Indie przeprowadzają pierwsze manewry wojskowe w kosmosie

Kategorie: 

Źródło: Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych

Indie odgrywają coraz większą rolę w przestrzeni kosmicznej. Zatem naturalną koleją rzeczy jest wypracowanie mechanizmów, które pozwolą ochronić swoje satelity na orbicie oraz przeprowadzać ataki. Dlatego Indie postanowiły zorganizować swoje pierwsze kosmiczne manewry wojskowe.

 

Indyjskie siły zbrojne rozpoczęły ćwiczenia IndSpaceEx w czwartek i dobiegną one końca następnego dnia. Armia przeprowadza symulacje, aby określić zagrożenia i wyzwania w przestrzeni kosmicznej oraz wypracować doktrynę dla przyszłych bitew, które będą toczyć się poza Ziemią.

 

Pomysł na przeprowadzenie takich manewrów pojawił się już w marcu bieżącego roku, gdy Indie przetestowały rakietę antysatelitarną, z pomocą której zniszczyły 740-kilogramowego satelitę na wysokości 283 kilometrów. Indie powiadomiły wtedy, że test zakończył się powodzeniem i natychmiast ogłosiły siebie mocarstwem kosmicznym.

Z drugiej strony, Indie zaznaczają, że rozwijana technologia militarno-kosmiczna ma służyć pokojowi i jest odpowiedzią na działania Chin, które bardzo aktywnie pracują nad bronią antysatelitarną do celów defensywnych i ofensywnych. Z jej pomocą można np. zakłócać pracę lub strącać satelity szpiegowskie, komunikacyjne i wczesnego ostrzegania przed atakami rakietowymi.

 

Możliwość wykonywania regularnych lotów w kosmos oznacza, że przyszłe wojny faktycznie mogą obejmować również przestrzeń kosmiczną. Każde państwo, które chce się liczyć w dzisiejszych czasach, powinno posiadać nie tylko silną armię i gospodarkę, ale także własny program kosmiczny, który zapewnia dostęp do orbity okołoziemskiej.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ToPrawda

To jest wspaniały pomysł z

To jest wspaniały pomysł z wysłaniem na księżyc urzędasków polityków i księżulków może wtedy narody odetchną od tego ucisku bo nie będzie nikt ludzi okradał, nie będzie komu wprowadzać idiotycznych regulacji!  a tam proszę państwa niech ONI robią co chcą najlepiej jakby obłozyli się grubo podatkami wprowadzili śmieciowe żarcie i srogie kary i niech jeden drugiego zeżre!

Portret użytkownika еuklidеs

Ku..a, tylko nie wiem po co

Ku..a, tylko nie wiem po co jak zajmą ich z ziemi. Tylko czekać aż Jarosław wymyśli coś podobnego. Pewnie już myśl kołata mu po głowie "Polin będzie imperium kosmicznym, które uratuje Izrael oraz USA, bo to moi przyjaciele i sojusznicy".

Portret użytkownika MiamiVibe

Ponad miliard luda,

Ponad miliard luda, wszechobecny bród, smród, ubóstwo oraz nędza, nie wspomnę o wypróżnianiu się na ulicy i zbiorowych gwałtach oraz religijnym kąpaniu się w uświnionym Gangesie, natomiast na kosmiczne manewry wojskowe środki się od razu znalazły...

Portret użytkownika Telon

U nas mentalność jest taka,

U nas mentalność jest taka, że jak jeden powie coś choćby o budowaniu rakiet tak, jak Elon Musk, który robi to jako firma, po prostu, czy o budowaniu centrum lotów kosmicznych, to od razu zostaje zaorany, żeby się lepiej za robotę wziął za 2500 brutto, bo kto za niego będzie płacił rachunki za najdroższy prąd, wodę i benzynę w całej europie.

Portret użytkownika SurvivorMan

U nas nie ma tylu gęb do

U nas nie ma tylu gęb do wykarmienia, nie ma brudu i smrodu na ulicach (przynajmniej na takim poziomie), a i tak nigdy tego kraju nie będzie stać na takie manewry *ROFL*
P.S.
Zamiast martwić sie o religijną kąpiel w uświnionym Gangesie, martwił bym się o kościelne chrzcielnice i kropielnice, pełne niebezpiecznych bakterii, w tym kałowych *dirol*

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Max 1983

Zobacz napisałeś samą prawdę,

Zobacz napisałeś samą prawdę, a minusów trzy razy więcej jak plusów.To po pierwsze pokazuje stan umysłu znacznej części bywających tu osób, ale tez pokazuje co innego.My Polacy jestesmy przekonani o swojej doskonałości nieskazitelności i oczywiście wyższości nad innymi krajami, o ludziach wyznających inną wiarę czy mających inny kolor skóry już nawet nie wspominająć.To też pokazuje że Polakowi nawet jak ktoś na coś zwróci uwagę, to ten w swoim zadufaniu nawet się nad tym nie zastanowi i dalej będzie brnął w gówno.

Jak to mówią pycha kroczy przed upadkiem .

 

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika еuklidеs

Skupić kilkadziesiąt ton

Skupić kilkadziesiąt ton złota i pokazowo wysłać je w kosmos złotą rakietą oświetloną diodami LED żeby pokazać że nas ku...a stać! Każdy podłączony do matixa poloK dostanie tyle endorfin do mózgu, ze chyba ocipieje.

Portret użytkownika MiamiVibe

Byłoby stać, gdyby nie

Byłoby stać, gdyby nie sprzedajny, socjalistyczny rząd ze swoim drogim w utrzymaniu, urzędniczym aparatem oprawczym oraz tabun debilnego społeczeństwa biorące 500+... gdzieś tam krążył mem, że informatyzacja Zusu, była  dużo droższa od chyba hinduskiej misji kosmicznej XD

Strony

Skomentuj