Iran ogłosił, że jeśli USA zaatakują, Izrael zostanie zniszczony w ciągu 30 minut

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszystko wskazuje na to, że Stany Zjednoczone chciałyby wywołać kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak atak na Iran mógłby zakończyć się katastrofą. USA najwyraźniej mają świadomość tego, że rozpoczęcie kolejnej wojny może nawet zakończyć istnienie Izraela.

 

Mojtaba Zolnour, przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej irańskiego parlamentu zapowiedział, że jeśli Stany Zjednoczone zaatakują, to Iran natychmiast uderzy w Izrael i w ciągu 30 minut zakończy jego istnienie. Podobne oświadczenia padały już w przeszłości – Iran nie tylko groził zniszczeniem Izraela, ale także wszystkich amerykańskich baz wojskowych na Bliskim Wschodzie.

 

Ewentualna wojna z pewnością nie ominęłaby też Arabii Saudyjskiej, która stoi po stronie Izraela. W wyniku działalności państwa żydowskiego, również Syria, Liban i Palestyna mogłyby zostać zrównane z ziemią. Niewykluczone, że któraś ze stron konfliktu zechce użyć broni masowego rażenia, w tym broni nuklearnej.

We wtorek, Izrael odpowiedział na groźby swojego największego wroga. Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że cały Iran znajduje się w zasięgu najnowocześniejszych myśliwców F-35, które już wcześniej zostały wypróbowane podczas operacji wojskowych na Bliskim Wschodzie. W tym kontekście warto przypomnieć, że w ostatnim czasie, Izrael przygotowywał się do udziału w ewentualnym konflikcie zbrojnym w Zatoce Perskiej.

 

W związku z niedawnym zestrzeleniem amerykańskiego drona zwiadowczego, Donald Trump najpierw wydał zgodę, a następnie zawiesił atak na Iran. Prezydent USA prawdopodobnie jest świadomy tego, że nawet ograniczony atak może rozkręcić wojenną spiralę na Bliskim Wschodzie. Natomiast gdy Iran uzna, że nie będzie miał nic do stracenia, może uderzyć na Izrael z całą siłą, a przecież nikt tak naprawdę nie wie, czy w irańskim arsenale nie znajduje się broń nuklearna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika OnSMI

Nie na darmo są budowane

Nie na darmo są budowane apartamentowcu np w Katowicach nowe 1000lecie warte tyle co zwykłego Kowalskiego nie będzie stać kupić. Pewnie przyszli obrzezani emigranci będą dostawać je w kredycie minus100% 

Portret użytkownika Gazior

Mała sugestia dla

Mała sugestia dla niedowiarków. Iran i Korea Płn. są sojusznikami, tak? Robią wspólnie interesy, sprzedaż surowców ropy, mimo sankcji- i dobrze. Korea Płn. ma broń atomową oficjalnie. A czemu by nie mogli odstąpić technologii swojemu sojusznikowi za określone korzyści? A nikt nie pomyślał, że Iran mógł płacić Korei Płn. za wykonanie testów na ich terenie? Teraz Kim chce się pozbyć arsenału w zamian za zniesienie sankcji. Czemu? Bo już na tym zarobił, hahaha i mu już nie trzeba, a przy okazji może coś ugrać w negocjacjach z czosnkowym trampkiem. A parchy niech dalej myślą, że są bezkarni.

Portret użytkownika Illuminat13

I wyszedł inny koń barwy

I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali – i dano mu wielki miecz. (5) A gdy otworzył pieczęć trzecią, usłyszałem trzecie Zwierzę mówiące: Przyjdź! I ujrzałem: a oto czarny koń, a siedzący na nim miał w ręce wagę. Diablo I usłyszałem jakby głos w pośrodku czterech Zwierząt, mówiący: Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara, a nie krzywdź oliwy i wina! (7) A gdy otworzył pieczęć czwartą, usłyszałem głos czwartego Zwierzęcia mówiącego: Przyjdź! (8) I ujrzałem: oto koń trupio blady, a imię siedzącego na nim Śmierć, i Otchłań mu towarzyszyła. I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta. (9)      JESTESCIE idiotami goje holokaust atomowy nie tylko dotknie bliskiego wschodu cykl hydrologiczny bedziecie zdychac z glodu i promieniowania     [[[ (15) A królowie ziemscy, wielmoże i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik, i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał.    ONI MAJA SIE GDZIE SCHOWAC W BUNKRACH A WY WASZE DZIECI ??/  (13) I ujrzałem, a usłyszałem jednego orła lecącego przez środek nieba, mówiącego donośnym głosem: Biada, biada, biada mieszkańcom ziemi wskutek pozostałych głosów trąb trzech aniołów, którzy mają [jeszcze] trąbić!   https://www.youtube.com/watch?v=bHjHwFc6Jiw

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Lisek

Pan Jackowski twierdzi, że: "

Pan Jackowski twierdzi, że: " będa 3 ataki ( naloty ) USA i Izraela na Iran.. po pierwszych 2 nic Iran nie odpowie a po trzecim ale też nie odrazu będzie odpowiedź...  straszna"  Ja obstawiam Wrzesień 2019-09-19 ... Obyśmy nie mieli racji !!!   

Portret użytkownika baca

widocznie wariant sacharowa

widocznie wariant sacharowa wzięto w końcu na poważnie... no i bardzo dobrze bo dzięki niemu nawet mały kraj może się obronić przed dużym pejsatym bandytą... już lata temu pisałem że Iran ma broń jądrową he he i wychodzi że to nie fantazje

 

Portret użytkownika Ble ble pult pult

AAAAAAA ZAGŁADA ATOMOWA

AAAAAAA ZAGŁADA ATOMOWA BĘDZIE, WOJNA NUKLEARNA, ROZSZCZEPIONE ATOMY NA NAS POLECĄ Z DUŻĄ ENERGIĄ I W OGÓLE co za brednie - co za bzdury, naprawdę uważacie, że parę semetrów na jakimś instytucie fizyki jądrowej wystarczy, żeby to ogarnąć? Maria Salomea Skłodowska-Curie się kłania z dwuzłotówki po 94'. Ja nie wiem, jak oni to zrobią w pół godziny. Chyba 5G z kosmosu włączą na 1500% na 22 072 km² gdzieś na Świecie, jak się z muskiem dogadają. Nukliaa łepynz dąt egzyst. Zniszczyć może i zniszczą, ale raczej nie w 1800 sekund.

5G to niekonwencjonalna broń RADIO-AKTYWNA.

Strony

Skomentuj