Mieszkańcy z Michigan są zmuszani do usunięcia posągu Matki Boskiej ze swojego podwórka – kolejny dowód na zorganizowaną walkę z chrześcijaństwem

Kategorie: 

Źródło: tg

Rodzina na przedmieściach Detroit twierdzi, że jest zmuszona do usunięcia posągu Matki Boskiej, który stoi na podwórku od 16 lat. Inicjatywa wyszła od lokalnego stowarzyszenia właścicieli domów HOA.

 

Joseph Samona mówi, że otrzymał list od stowarzyszenia właścicieli domów (HOA) o sześciu niezatwierdzonych rzeźbach na jego podwórku, co stanowiło naruszenie umowy właścicielskiej wobec Tollgate Woods (dzielnica Novi w Michigan).

 

Samon powiedział Detroit Free Press, że uważa, że to przypadek jawnej dyskryminacji.

„Nie mam wątpliwości, że jest to atak na naszą religię. Otrzymaliśmy już wsparcie od przyjaciół i rodziny i jesteśmy przygotowani do walki na śmierć i życie”.

Rodzice Samony wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Iraku, gdzie stanęli w obliczu prześladowań religijnych za bycie katolikami. Mówi, że każdy członek jego rodziny przychodzi regularnie modlić się przed Dziewicą Maryją, odkąd przeprowadzili się w te okolice w 2003 roku. Posąg jest „symbolem pokoju” i żądanie usunięcia go to „atak na chrześcijaństwo”.

 

To nie pierwszy raz, kiedy HOA z Tollgate Woods narzeka na posąg. W 2009 roku organizacja poprosiła o jego usunięcie, ale rodzina Samona nie odpowiedziała, a stowarzyszenie nigdy nie podjęło dalszych działań.

 

W incydencie w 2005 r. HOA sprzeciwiło się szopce na trawniku Samonas, w której wystawiono duże plastikowe figury Jezusa, Maryi, Józefa i Świętego Mikołaja. Sprawa została nagłośniona i HOA wycofała się wówczas i przeprosiła.

 

Samona w wywiadzie dla WDI powiedział, że nie tylko broni swojej rodziny, ale ogólnie wyraża religijność:

„Nie wiemy, co się tutaj dzieje. Chcemy po prostu móc swobodnie praktykować naszą religię. Niezależnie od tego, czy jesteś chrześcijaninem, Żydem, muzułmaninem, buddystą - kimkolwiek jesteś - nie pozwól nikomu powiedzieć, że nie możesz praktykować swojej religii”.

Rodzina rozważa podjęcie kroków prawnych, choć trudno byłoby udowodnić dyskryminację. Samon musiałby wykazać, że HOA arbitralnie egzekwuje swoje zasady.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Tam istnieje coś jak Straż

Tam istnieje coś jak Straż Podwórkowa dbająca o tzw "przestrzeganie dobrosąsiedzkich standartów"..... czyli Kodeksu Osiedlowego....

 

by wszyskie obejścia w ramach danego osiedla (ale tez i mieszkania w bloku typu zero zwierząt ) miały jakiś tam UPORZĄDKOWANY charakter a nie że jeden ma graciarnię, innych chaszcze a jeszcze innyc napaśckane krasnale

 

czyli coś jak CODE DRESS w firmach i widać pomniki wykraczają poza ramy tego czegoś skoro za złamanie regulaminu jako takiego ich ścigają a nie że to są rzeźby modlitewne... Pewnei za tzw krasnale tez by uszy suszyli.

Portret użytkownika Kwazar

"zmuszani do usunięcia posągu

"zmuszani do usunięcia posągu Matki Boskiej ze swojego podwórka" No i tak będzie jeśli nie będziemy jednomyśnie patrolować swojego podwórka.Tu nie chodzi o Matkę Boską (bo mi zwisa w/w) ale nie pozwolę, żeby ktoś, żyd czy moslem mi mówił co mam robić i stawiać na SWOIM podwórku z pożytecznym idiotą sam sobie poradzę.

Portret użytkownika SurvivorMan

Tak na chłopski (katolicki

Tak na chłopski (katolicki/chrześcijański) rozum, to mamy jakby czasy końca, co nie? Głód, wojny, prześladowania, rujnowanie Ziemi, epidemie i zarazy, upadek moralny... A potem co? Potem ma przyjść Jezus i zbawić tych, którzy do samego końca byli z nim, tak?
To ja się w takim razie pytam:
PO KOGO ON TU PRZYJDZIE??? Kto tu jest godzien? Może księża? Albo rozmodleni na pokaz politycy czy ich wyborcy??? Kto tu wypełnia jego nauki co do joty, co???
Wiecie jak będzie drodzy Katolicy? 
Przyjdzie, popatrzy na tę ziemię na której ogłoszono go królem, machnie ręką i obróci się na pięcie!
A wszyscy spojrzą, kopary im się od ziemi odbiją, rozłożą łapy, powiedzą: "Co jest kurrr...!"... i... DO PIEKŁA! *ROFL*

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Illuminat13

sa jeszcze ludzie madrzy i

sa jeszcze ludzie madrzy i szukajcy Czytales biblie i tak zreszta okrojona przez konstantyna przed potopem to byla cywilizacja sci fiction Olbrzymy po sto metrow ciagle wojny miedzy nimi a ludzmi Wiesz ile takie monstrum mosi jesc i wiesz jaka ma sile tak ze budowanie poteznych megalitow nie bylo dla nich problemem Po potopie nie jedna piramida jest pod woda a duchy olbrzymow kraza do sadu ostatecznego nie beda juz w ludzkie zycie ingerowac https://www.youtube.com/watch?v=hr5JsgbSCNg

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj