Iran ogłosił, że jeśli USA zaatakują, Izrael zostanie zniszczony w ciągu 30 minut

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszystko wskazuje na to, że Stany Zjednoczone chciałyby wywołać kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak atak na Iran mógłby zakończyć się katastrofą. USA najwyraźniej mają świadomość tego, że rozpoczęcie kolejnej wojny może nawet zakończyć istnienie Izraela.

 

Mojtaba Zolnour, przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej irańskiego parlamentu zapowiedział, że jeśli Stany Zjednoczone zaatakują, to Iran natychmiast uderzy w Izrael i w ciągu 30 minut zakończy jego istnienie. Podobne oświadczenia padały już w przeszłości – Iran nie tylko groził zniszczeniem Izraela, ale także wszystkich amerykańskich baz wojskowych na Bliskim Wschodzie.

 

Ewentualna wojna z pewnością nie ominęłaby też Arabii Saudyjskiej, która stoi po stronie Izraela. W wyniku działalności państwa żydowskiego, również Syria, Liban i Palestyna mogłyby zostać zrównane z ziemią. Niewykluczone, że któraś ze stron konfliktu zechce użyć broni masowego rażenia, w tym broni nuklearnej.

We wtorek, Izrael odpowiedział na groźby swojego największego wroga. Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że cały Iran znajduje się w zasięgu najnowocześniejszych myśliwców F-35, które już wcześniej zostały wypróbowane podczas operacji wojskowych na Bliskim Wschodzie. W tym kontekście warto przypomnieć, że w ostatnim czasie, Izrael przygotowywał się do udziału w ewentualnym konflikcie zbrojnym w Zatoce Perskiej.

 

W związku z niedawnym zestrzeleniem amerykańskiego drona zwiadowczego, Donald Trump najpierw wydał zgodę, a następnie zawiesił atak na Iran. Prezydent USA prawdopodobnie jest świadomy tego, że nawet ograniczony atak może rozkręcić wojenną spiralę na Bliskim Wschodzie. Natomiast gdy Iran uzna, że nie będzie miał nic do stracenia, może uderzyć na Izrael z całą siłą, a przecież nikt tak naprawdę nie wie, czy w irańskim arsenale nie znajduje się broń nuklearna.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

Iran powinien uderzyc

Iran powinien uderzyc pierwszy i nie czekac na atak usa,bo i tak świat i media obróca wszystko przeciw Iranowi .Iran powinien uderzyc w izraela a potem w usa albo jednoczesnie .

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika SurvivorMan

Atak to w przypadku Iranu

Atak to w przypadku Iranu strzał nawet nie w kolano, a prosto we własną głowę. O ile Iran ma techniczne możliwości całkowitego zniszczenia Izraela, o tyle atak na USA byłby jakimś ponurym żartem.
Iran jest u siebie, a w takiej sytuacji w jakiej się znajduje, czyli w pozycji kraju o słabszej sile rażenia, z taktycznego punktu widzenia lepiej mu będzie się bronić i zaprosić napastnika do siebie, wykorzystując znajomość terenu itp.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika kapitan ameryka

Jesli bedziesz mi grozil to

Jesli bedziesz mi grozil to ja zaatakuje ciebie pierwszy bez wzgledu na twoja przwage i wiem ze zwycieze bo ty nie spodziewasz sie i z zaskoczenia cie wezme .zapomnniales ze podstep nie raz zwyciezyl z ogromna przewaga.historia juz nie raz to udowodnila ze sila to nie wszystko.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie myl obrony z samobójstwem

Nie myl obrony z samobójstwem (patrz, komentarz Angelusa).
Oczywiście że siła to nie wszystko... Ale to właśnie dlatego trzeba umieć wykorzystać swoje mniejesze możliwości w maksymalnym stopniu!
Otwórz atlas geograficzny... Stanów Zjednoczonych nie da się militarnie wziąć z zaskoczenia!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Trollino

Nie takie karły fikały

Nie takie karły fikały przeciwko USA i upadły. Zobacz na ruskich - USA sprowadziło kacapów na ziemię i ci zdechli w 1991.

Portret użytkownika Trollino

A to teraz ruskie trolle

A to teraz ruskie trolle wmawiają, że Żydzi z USA ubli Żydów z Rosji hahahahahahahah dobre xD

USA rozwaliły ruskie wszy na łopatki.

Portret użytkownika SurvivorMan

A IG Farben, produkujące

A IG Farben, produkujące między innymi gaz do komór, to z kim współpracowało i podpisywało umowy, ty odmóżdżony mediami masowego ogłupiania troglodyto??? Wiesz czy nie wiesz??? Oczywiście że pojęcia nie masz... Teraz będziesz drapał się po jajach jedną ręką, a drugą wyszukiwał tej wiedzy w internetach, żeby móc cokolwiek odpowiedzieć, merytorycznego *ROFL*
Won do książek!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj