Iran ogłosił, że jeśli USA zaatakują, Izrael zostanie zniszczony w ciągu 30 minut

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszystko wskazuje na to, że Stany Zjednoczone chciałyby wywołać kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak atak na Iran mógłby zakończyć się katastrofą. USA najwyraźniej mają świadomość tego, że rozpoczęcie kolejnej wojny może nawet zakończyć istnienie Izraela.

 

Mojtaba Zolnour, przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej irańskiego parlamentu zapowiedział, że jeśli Stany Zjednoczone zaatakują, to Iran natychmiast uderzy w Izrael i w ciągu 30 minut zakończy jego istnienie. Podobne oświadczenia padały już w przeszłości – Iran nie tylko groził zniszczeniem Izraela, ale także wszystkich amerykańskich baz wojskowych na Bliskim Wschodzie.

 

Ewentualna wojna z pewnością nie ominęłaby też Arabii Saudyjskiej, która stoi po stronie Izraela. W wyniku działalności państwa żydowskiego, również Syria, Liban i Palestyna mogłyby zostać zrównane z ziemią. Niewykluczone, że któraś ze stron konfliktu zechce użyć broni masowego rażenia, w tym broni nuklearnej.

We wtorek, Izrael odpowiedział na groźby swojego największego wroga. Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że cały Iran znajduje się w zasięgu najnowocześniejszych myśliwców F-35, które już wcześniej zostały wypróbowane podczas operacji wojskowych na Bliskim Wschodzie. W tym kontekście warto przypomnieć, że w ostatnim czasie, Izrael przygotowywał się do udziału w ewentualnym konflikcie zbrojnym w Zatoce Perskiej.

 

W związku z niedawnym zestrzeleniem amerykańskiego drona zwiadowczego, Donald Trump najpierw wydał zgodę, a następnie zawiesił atak na Iran. Prezydent USA prawdopodobnie jest świadomy tego, że nawet ograniczony atak może rozkręcić wojenną spiralę na Bliskim Wschodzie. Natomiast gdy Iran uzna, że nie będzie miał nic do stracenia, może uderzyć na Izrael z całą siłą, a przecież nikt tak naprawdę nie wie, czy w irańskim arsenale nie znajduje się broń nuklearna.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Pegaz

Jackowski wiele mowi ale do

Jackowski wiele mowi ale do tej pory nic sie nie sprawdziło,analizuje sytułacje polityczna i wyciaga wnioski....takie to jego przepowiednie.

Portret użytkownika Piter

Jackowski to niech się zajmie

Jackowski to niech się zajmie szukaniem trupów, bo w tym jest faktycznie dobry, ale przyszłości to on nie umie przewidywać.

Portret użytkownika Jarek93

Iran ma od lat 90-tych bomby

Iran ma od lat 90-tych bomby EMP, po co w poprzednich latach mieli inwestować w rozwój atomu skoro energetycznie ropa zaspokaja rynek wewnętrzny. Atom od lat 70-tych ma sąsiad Pakistan.... w arsenale nie wiem jak po inwazji Jankesów ale mieli od dawna. Więc po co niby deal z Koreą Pn? Kaspijskie wpław i mają sojusznika Putina na caaałej północy... Skąd atom w Iranie, a co da atom na laserową kopułę (żelazna prymitywna ale pewnie też w użytku) Izraela. Kumaci wiedzą, reszta może sprawdzić. Iran ratuje faktycznie 18 min - 2 salwy EMP, 12 min sprawdzenie rakietami sredniego zasięgu czy aby EMP wykonało zadanie, jak tak to ostatnie 5 min faktycznie wykończy Izrael. O ile EMP zadziała, skoro HAARP też nie śpi Wink

Strony

Skomentuj