Kalifornijskie miasto Berkeley wprowadza słowa neutralne płciowo do języka urzędowego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze amerykańskiego miasta Berkeley przyjęły ustawę, która rozwiązuje „bardzo poważny problem społeczny”. Nowe zarządzenie zakazuje stosowania w oficjalnym języku słów odnoszących się do konkretnej płci. Urzędnicy będą teraz przepisywać wszystkie ustawy w myśl nowej zasady.

 

Rada miejska Berkeley jednogłośnie przyjęła nowe przepisy, które zabraniają stosowania słów, takich jak „manhole”, „policeman” i „policewoman”, „fireman”, „manpower” czy „craftsmen”. Zastąpią je odpowiednio „maintenance hole”, „police offier”, „firefighter”, human effort” i „craftpeople”.

 

W języku urzędowym, zamiast „brat” i „siostra” pojawi się po prostu „rodzeństwo”. Usunięte zostaną również zaimki „on”, „ona”, „jego” i „jej”, a na ich miejscu pojawią się: „oni” i „ich”. Równie absurdalnym pomysłem jest zastąpienie „kobiety” i „mężczyzny” sformułowaniem: „osoby o różnej płci”.

Miasto Berkeley przystąpi do usuwania słów, które determinują płeć, a na ich miejsce wprowadzone zostaną słowa neutralne płciowo. Rada miejska twierdzi, że język urzędowy musi w równym stopniu reprezentować mężczyzn, kobiety, osoby transpłciowe i bezpłciowe, aby przeciwdziałać wykluczeniu. Zmiany w dokumentach urzędowych zostaną wprowadzone na jesień.

 

Kalifornia chce być najbardziej postępowym stanem USA. W 2018 roku, władze stanowe uznały trzecią płeć i pozwoliły mieszkańcom wybrać ją w oficjalnych dokumentach. Natomiast w lipcu bieżącego roku, Kalifornia jako pierwszy amerykański stan przyjęła ustawę, która zakazuje dyskryminacji... z powodu włosów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 777

Epidemia LGBT maszeruje przez

Epidemia LGBT maszeruje przez Europę razem z chorobami wenerycznymi – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl muzyk i kompozytor Jerzy Grunwald. Jego zdaniem osoby promujące „dewiację, wynaturzenia i deprawację młodych ludzi” należy karać.– Promotorzy LGBT to homoterroryści. To mniejszość, która chce rządzić większością i wychowywać dzieci. Nie możemy do tego dopuścić. Dlatego uważam, że homopropaganda powinna być zakazana i karana ciężkim więzieniem – stwierdza zauważając, że homodoktrynerzy „piorą mózgi” młodemu pokoleniu, zaś „tęczowa” ideologia ma oderwać młodych od rodziny i tradycji.Wszystko dlatego, że ludźmi zindoktrynowanymi łatwiej rządzić. Tymczasem – zdaniem Jerzego Grunwalda – postulaty LGBT o rzekomej wolności i tolerancji „to są brednie wymyślone przez lewicowo-liberalny świat na potrzeby tej wręcz faszystowskiej ideologii”.Artysta wyraźnie rozgranicza jednak swój sprzeciw wobec ideologii LGBT oraz jej propagowania od podejścia do ludzi o skłonnościach homoseksualnych, co do których „nigdy nie miał nic przeciwko”. W rozmowie z portalem wPolityce.pl Jerzy Grunwald dzieli się także swoimi refleksjami na temat działań LGBT w Szwecji.– W Szwecji nie ma tak ogromnej promocji ideologii LGBT jak w Polsce. (…) Wydaje mi się, że epidemia LGBT, którą obserwujemy w Polsce idzie do nas z Berlina – zauważa.

Portret użytkownika osa

Świat jest zbudowany w

Świat jest zbudowany w oparciu o wirtualne wahadełka. Każde poważne wychylenie w jedną stronę, koniec końców doprowadzi do wychylenia w stronę przeciwną.  Coś w rodzaju przeskalowania teorii strun na relacje społeczne.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Była 11 rano gdy Dzesika

Była 11 rano gdy Dzesika parzyła kawę malując usta i czytając z smartfona newsy ujrzała wiadomość na ZNZ że miasto Berkeley przystąpi do usuwania słów, które determinują płeć. Znowu nic nie rozumiała o co w tym chodzi, czy to jakiś szyfr? Ubrała kapcie i poszła po sól do sąsiadki. Sąsiadka jej powiedziała, że jak to w Kalifornii ktoś wymyślił to musi być to mądre bo tam jest dolina krzemowa i wszyscy tam są mądrzy. Dziesika zapaliła 4 papierosa, wtem wrócił Brajanek z zakupów z winem i obwarzankiem, by tym uczcić usuwanie słów determinujących płeć. Dzesika znowu pytała o o chodzi? Brajanek jej wytłumaczył, że to jest tak jakby wypić 10 win jak jedno. Dzesika ubrała płaszczyk i poszła dokupić wina!

Strony

Skomentuj