Giganci technologiczni planują ograniczenie produkcji w Chinach

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Wojna handlowa z Chinami nadal trwa. Ostatnim jej obliczem jest to, że kilka dużych firm technologicznych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych planuje przeniesienie znacznej części produkcji poza granice Chin. Takie posunięcie jest oczywiście spowodowane napięciami na linii Waszyngton-Pekin.

Jak podaje japońskie czasopismo branżowe Nikkei, producenci komputerów osobistych, firmy HP i Dell Technologies, planują przeniesienie nawet 30% produkcji swojego sprzętu poza granice Chin. Wielu innych gigantów technologicznych, takich jak: Microsoft, Alphabet (spółka macierzysta Google'a), Amazon, Sony czy Nintendo również poważnie bierze pod uwagę ograniczenie produkcji w Chinach.

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump i prezydent Chin, Xi Jinping, zawarli porozumienie na ostatnim szczycie G20 w Japonii, torując drogę do wznowienia rozmów handlowych po miesiącach impasu. Wiele firm prawdopodobnie nie zmieni jednak swoich planów przeniesienia produkcji poza Chiny, ponieważ muszą borykać się z wyższymi kosztami operacyjnymi w tym kraju.

Nikkei podało ponadto, że już w czerwcu Apple poprosiło swoich głównych dostawców o ocenę kosztów związanych z przeniesieniem 15-30% zdolności produkcyjnych z Chin do Azji Południowo-Wschodniej. Firma spod znaku jabłka poważnie przygotowuje się do restrukturyzacji swojego łańcucha dostaw. Agencja prasowa Reuters zwróciła się do kilku przedsiębiorstw z prośbą o komentarz do tych doniesień, ale wszystkie zgodnie odmówiły.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Eric

Chin już nie zatrzyma.

Chin już nie zatrzyma. Nastąpiła taka relokacja pieniędzy do Chin że chińczyków z którymi pracuję online na codzień stać na lepsze życie niż przeciętnego Polaka. Chińskie miasta budują podmiejską kolej na 30 peronów a my mamy dziurawe drogi...

Portret użytkownika JackBB

15-30% zdolności

15-30% zdolności produkcyjnych czyli plastik i inne gówno, metale ziem rzadkich nadal w rękach Chin i w 100% żadna firma która produkuje elektronikę nie przeniesie produkcji z Chin, ponieważ nie ma takiej możliwości. 

____________________________

DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

DUMNY Z BYCIA SŁOWIANINEM

DUMNY Z BYCIA BIAŁYM

Portret użytkownika Illuminat13

Kwestia pokoju na ziemi jest

Kwestia pokoju na ziemi jest bardzo prosta do zrealizowania musi zasiasc ktos na tronie wladzy ktory zna wszystkie warstwy spoleczne z autopsji i ma mega mozg  [iq eq sq] no i ta szczerosc 99 % politykow klamie azeby byc przy korycie miec takze wladze Dlatego to nierozumne bydlo pcha sie tak do polityki Natomias bardzo madrzy ludzie sa spychani na margines spoleczny bo nie potrafia oszukiwac i rozpychac sie lokciami  https://www.youtube.com/watch?v=IHYoPjRYj6A

Głosuj za
34

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika minoduesp

Nie tędy droga ! To co

Nie tędy droga ! To co proponujesz to tyrania sprawowana przez imperatora (!) czyli najgorsza z możliwych opcja , tego właśnie chciał Stalin - rządzić całym światem zaprowadzając pokuj za pomocą "zamordyzmu" . A droga do pokoju i powszechnego dobrobytu na ziemi wiedzie poprzez rozwój umysłowy każdej ludzkiej jednostki z osobna (!) . Tylko jeśli ludzie wyzbędą się chciwości ,arogancji, ignorancji ,zawiści i nienawiści będą w stanie wybrać z pośród siebie tych ,którym będą chcieli powierzyć rządy dla własnego i cudzego dobra bo władza to SŁUŻBA i wielka odpowiedzialność. 

Skomentuj