Metalowa, ekologiczna słomka spowodowała makabryczną śmierć kobiety

Kategorie: 

Źródło: Facebook.com, Pixabay.com

Sześćdziesięcioletnia Brytyjka zmarła po tym, gdy upadła na metalową, ekologiczną słomkę do picia, która przebiła jej oczodół i uszkodziła mózg. Elena Struthers-Gardner potknęła się i upadła, kiedy niosła szklankę z przytwierdzoną do niej metalową słomką. Wypadek miał miejsce w domu kobiety w listopadzie ubiegłego roku.

25-centymentrowa metalowa słomka przebiła lewe oko kobiety i spowodowała poważne uszkodzenie mózgu. Elena Struthers-Gardner w przeszłości była dżokejem i w wieku 21 lat doznała poważnego wypadku jeździeckiego, w którym doznała uszkodzeń kręgosłupa. Od tego czasu kobieta miała problemy z poruszaniem się.

Życiowa partnerka pani Struthers-Gardner, Mandy, opisała zdarzenie: „Nie słyszałam jej upadku. Podeszłam do kuchennych drzwi i zobaczyłam Elenę leżącą na podłodze. Kubek leżał nadal w tym samym miejscu, a słomka była dalej do niego przytwierdzona. Zauważyłam, że słomka jest wbita w głowę Eleny. Zadzwoniłam na numer alarmowy i poprosiłam o karetkę.”

Lekarze w Southampton General Hospital nie byli w stanie pomóc pani Struthers-Gardner, ponieważ uszkodzenia mózgu były zbyt duże. Aparatura podtrzymująca życie kobiety została wyłączona następnego dnia.

Pracownicy medyczni podtrzymują, że nigdy wcześniej nie widzieli podobnego wypadku. Niecodzienna śmierć skłoniła koronera Brendana Allena do ostrzegania przed niebezpieczeństwem płynącym z używania metalowych słomek.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Medium

No właśnie związek rtęci

No właśnie związek rtęci znalazłam do wybielania skóry, ale celulozę traktuje się chyba jednak chlorem, albo coś się zmieniło. Maść rtęciowa do dziś jest dostępna, czemu niezmiernie się dziwię.

I nie obrażaj się Robaczkowa za tę reklamę Wink Wszak reklamować można choćby dobrą radą.

Czy reklamy leków z TV świadczą, że TV jest sprzedawcą? Oczywiście, że nie!

Portret użytkownika Robaczkowa

Problem jest chyba w tym, że

 „Metoda membranowa to najbardziej obiecująca i najszybciej rozwijająca się technika produkcji chloru i alkaliów, która bez wątpienia zastąpi z czasem obie pozostałe techniki ( przeponową i rtęciową)”

  Wrzuciłam tu taki cytacik który znalazłam w necie. Czyli wszystko wskazuje na to, że w jednej ze stosowanych metod do otrzymywania chloru stosuje się zwiazki rtęci więc w produkcie końcowym mogą pozostać śladowe zanieczyszczenia. Czyli chlor może być zanieczyszczony rtęcią.

Podkreślam, że ja akurat nie mam o tym wszystkim zielonego pojęcia ale boję się tej rtęci i wolę chuchać na zimne. A to co się czyta raczej nie uspokaja. Może gdyby ktoś miał o tym wszystkim więcej wiadomości to czułby się spokojniejszy. Ja nie mam. Przydał by się jakiś chemik.

Portret użytkownika Medium

Tym sposobem to nie tylko

Tym sposobem to nie tylko chlor będzie zanieczyszczony, lecz przede wszystkim ług sodowy używany m.in. do produkcji mydła...

W metodzie rtęciowej materiałem katodowym jest rtęć. Bierze ona udział w procesie elektrolizy, w którym powstaje ług sodowy. 

Ług sodowy jest stary jak świat. Nawet minimalizm go używa. Kwas (ocet) i zasada (ług sodowy) w domu do czyszczenia, plus mydło. 

Czyżby aż tyle lat zatruwała nas rtęć z ługu sodowego? Złośliwie mowiąc - mało skutecznie - skoro wprowadzono szczepienia Wink

Portret użytkownika minoduesp

Bo te "plastikowe" słomki są

Bo te "plastikowe" słomki są jednorazowe podobnie jak kubki i kartoniki z napojami , rozejrzyj się ile tego leży przy drogach .

Niestety ale ani dzieciory ani dorośli nie wsadzą z powrotem do kieszeni (żadnego) opakowania gdy już jest puste tylko sru na ziemię !

Strony

Skomentuj