Ludzkość nie ma wyjścia i wkracza szybko w erę cyborgów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Ogromne postępy, jakich dokonano w nauce, biotechnologii i sztucznej inteligencji w ciągu ostatnich lat dają nam do zrozumienia, że ludzkość powoli wychodzi z ery nowożytniej a tym samym zaczyna wkraczać w nową erę cyborgów.

 

Każda technologia ma swoje wady i zalety, jednak obecne możliwości w dziedzinie medycyny są znacznie bardziej inwazyjne dla organizmu człowieka - powstają implanty do wszczepiania, uczeni pracują już nad protezami ze zmysłem dotyku, które z czasem mogą być znacznie lepsze od naszych naturalnych kończyn; powstają funkcjonalne sztuczne serca i inne narządy. W dziedzinie komputerów rozwija się sztuczną inteligencję, która ma działać niczym ludzki mózg, natomiast na wojnach i w fabrykach będą pojawiać się roboty, które zastąpią ludzi.

Według naukowców z Karlsruhe Institute of Technology (KIT), medycyna wchodzi na wyższy poziom. Biotechnologia pozwoli uratować życie wielu ludzi oraz uchroni ich przed trwałym kalectwem. Naukowcy pracują nad BMI (interfejs mózg-komputer), który pozwoli na bezpośrednią komunikację między mózgiem a urządzeniem zewnętrznym. Dzięki temu będzie można usprawnić lub nawet naprawić ludzkie zmysły i czynności ruchowe. Warto przypomnieć o kontrowersyjnym urządzeniu jakie zostało opracowane w USA, dzięki któremu można sterować karaluchem za pomocą telefonu.

 

Jak wspominaliśmy, maszyny pojawiają się również na wojnach. Najlepszym przykładem są bezzałogowce, które wraz z postępem są coraz bardziej autonomiczne, a w najbliższych latach wprowadzone zostaną również maszyny lądowe. Roboty będą pojawiać się niemal wszędzie i uczestniczyć w niemal każdym aspekcie naszego życia. Będą zarówno obok nas jak i w naszym ciele. Oznacza to więc, że gatunek Homo Sapiens w przyszłości nie będzie przypominał człowieka jako takiego - "wyewoluuje" on do cyborga.
 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Żaden wynalazek sam w sobie

Żaden wynalazek sam w sobie nie jest zły , wszystko zależy od tego co się z nim dalej zrobi .. Nie sądzę by znaleźli się chętni ,którzy wzorem komiksowych "superbohaterów" dobrowolnie poddaliby się amputacji ręki, nogi czy innej części ciała aby zastąpić ją sztucznym nawet wydajniejszym mechanizmem . Zatem wieszczoną tu "inwazję cyborgów" uważam za mocno przesadzoną .

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nie przypisuj chrześcijaństwu

nie przypisuj chrześcijaństwu wartości naturalnych. Jestem zaciekiłym wrogiem wszelkich religii, chrześciajństwa w szczególności i jestem za pakowaniem zboków do ciepłych przytulnych kominków. Chrześcijanstwo ma takie wartości, ktore zawałaszczyło od wartości bezwzględnych, zakodowanych w kazdym człowieku od chwili narodzin. Zniszczenie chrześcijaństwa jest w planie  od początków jego powstania i a'priori przesądzone. W tym samym celu zostały stworzone inne judaistyczne córeczki Tory.

Cel: wyodrębnić, zahipnotyzować kłamstwem i zniszczyć.

Dziwne, że taki stary i jeszcze sie nie zorientował...

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika minoduesp

Problem w tym ,że wojna nie

Problem w tym ,że wojna nie wybiera i po równo zabija tak mądrych jak i głupich a wypadałoby ,żeby tylko ci pierwsi ocaleli.. Nie mówiąc już o materialnych zupełnie nie potrzebnych zniszczeniach i skażeniu (!) środowiska o co w dzisiejszym świecie pełnym chemicznego przemysłu szczególnie łatwo . 

Portret użytkownika Kwazar

"Ludzkość nie ma wyjścia i

"Ludzkość nie ma wyjścia i wkracza szybko w erę cyborgów" Ano nie ma wyjścia.To widać po ludzkiej obecnej i już powszechnej "inteligencji"

 

----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.

 

Strony

Skomentuj