Iran ogłosił, że jeśli USA zaatakują, Izrael zostanie zniszczony w ciągu 30 minut

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszystko wskazuje na to, że Stany Zjednoczone chciałyby wywołać kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak atak na Iran mógłby zakończyć się katastrofą. USA najwyraźniej mają świadomość tego, że rozpoczęcie kolejnej wojny może nawet zakończyć istnienie Izraela.

 

Mojtaba Zolnour, przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej irańskiego parlamentu zapowiedział, że jeśli Stany Zjednoczone zaatakują, to Iran natychmiast uderzy w Izrael i w ciągu 30 minut zakończy jego istnienie. Podobne oświadczenia padały już w przeszłości – Iran nie tylko groził zniszczeniem Izraela, ale także wszystkich amerykańskich baz wojskowych na Bliskim Wschodzie.

 

Ewentualna wojna z pewnością nie ominęłaby też Arabii Saudyjskiej, która stoi po stronie Izraela. W wyniku działalności państwa żydowskiego, również Syria, Liban i Palestyna mogłyby zostać zrównane z ziemią. Niewykluczone, że któraś ze stron konfliktu zechce użyć broni masowego rażenia, w tym broni nuklearnej.

We wtorek, Izrael odpowiedział na groźby swojego największego wroga. Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że cały Iran znajduje się w zasięgu najnowocześniejszych myśliwców F-35, które już wcześniej zostały wypróbowane podczas operacji wojskowych na Bliskim Wschodzie. W tym kontekście warto przypomnieć, że w ostatnim czasie, Izrael przygotowywał się do udziału w ewentualnym konflikcie zbrojnym w Zatoce Perskiej.

 

W związku z niedawnym zestrzeleniem amerykańskiego drona zwiadowczego, Donald Trump najpierw wydał zgodę, a następnie zawiesił atak na Iran. Prezydent USA prawdopodobnie jest świadomy tego, że nawet ograniczony atak może rozkręcić wojenną spiralę na Bliskim Wschodzie. Natomiast gdy Iran uzna, że nie będzie miał nic do stracenia, może uderzyć na Izrael z całą siłą, a przecież nikt tak naprawdę nie wie, czy w irańskim arsenale nie znajduje się broń nuklearna.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Dogro

Fakt. Izrael rok temu

Fakt. Izrael rok temu podpisał z Ukrainą porozumienie na taki wypadek. Przeprowadzka obywateli izraela na ukrainę w przypadku ataku na izrael. Umowa jest jawna, było o tym na pierwszych stronach gazet, stąd wiem. Umowa z Polską, możliwe. Na razie niejawne.

Portret użytkownika Medium

W związku z niedawnym

W związku z niedawnym zestrzeleniem amerykańskiego drona zwiadowczego, Donald Trump najpierw wydał zgodę, a następnie zawiesił atak na Iran.

Tam ponoć było więcej amerykańskich niepowodzeń w tym ataku, stąd jego zawieszenie.

Gorzej, gdy izraelscy lotnicy zwrócą się o pomoc do polskich, z którymi ongiś zdaje się razem trenowali...

Portret użytkownika Endek z Mazur

Aktualnie Izrael i Usa mają

Aktualnie Izrael i Usa mają najlepsze wyposażenie wojskowe,najlepszą broń wiec iran nawet nie pierdnie.Szanuje iran i chciałbym tego co wy ale to nie realne.

Portret użytkownika Medium

Z tego, jak sobie

Z tego, jak sobie pokojarzyłam fakty, to rosyjski Łoszarik wykonywał zadanie specjalne mające na celu zapobieżenie planetarnej katastrofie. Widać ktoś ten scenariusz musiał wcześniej zrealizować jako bombę z opóźnionym zapłonem.

Strony

Skomentuj