Iran ogłosił, że jeśli USA zaatakują, Izrael zostanie zniszczony w ciągu 30 minut

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszystko wskazuje na to, że Stany Zjednoczone chciałyby wywołać kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak atak na Iran mógłby zakończyć się katastrofą. USA najwyraźniej mają świadomość tego, że rozpoczęcie kolejnej wojny może nawet zakończyć istnienie Izraela.

 

Mojtaba Zolnour, przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej irańskiego parlamentu zapowiedział, że jeśli Stany Zjednoczone zaatakują, to Iran natychmiast uderzy w Izrael i w ciągu 30 minut zakończy jego istnienie. Podobne oświadczenia padały już w przeszłości – Iran nie tylko groził zniszczeniem Izraela, ale także wszystkich amerykańskich baz wojskowych na Bliskim Wschodzie.

 

Ewentualna wojna z pewnością nie ominęłaby też Arabii Saudyjskiej, która stoi po stronie Izraela. W wyniku działalności państwa żydowskiego, również Syria, Liban i Palestyna mogłyby zostać zrównane z ziemią. Niewykluczone, że któraś ze stron konfliktu zechce użyć broni masowego rażenia, w tym broni nuklearnej.

We wtorek, Izrael odpowiedział na groźby swojego największego wroga. Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że cały Iran znajduje się w zasięgu najnowocześniejszych myśliwców F-35, które już wcześniej zostały wypróbowane podczas operacji wojskowych na Bliskim Wschodzie. W tym kontekście warto przypomnieć, że w ostatnim czasie, Izrael przygotowywał się do udziału w ewentualnym konflikcie zbrojnym w Zatoce Perskiej.

 

W związku z niedawnym zestrzeleniem amerykańskiego drona zwiadowczego, Donald Trump najpierw wydał zgodę, a następnie zawiesił atak na Iran. Prezydent USA prawdopodobnie jest świadomy tego, że nawet ograniczony atak może rozkręcić wojenną spiralę na Bliskim Wschodzie. Natomiast gdy Iran uzna, że nie będzie miał nic do stracenia, może uderzyć na Izrael z całą siłą, a przecież nikt tak naprawdę nie wie, czy w irańskim arsenale nie znajduje się broń nuklearna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Atak to w przypadku Iranu

Atak to w przypadku Iranu strzał nawet nie w kolano, a prosto we własną głowę. O ile Iran ma techniczne możliwości całkowitego zniszczenia Izraela, o tyle atak na USA byłby jakimś ponurym żartem.
Iran jest u siebie, a w takiej sytuacji w jakiej się znajduje, czyli w pozycji kraju o słabszej sile rażenia, z taktycznego punktu widzenia lepiej mu będzie się bronić i zaprosić napastnika do siebie, wykorzystując znajomość terenu itp.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

A IG Farben, produkujące

A IG Farben, produkujące między innymi gaz do komór, to z kim współpracowało i podpisywało umowy, ty odmóżdżony mediami masowego ogłupiania troglodyto??? Wiesz czy nie wiesz??? Oczywiście że pojęcia nie masz... Teraz będziesz drapał się po jajach jedną ręką, a drugą wyszukiwał tej wiedzy w internetach, żeby móc cokolwiek odpowiedzieć, merytorycznego *ROFL*
Won do książek!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika kapitan ameryka

Jesli bedziesz mi grozil to

Jesli bedziesz mi grozil to ja zaatakuje ciebie pierwszy bez wzgledu na twoja przwage i wiem ze zwycieze bo ty nie spodziewasz sie i z zaskoczenia cie wezme .zapomnniales ze podstep nie raz zwyciezyl z ogromna przewaga.historia juz nie raz to udowodnila ze sila to nie wszystko.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie myl obrony z samobójstwem

Nie myl obrony z samobójstwem (patrz, komentarz Angelusa).
Oczywiście że siła to nie wszystko... Ale to właśnie dlatego trzeba umieć wykorzystać swoje mniejesze możliwości w maksymalnym stopniu!
Otwórz atlas geograficzny... Stanów Zjednoczonych nie da się militarnie wziąć z zaskoczenia!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Paranoja

Wstajesz w poniedziałek i

Wstajesz w poniedziałek i trzeba iść do pracy. Robisz śniadanko, zaspany włączasz TV albo radio posłuchać co tam pier*** a tu nagle: ... W konsekwencji ataku USA na Iran i odpowiedzi Persów z użyciem broni atomowej Izrael został unicestwiony... I już w podskokach do pracy Biggrin Całą Polska za Iranem!!!!

Portret użytkownika Skaria

Żadna wojna nie powinna

Żadna wojna nie powinna cieszyć, żadna zagłada, żadna śmierć. 

Ale co ty możesz o tym wiedzieć, siedzisz sobie przed klawiaturą i plujesz się że złości...i jaki dumny na dodatek ze swojej głupoty, a stado podobnych ci baranów beczy w uznaniu.

Nie rozumiecie, że żadna wojna nie rozwiązuje żadnych konfliktów. Niesie tylko śmierć, tragedię. Wone prowadzą te pachołki na górze, a zwykli ludzie giną. I tak jest wszędzie....czy to Iran, czy Izrael. Czy śmierć milionów zwykłych ludzi w imię gry rządzących, jest naprawdę dla ciebie powodem do takiej radości. Oby to nie spotkało ciebie, ani twojej rodziny.

 

Portret użytkownika Paranoja

Po pierwsze to mnie nie znasz

Po pierwsze to mnie nie znasz, więc daruj sobie osobiste wycieczki. Po drugie, zgodzę się, że nie powinna mnie cieszyć tragedia innych ludzi, i wcale nie cieszy. Problem w tym, że pewnie z 90% wielkich konfliktów tego świata to *zasługa* wykolejeńców pochodzenia żydowskiego, jak np takich poj*** Rotshildów. Wszędzie tam gdzie są żydzi, dzieje się źle. Już w średniowieczu w Polsce próbowano się pozbyć żydów, już wtedy ludzie wiedzieli jaka to rasa. Zapatrzona w złoto i dążąca do bogactwa po trupach. Ilu ludzi już pochłonęły ich machlojki? Te skur*** zasługują na to samo, co robią innym narodom. Więc odpowiedając na Twoją krytykę mojej osoby: wojna nie jest rozwiązaniem i wcale mnie nie cieszy. Ale izrael i ich pieski amerykanie, panoszą się po tym świecie jakby należał tylko do nich. Czemu Iranowi nie wolno wzbogacać atomu a izraela nikt nie kontroluje? Czemu wszyscy przywódcy tak się boją opinii izraela? Dlaczego polska już nawet nie walczy o to, żeby nie mówić polskie obozy śmierci? Bo izrael uważa, że były polskie, bo były w Polsce! izraelowi wolno okupować Palestynę, gdzie jest ONZ w tej sprawie? Gdzie jest NATO? Zastanów się nad tymi pytaniami zanim zaczniesz mnie oceniać. Żałuję każdego człowieka i każdy kto mnie zna to potwierdzi, ale żydostwo jest głównym złem tego świata, więc wcale ich nie będę żałował.

Strony

Skomentuj