Emeryt z Australii znalazł wielką bryłę złota

Kategorie: 

Źródło: Minelab Electronics

Mieszkaniec stanu Wiktoria chwali się niecodziennym odkryciem. Gdzieś na obrzeżach miasta Ballart, Australijczyk znalazł dużą bryłę złota, którą może sprzedać nawet za 160 tysięcy dolarów australijskich, tj. ponad 420 tysięcy złotych.

 

Bryłę odnalazł emeryt, który jest poszukiwaczem-amatorem. Z pomocą wykrywacza metali, udało mu się namierzyć bryłę złota o wadze 2 kilogramów. Znalezisko podobno zostało wykopane z „sekretnej lokalizacji”, która znajduje się na jednym z pastwisk w okolicach Ballart. W drugiej połowie XIX wieku, w tym mieście zapanowała gorączka złota.

 

Odnaleziona bryła złota posiada wyjątkowo duże rozmiary. Emeryt ma szansę sprzedać ją za co najmniej 130 tysięcy dolarów, lecz otrzymał już oferty w wysokości nawet 160 tysięcy dolarów.

Anonimowy odkrywca z oczywistych powodów nie chce podać dokładnego miejsca, w którym wykopał złoto. Jak sam twierdzi, w tej okolicy może znajdować się więcej metali szlachetnych, których najprawdopodobniej będzie szukał.

 

Australia posiada wielu poszukiwaczy złota. Niektórzy są amatorami, którzy posługują się wykrywaczami metali, inni zaś traktują to jak swoją pracę i posiadają profesjonalny sprzęt. Jednak w tym przypadku, odkrycia dokonał amator. Również w maju bieżącego roku, hobbysta z Australii Zachodniej odnalazł bryłę złota o masie około 1,5 kilograma, na której mógł zarobić około 100 tysięcy dolarów australijskich.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

To się nazywa "merkantylizm"

To się nazywa "merkantylizm" . Ale fakt faktem złoto swoją wartość ma , nie koroduje i ma b.niski opór elektryczny no i jest niesłychanie kowalne. Ile można by zaoszczędzić gdyby produkowano zeń uzwojenia transformatorów i generatorów prądu dla elektrowni .. a oni wolą odlać sztabki ,schować to w piwnicy i się ślinić do niego .

Portret użytkownika sceptyyk

nic nie warte zalastwo no

nic nie warte zalastwo no jedynie dla ludzikow co wcisneli debilom ze ma to jakas wartosc tak jak i z diametami czy innymi kamyczkami

Pleban, czy Ty liczysz na to, że po tym wpisie swoje "nic nie warte żelastwo"  oddamy Ci na tacę?...  :)  Pozdrówka  Smile

Portret użytkownika NieSameBzdety

W pewnym stopniu masz rację

W pewnym stopniu masz rację ALE ostatecznie Nie jest tak jak napisałeś ale bowiem złota jest mniej niż innych metali! dla tego to czego jest mało i się świeci oraz nie rdzewieje jest bardziej kosztowne! logika panie logika! ale co? czyżby w telewizorni o tym nie wspomnieli, bo w tym czasie był taniec z k..u..w....ami.

Portret użytkownika rtert

nic nie warte kamyczki ?

nic nie warte kamyczki ? Szczesliwy krzem ma swoja czestotlwiosc wibracji wykorzystuje sie go w komputerach do procesorów, kwarc w zegarkach, poczytaj o litoterapi i wlasciwosciach metali oraz kamieni szlachetnych a potem sie wypowiadaj

Portret użytkownika osa

Zdrajcy? A kogo zdradzili?

Zdrajcy? A kogo zdradzili? Ignorantów, którzy nie za wiele rozumieją? Zawsze się znajdzie na yt fimik, który udowodni dowolne racje... Uzywając naukowych lub prawie naukowych odwołań. Trzeba edukacji, by rozumieć różnicę....

Świadkowie J. podobnie podają swoje dowody na to, że nie istnieje życie pozaziemskie... A scjentolodzy mają swoich profesorów... Może czas zaczerpnąć edukacji, zamiast wyłącznie wyszukiwać gotowce na youtube?

Portret użytkownika euklides

Fakt faktem, że nikogo nie

Fakt faktem, że nikogo nie zdradzili, bo jak wróg może zdradzić swojego przeciwnika? Co najwyżej omamili totalnie ogłupione, niemoralne społeczeństwo. Przy czym twoja diagnoza jest błędna. Nasze społeczeństwo to w całości wyrób państwowego systemu edukacji. Proponując by zaczerpnęli edukacji to tak jakbyś propoował by alkoholik zaczerpnął spirytusu.

Strony

Skomentuj