Iran ogłosił, że jeśli USA zaatakują, Izrael zostanie zniszczony w ciągu 30 minut

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszystko wskazuje na to, że Stany Zjednoczone chciałyby wywołać kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak atak na Iran mógłby zakończyć się katastrofą. USA najwyraźniej mają świadomość tego, że rozpoczęcie kolejnej wojny może nawet zakończyć istnienie Izraela.

 

Mojtaba Zolnour, przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej irańskiego parlamentu zapowiedział, że jeśli Stany Zjednoczone zaatakują, to Iran natychmiast uderzy w Izrael i w ciągu 30 minut zakończy jego istnienie. Podobne oświadczenia padały już w przeszłości – Iran nie tylko groził zniszczeniem Izraela, ale także wszystkich amerykańskich baz wojskowych na Bliskim Wschodzie.

 

Ewentualna wojna z pewnością nie ominęłaby też Arabii Saudyjskiej, która stoi po stronie Izraela. W wyniku działalności państwa żydowskiego, również Syria, Liban i Palestyna mogłyby zostać zrównane z ziemią. Niewykluczone, że któraś ze stron konfliktu zechce użyć broni masowego rażenia, w tym broni nuklearnej.

We wtorek, Izrael odpowiedział na groźby swojego największego wroga. Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że cały Iran znajduje się w zasięgu najnowocześniejszych myśliwców F-35, które już wcześniej zostały wypróbowane podczas operacji wojskowych na Bliskim Wschodzie. W tym kontekście warto przypomnieć, że w ostatnim czasie, Izrael przygotowywał się do udziału w ewentualnym konflikcie zbrojnym w Zatoce Perskiej.

 

W związku z niedawnym zestrzeleniem amerykańskiego drona zwiadowczego, Donald Trump najpierw wydał zgodę, a następnie zawiesił atak na Iran. Prezydent USA prawdopodobnie jest świadomy tego, że nawet ograniczony atak może rozkręcić wojenną spiralę na Bliskim Wschodzie. Natomiast gdy Iran uzna, że nie będzie miał nic do stracenia, może uderzyć na Izrael z całą siłą, a przecież nikt tak naprawdę nie wie, czy w irańskim arsenale nie znajduje się broń nuklearna.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika .44

Taki z niego jaśniewidz bo

Taki z niego jaśniewidz bo zrzyna info z różnych forum o takiej tematyce i udaje, że ma wizje po zamknięciu patrzałków. Śmiesznie to wygląda, też takie 'wizje' mogę nagrywać, bo czytam różne takie fora... Oglądalność się liczy!

Portret użytkownika A.d.a.m

Izrael zażądał ostatnio

Izrael zażądał ostatnio miliarda szekli odszkodowań od Palestyny za terroryzm i antysemityzm.

Portret użytkownika Arya

Ewentualna wojna z pewnością

Ewentualna wojna z pewnością nie ominęłaby też Arabii Saudyjskiej, która stoi po stronie Izraela.

Izrael to wyznawcy judaizmu, Arabia Saudyjska to muzułmanie. Iran też jest muzułmański (Arabia jest sunnicka, a Iran szyicki). To pokazuje, że polityka dzieli ludzi jednak bardziej niż religia  

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

dzieli lub łączy, czyli

dzieli lub łączy, czyli Arabia Saudyjska z Izraelem. zależnie, co jest w interesie tych, ktorzy rządzą światem.

Portret użytkownika Lisek

Pan Jackowski twierdzi, że: "

Pan Jackowski twierdzi, że: " będa 3 ataki ( naloty ) USA i Izraela na Iran.. po pierwszych 2 nic Iran nie odpowie a po trzecim ale też nie odrazu będzie odpowiedź...  straszna"  Ja obstawiam Wrzesień 2019-09-19 ... Obyśmy nie mieli racji !!!   

Strony

Skomentuj