W Ameryce Południowej obserwowano całkowite zaćmienie Słońca

Kategorie: 

Źródło:

Dzisiaj doszło do całkowitego zaćmienia Słońca. Było ono jednak widoczne zaledwie w dwóch krajach Ameryki Południowej - w Chile i w Argentynie.

 

Samo zjawisko nie trwało szczególnie długo, bo zaledwie 4,5 minuty, ale i tak przyciągnęło rzesze turystów. Podczas całkowitego zaćmienia Słońca widoczna jest korona słoneczna – najbardziej zewnętrzna część atmosfery słonecznej, która rozciąga się na miliony kilometrów od Słońca. 

Zanim jednak można zobaczyć koronę słoneczną, pojawia się tak zwany "pierścionek z diamentem", czyli finałowy błysk światła w momencie przykrywania tarczy Słońca przez Księżyc. Niektórzy podróżują po całym świecie tylko po to, aby obserwować ten niezwykły fenomen świetlny.

Na terenie Polski następne całkowite zaćmienie Słońca wystąpi już niestety nie za naszego życia. Będzie to miało miejsce 7 października 2135 roku. Według astronomów będzie ono widoczne w dzisiejszej zachodniej Polsce od Wrocławia po Kraków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Kangur.

Faktycznie masz rację Medium,

Faktycznie masz rację Medium, tłumaczyłoby to, czemu na naszych terenach chcą sobie "ziemie obiecaną" zrobić.

Jeśli otwarcie to oznajmią, to zapraszam, nawóz też się przyda...Polacy bez walki niczego im nie oddadzą. Już niejednokrotnie w skrajnej sytuacji dawaliśmy sobie radę...teraz też tak będzie. Szkoda tylko, że musi dojść do ostateczności, zanim wielu się oczka otworzą, przez to będzie tylko więcej ofiar.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Bo u nas była wtedy noc. To

Bo u nas była wtedy noc. To wyjaśnienie kulkoziemców.

Bo słońce akurat schowało się tam za pniem drzewa życia Yggdrasill, które stoi na samym środku płaskiej Ziemi. To wyjaśnienie płaskoziemców.

Znowu ukradli nasze słońce. To jest wyjaśnienie mafii lichwiarskiej.

Na zdrowie. To jest wyjaśnienie pijaków.

PS

Wybór czyli zdrowie psychiczne - należy do ciebie.

Portret użytkownika piotr p

Zaćmienie słońca jest

Zaćmienie słońca jest zjawiskiem kątowym obejmującymniewielki obszar bo to obserwator na Ziemi musi znależć się w miejscu, w którym księżyc zasłania widok słońca. Proszę wziąć dwie piłki a obserwatora umieścić w takim miejscu, z którego jedna piłka zasłoni drugą. Zaćmienie słońca to właśnie widok obserwatora.

Portret użytkownika minoduesp

To bardzo proste , żeby

To bardzo proste , żeby obserwować całkowite zaćmienie , słońce ,księżyc i obserwator muszą się znaleźć w jednej linii .To podobnie jak ze strzelaniem z karabinu .. drobne odchylenie w bok i PUDŁO. A że te dwa obiekty są dość duże to pomimo znacznej odległości od ziemi cień księżyca jest rzucany na dosyć znaczny obszar i dlatego takie zjawisko da się obserwować w danym regionie a nie punkcie, nadokładkę ziemia cały czas się obraca i wędruje po swej orbicie (księżyc także) przez co zjawisko widać jedynie przez dość krótki czas. 

Strony

Skomentuj