Tysiące pszczół padło martwych podczas trzęsienia ziemi w Kalifornii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tysiące pszczół spadło na ziemię po trzęsieniu ziemi o sile 7,1 w Kalifornii. Khalil Underwood zrobiła kilka zdjęć i nakręcił szokujący film w pobliżu swojego domu.

 

Widać na nim wiele martwych owadów po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w sobotę 6 lipca br. Kobieta kamerowała owady tuż nad ziemią, aby lepiej zobrazować skalę zjawiska. Drogi, chodniki, trawniki usiane były ciałami martwych pszczół.

„To jest straszne. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego” - opowiada Underwood. „Spójrzcie, ile martwych pszczół zalega na drodze po trzęsieniu ziemi”.

Khali tłumaczy, że niektóre z nich dawały znaki życia. Wydawało się, że drżąc i brzęcząc wkrótce odzyskają siły i odlecą. Underwood twierdzi, że pszczoły „wibrowały, brzęczały i umierały” w wyniku trzęsienia ziemi.

 

Naukowcy zauważyli wcześniej, że zwierzęta i owady dziwnie reagują na trzęsienia ziemi, ale nie wiedzą dlaczego. Specjaliści podejrzewają, a nawet są pewni, że rozmaite istoty są w stanie przewidzieć trzęsienia ziemi przed ludźmi. Nie wiadomo jednak, dlaczego tak się dzieje.

W jednym z badań w północnym Tajwanie, w którym obserwowano populacje owadów w okresie, w którym wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 7,3 i 6,8, odnotowano „znaczący spadek” liczby pojedynczych owadów, a także poszczególnych gatunków. Trzyletnie badania wykazały, że owady, żyjące głównie pod ziemią w pobliżu wody, ucierpiały w wyniku kataklizmu tak samo, jak te żyjące w wodzie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lisek

Hmm... Ultradzwięki lub infra

Hmm... Ultradzwięki lub infra dzwięki musiały powstac w czasie tego trzęsienia. Były tka duże że układ nerwowy owadów nie wytrzymał... Ciekawe ale może w ten spoób mozna zamiast oprysków pozbyć się owadów z roślin? 

Portret użytkownika minoduesp

Obawiam się ,że owadów to już

Obawiam się ,że owadów to już się dawno pozbyto .. przypomnij sobie ile tego latało kiedyś (~20 lat temu) a ile pozostało ich teraz . Dawniej jadąc samochodem cały przód i szyba czołowa była "upstrzona" rozbitkami  a obecnie ... wcale tego nie ma. Chemizacja rolnictwa zrobiła swoje.

Portret użytkownika minoduesp

Jaskółki sobie jakoś radzą

Jaskółki sobie jakoś radzą ale z innymi ptakami jest już gorzej .Przez lata nie widziałem na żywo ani jednej sowy a ostatnio zobaczyłem aż trzy - tyle , że martwe leżące tuż przy drodze (każda przy innej).

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Zenek ;)

2 lipca w "zaćmienie"

2 lipca w "zaćmienie" maschiach przyleciał

3 lipca nad Florydą widać było odpadające z jego statku płonące fragmenty poszycia

4 lipca (pierwszy wstrząs) przygrzmocił on o ziemię a 

5 lipca (drugi wstrząc) spektakularnie wybuchł

 

grzebiąc tak nadzieję przedstawicieli Cywilizacji Pederastów, Pedofilii Koprofilii i Zoofilii maschiacha (abrahama, arymana, maryi, Nierządnicy Pijanej Krwią Świętych, Pradawnego Węża, Bestli) zwanej żydowską czy biblijną

 

na POSIĄŚCIE TEJ PLANETY NA WYŁĄCZNOŚĆ....

 

SYJON KAPUT....  NWO także.....

Strony

Skomentuj