Ustawa 447 powraca! Amerykańscy senatorowie wzywają Polskę do spłacenia roszczeń żydowskich

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańscy senatorowie wystosowali oficjalne pismo wzywające Polskę do wypłaty odszkodowań dla Żydów. Zwrócono uwagę, że tylko Polska z krajów Unii Europejskiej, nie ma prawa umożliwiającego restytucję mienia dla ofiar Holocaustu.  Pod listem podpisało się aż 88 ze 100 amerykańskich senatorów. 

 

Przed ostatnią kampanią wyborczą  politycy partii rządzącej przekonywali Polaków, że tak zwana ustawa 447, zobowiązująca Polskę do wypłaty odszkodowań za bezspadkowe mienie po obywatelach polskich narodowości żydowskiej, którzy zginęli w Holokauście, do niczego nas nie zobowiązuje.  Sprawa jest poważna, bo chodzi podobno nawet o ponad 250 mld dolarów! 

Przedstawicieli partii Konfederacja, którzy przed tym ostrzegali, nazwano publicznie rosyjskimi agentami, a wspominanie o plemiennych roszczeniach zagwarantowanych w ustawie 447, publicznie nazywano działaniami wymierzonym w przyjaźń polsko-żydowską i polsko-amerykańską. Przy okazji podjęto również dziwaczną próbę zmylenia polskiej opinii publicznej. Do Stanów Zjednoczonych wysłano posła Tomasza Rzymkowskiego, który manifestował sprzeciw wobec planu rabunku Polski robiąc sobie selfie na tle Białego Domu, z kartką z tekstem ustawy anty 447, który miał potem zgłosić w Sejmie. 

 

Eskapada posła Rzymkowskiego była szeroko relacjonowana w rządowych mediach, aby stworzyć wrażenie, że to nie Konfederacja, ale Kukiz15, walczy strasząc konsekwencjami amerykańskiej ustawy 447. Potem rzeczywiście zgłoszono tą rzekomą ustawę anty 447, ale PiS nie pozwolił nawet wprowadzić jej czytania jako jednego z punktów obrad. Protestującemu przeciwko temu posłowi Robertowi Winnickiemu, po prostu wyłączono mikrofon. 

Potem jasne stało się, że władza postanowiła przemilczeć temat i przeczekać do wyborów. Jak wynika z notatki MSZ upublicznionej przez Stanisława Michalkiewicza, Amerykanie zgodzili się poczekać z tematem realizacji roszczeń żydowskich względem Polski na czas po wyborach, kiedy ma być lepsza atmosfera dla ich realizacji. Wszystko wskazuje jednak na to, że  nie poczekali i atakują. 

Najpierw podczas wojennej antyirańskiej konferencji, którą kazano nam zorganizować w Warszawie, wypalił Sekretarz Stanu Mike Pompeo, który wezwał do szybkiego uchwalenia ustawy i załatwienia kwestii roszczeń żydowskich. Kilkukrotnie na ten temat wypowiadała się też aktualna pani ambasador USA w Polsce, Żorżeta Mosbacher. Teraz do kolekcji mamy jeszcze oficjalny dokument inspirowany przez senatora Marka Rubio, a adresowany do Sekretarza Stanu USA i wzmacniający zobowiązanie i tak ciążące na nim na mocy ustawy 447 do nacisków w kierunku zaspokojenia roszczeń do mienia bezspadkowego.

Niewątpliwie powrót tematu 447 w okresie przedwyborczym to kłopot dla obecnej władzy, a to że Amerykanie to robią łamiąc ustalenia dyplomatyczne to znak, że być może wcale nie wiążą przyszłości z Prawem i Sprawiedliwością. Może to też oznaczać, że oczekiwanie jest takie, aby odpowiednia ustawa legalizująca kwestie plemiennych roszczeń żydowskich do mienia bezspadkowego, powstała jeszcze w tej kadencji Sejmu. 

Ustawa reprywatyzacyjna jest oczywiście koniecznością i nawet powstał stosowny tekst, ale został wyrzucony do kosza na skutek nacisków strony żydowskiej, ponieważ zakładał częściową rekompensatę a nie 100%. Zresztą niejasne jest jak to miałoby być wyceniane i czy będą brane pod uwagę koszty odbudowy budynków z pieniędzy publicznych oraz wieloletnie okresy utrzymania tych nieruchomości. 

 

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jeśli są spadkobiercy, to bez względu na obywatelstwo i narodowość, powinni otrzymać rekompensaty lub zwrot majątku. Tutaj jednak chodzi o ustawowe uprzywilejowanie jednych narodów przed innymi. Ten nacisk ma na celu dyskryminację włascicieli i oddanie różnym organizacjom żydowskim odszkodowań za nieruchomości obywateli polskich narodowości żydowskiej pozostawione bezpotomnie i z tego powodu przejęte przez skarb państwa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

"...Osdobną kwestią jest

"...Osdobną kwestią jest odpowiedzialność żydowskich bankierów amerykańskich oraz właściciela firmy Ford którzy wspierali Hitlera finansowo i technologiczne co przyczyniło się do wzmocnienia reżimu i napaści na Polskę , oni wszyscy są nam winni odszkodowania i reparacje wojenne z tytułu współpracy i wspomagania Hitlera" . - akurat w tej kwestii Henry Ford jasno się pokreślił, cyt: "„Dlaczego nie lubię Żydów? Dlatego, że inne narody żyją z własnej pracy. A Żydzi żyją z pracy innych narodów.” - Henry Ford... "ten" Ford.
 Orwelll proroczo dopowiedział: „Prawda jest mową nienawiści dla tych którzy mają coś do ukrycia" a inni też nie byli w tyle "Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboko jątrzącą raną na ciele tego pieknego kraju". - Helmut von Moltke
------
"Żydzi bogactwo zawdzięczają swej prymitywnej chciwości. Ze swym hardym sercem w stosunku do innych ras chcą uczynić siebie królami świata". - George Sand zaś ja na koniec powiem tak:

Rozglądasz się Podlaku, coś ci się nie widzi?
Coś cię Podlaku najwyraźniej b'żydzi?
może to żeś już nie we własnym kraju
że zamiast Ciebie "Polskom rządzom" dzisiaj ...żydzi?
A może to że ty-dumny Polak, nieszczęsny Podlaku
Żylaki swe hodujesz w Niemczech na zmywaku?
Może to, że w Ojczyźnie przyszłości ni pracy
Nie mają - oprócz Żydów - tubylcy-Polacy?
Gdy Wy pracy szukacie pomiędzy Wyspami
Oni cichcem zasiedlają Wasz kraj(!) tysiącami?
Was Polska nie żegnała, coście uchodźcami
Ich obdarowywała... z Orłem paszportami!
Mogą tu mieszkać, cieszyć się obywatelstwem
Gdy ciebie na obczyźnie traktują przekleństwem!
Nigdy tam nie będziecie pewni swojej doli
Gdzie wrócicie, gdy angol z kraju wyp...doli?
Do Polski - ta już Polin! Tutaj już będziecie
Szabesgojami wynoszącymi pożydowskie śmiecie!
Z pokoleniowymi kredytami nie do spłaty
Będziecie brali baty, głodowe wypłaty!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika ARTUR

Opowiadasz , Ford

Opowiadasz , Ford wielokrotnie spotykał się osobiście z Hitlerem w celu omówienia dostaw technologii i finansów gdyż był Żydem tak jak po matce Hitler .Jest to udokumentowane na oryginalnych taśmach filmowych z tamtego okresu gdyż było wykorzystywane do działań propagandowych .

Portret użytkownika nessir

Już pozamiatane, nawet się

Już pozamiatane, nawet się nie kryją ze swoimi interesami> To jest po prostu splunięcie w twarz naszym służbom ; zajebać gościa w przeddzień wyjścia, jak nie będzie dymisji to znaczy, że już nie ma nadziei.

Portret użytkownika euklides

I dlatego ten sprzęt nie

I dlatego ten sprzęt nie strzeli np. do samolotu izraelskiego. Dla odmiany Izrael ma dostęp do kodów źródłowych i może sobie oprogramowanie dowolnie modyfikować, więc w drugą stronę nie ma problemu...

Portret użytkownika euklides

Serio, to jakie mamy

Serio, to jakie mamy osiągnięcia? Jesteśmy raczej niezamożnym krajem, z durnymi politykami u sterów, bo dla dzisiejszego "Lacha" sens życia to wyrób piwopodobny za 2.50, karkówka z grilla i rozmnażanie się.

Portret użytkownika ARTUR

Nie sugeruj się politykami

Nie sugeruj się politykami gdyż tam wybiera się jedynie resztki z odpadów które nie są przydatne a gdyby nie zostały politykami to robiłyby problem . Nie da się skierować do polityki najmądrzejszych bo kto napędziłby gospodarkę , poza tym normalny inteligentny człowiek nie wytrzymałby w głupocie politycznej więcej niż kilka godzin .

Portret użytkownika ARTUR

Mogą jedynie tyle na ile

Mogą jedynie tyle na ile pozwoli im świadomy naród , niech sobie żyją , niech kradną i niech dla zdrowia robią też inne rzeczy lecz nie wolno im działać siłowo przeciw własnemu narodowi , muszą też w miarę dostatecznie dbać o słabsze jednostki . Nie można od masonów wymagać zbyt wiele ale muszą wiedzieć gdzie kończy się granica tolerancji.

Strony

Skomentuj