć na takie akcje. I wcale się im nie dziwię. Przedstawiciele seksualnych zboczeń (Słownik psychiatryczny 1986r.) nie chcą być mięsem rewolucji.

Portret użytkownika Max 1983

Było oczko fakt, mój brak

Było oczko fakt, mój brak koncentracji tym razem.Zboczenie to dla mnie trudne pojęcie.To tak jak z pedofilią .Mogę jechac do Niemiec i uprawiać sex z 14 latką ,ale jeśli zaprosze tą samą 14-latkę do Polski i będe z nią uprawiał sex to idę siedzieć za pedofilię, czyli jestem zboczeńcem.W Polsce moge natomiast poznać 15 latkę  i jest ok(przynajmniej według prawa, kwestie moralne zostawmy)ale jeśli pojadę z nią do powiedzmy Anglii  i tam będę z nią uprawiał sex to mnie zamykają(no chyba że się zamelinuje w jakiejs dzielnicy arabskiej haha).Tak więc co kto napisał w jakimś słowniku to mnie mało obchodzi.Ogolnie mi nic nie przeszkadza byle byly spełnione dwa warunki.

Pierwszy,niech każdy to robi we wlasnym domu i nie gorszy innych którzy może mają inna wrazliwośc ,upodobania itp.

Drugi, nie można swoimi zachowaniami seksualnymi krzywdzić innych ludzi.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj