Ponad milion Amerykanów chce wtargnąć do Strefy 51, aby zobaczyć obcych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Stanach Zjednoczonych zapanowała nowa „moda”. Na serwisie społecznościowym Facebook organizowana jest niebezpieczna inicjatywa, określana jako szturm na Strefę 51. Choć niektórzy traktują ją jako żart, siły zbrojne USA przygotowują się na możliwą próbę wtargnięcia na teren bazy wojskowej.

 

Wydarzenie zostało zaplanowane na 20 września, ale już dziś, ponad 1,5 miliona użytkowników Facebooka chce wziąć w nim udział, a kolejne 1,1 miliona wyraziło zainteresowanie. Trzeba przyznać, że inicjatywa zyskała ogromny rozgłos.

 

„Szturm na Strefę 51”, jak sama nazwa wskazuje, ma polegać na wtargnięciu na teren bazy wojskowej, położonej w stanie Nevada, której towarzyszą liczne teorie spiskowe. 20 września w godzinach porannych, wszyscy uczestnicy będą chcieli po prostu wbiec do bazy, wykorzystując przewagę liczebną. Organizatorzy twierdzą, że wojsko nie zdoła zatrzymać wszystkich, a celem jest ujawnienie „prawdy” o obcych.

Źródło: X 51/CC 2.0

Trudno powiedzieć, czy Amerykanie, którzy wierzą, że armia Stanów Zjednoczonych ukrywa obcych w Strefie 51, faktycznie będą chcieli tego dokonać, ryzykując zatrzymanie i pobyt w więzieniu. Siły Powietrzne USA zapowiedziały, że baza wojskowa jest gotowa na odparcie „szturmu” i każdy, kto będzie chciał przedostać się na teren bazy wojskowej, zostanie aresztowany.

Już we wrześniu przekonamy się, czy Amerykanie są na tyle głupi, aby podejmować tak wielkie ryzyko, czy rzeczywiście mamy do czynienia z żartem. Warto jednak dodać, że inicjatorzy założyli nawet dedykowaną stronę internetową Stormarea51.us, więc nie można wykluczyć, że całe to wydarzenie jest elementem kampanii reklamowej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika osa

" wszyscy uczestnicy będą

" wszyscy uczestnicy będą chcieli po prostu wbiec do bazy, wykorzystując przewagę liczebną. Organizatorzy twierdzą, że wojsko nie zdoła zatrzymać wszystkich" - tylko idioci dają się łapać na takie hasła. Czyli co, ci co zostaną zastrzeleni, godzą się na to z góry, bo innym _może_ się uda przedrzeć??

No, rosyjskie trolle, które to wyreżyserowały, przeszły samych siebie. Tanim kosztem amerykańskiego mięsa armatniego być może uda im się coś więcej przekazać służbom.

 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj