W Etiopii zasadzono ponad 350 milionów drzew w ciągu jednego dnia, bijąc światowy rekord

Kategorie: 

Źródło: Biuro premiera Etiopii

Etiopia osiągnęła wielki sukces podczas inicjatywy sadzenia drzew. W poniedziałek, w ciągu 12 godzin, obywatele tego państwa zasadzili ponad 353 miliony drzew, tym samym bijąc światowy rekord.

 

W akcji wzięli udział zarówno urzędnicy i wolontariusze, jak i mieszkańcy Etiopii. W ciągu całego dnia zasadzono dokładnie 353 633 600 drzew. Taką liczbę podaje Ministerstwo Innowacji i Transportu. Rezultat znacząco przewyższył wszelkie oczekiwania – rząd liczył bowiem na zasadzenie 200 milionów drzew.

Poprzedni rekord został ustanowiony w 2017 roku przez Indie. Kraj o trzy razy większej powierzchni i trzynastokrotnie większej populacji zasadził w ciągu jednego dnia zaledwie 66 milionów drzew. Osiągnięcie, którego dokonała właśnie Etiopia, zostanie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

 

Wczorajsza akcja była częścią znacznie większej inicjatywy, którą w maju ogłosił premier Abiy Ahmed Ali. Aby walczyć ze zmianami klimatycznymi i degradacją środowiska oraz złagodzić susze, władze chcą zasadzić w sumie 4 miliardy drzew jeszcze tego lata. Według aktualnych danych, mniej niż 4% powierzchni Etiopii jest zalesione. Dla porównania, jeszcze pod koniec XIX wieku, zalesienie tego afrykańskiego państwa było na poziomie około 30%.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Tam sadzą a u nas wycinają

Tam sadzą a u nas wycinają ile wlezie. I wsadzają gałązki w te miejsca jak by miały przemienić sie drzewa w ciągu paru lat.  Okolice Torunia, Bydgoszczy czy Inowrocławia. Są masowo ogołacane z drzew. A gdzie te drzewo trafia, bo widzę jak Tiry na Niemieckich blachach wywożą je masowo. Dawno nie jechałem po za miastem i jestem w szoku z tą wycinką. 

kolo21

Portret użytkownika Ahimsa

Krakow, tzw trasa Lagiewnicka

Krakow, tzw trasa Lagiewnicka. Tu dopiero mozna doznac szoku. Ryczec sie chce na widok wyharatanych drzew i caly ten 'postep i nowoczesnosc'. 

Bylismy w Etiopii, jedyne drzewa, oprocz obszaru Bale, (ktory podpalono w czasie naszego pobytu), to eukaliptusy, drenujace wode. Masakra. Depresje po etiopskich widokach mam do dzis. Takze po tym jak traktowane sa tam zwierzeta..

Portret użytkownika tubylec

Proponuję zorganizować

Proponuję zorganizować mistrzostwa świata w sadzeniu drzew. Taka rywalizacja przysłużyłaby się naszej planecie i nam samym, w przeciwieństwie do jałowego kopania piłki czy innych sportów.

Portret użytkownika minoduesp

Inicjatywa zaprawdę słuszna i

Inicjatywa zaprawdę słuszna i chwalebna ale w sadzeniu lasów nie chodzi o bicie jakichś rekordów Guinnessa ,lecz o poprawę bytu i powót do równowagi środowiskowej. Mam tylko nadzieję ,że nie posadzono tych drzewek tak jak to u nas często się dzieje , w żądkach jedno przy drugim jak kartofle .. oby nie.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Skomentuj