Władze Niemiec karzą mieszkańców za komentarze krytykujące uchodźców i imigrację

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemieckie media podają, że służby ścigają internautów za wpisy na Facebooku, w których negatywnie wypowiadają się na temat imigrantów i polityki migracyjnej władz. Istnieją jednak obawy, że rząd pod przykrywką walki z mową nienawiści zaprowadza cenzurę.

 

Śledztwo, które obejmowało kilkuset internautów, miało związek z nagraniem, które prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) zamieściła na Facebooku w 2017 roku. Film przedstawiał obcokrajowców, którzy protestowali przeciwko „złym” warunkom w ośrodku dla migrantów. Pod nagraniem miał miejsce wysyp wpisów, w których nie tylko otwarcie nawoływano do ataków na imigrantów, ale też krytykowano rząd za tzw. politykę otwartych drzwi, która sprowadzała się do tego, że państwo przyjmowało ogromne ilości obcych kulturowo uchodźców.

 

W Bawarii wszczęto w sumie 257 dochodzeń, w wyniku których ukarano 97 mieszkańców grzywną, a trzech kolejnych zostanie postawionych przed sądem za podżeganie. Natomiast 56 śledztw zostało wstrzymanych, ponieważ internauci posługiwali się pseudonimami i ukryli swoją tożsamość, przez co nie udało się ich namierzyć.

Nienawistne komentarze pod adresem uchodźców i władz pojawiły się po serii zamieszek w ośrodkach dla imigrantów, które miały miejsce w całych Niemczech. W 2016 roku, dwaj migranci w ramach „protestu” podpalili ośrodek, powodując szkody materialne w wysokości około 10 milionów dolarów.

 

W związku z prowadzonymi dochodzeniami zwrócono uwagę, że władze Niemiec bardziej dbają o komentarze w internecie, niż o granicę państwa. Na tej samej zasadzie, niemiecki rząd najwyraźniej bardziej dba o imigrantów, niż o rodowitych Niemców, skoro nakłada kary finansowe i grozi więzieniem nie tylko za przepełnione nienawiścią komentarze, wysyłane w kierunku obcokrajowców, ale też za samą krytykę władz.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Kto doprowadził Europę do

Kto doprowadził Europę do takiego stanu? Zapewne znacie odpowiedź na to pytanie Smile

Jeżeli nie będzie jakiegoś resetu, apokalipsy, III WŚ, a Masoni, Iluminacji, Czarnogłowi, NWO i inne dziwolągi nas pokonają czyli zło zwycięży to zapewniam was, że na 99% będzie tak jak w filmach:

THX 1138
Equilibrium
Wyspa
Æon Flux

Portret użytkownika minoduesp

Mnie to nie dziwi , komuniści

Mnie to nie dziwi , komuniści na wschodzie też prześladowali wszystkich którzy ośmielali się krytykować "jedynie słuszną" linię partii . Oni dobrze wiedzą co robią i będą to robić dalej - bez w zględu na protesty i skargi , zatem europę jaką do tej pory znaliśmy możemy już oficjalnie uznać za nie byłą . Pora zamknąć naszą z nimi granicę i trzymać ze swoimi ! 

Strony

Skomentuj