Badania potwierdzają, że kannabidiol jest silnym antybiotykiem

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Kannabidiol, związek chemiczny występujący w konopiach, posiada bardzo silne właściwości antybiotyczne. Najnowsze badania potwierdziły, że skuteczność kannabidiolu w zwalczaniu bakterii jest porównywalna do współcześnie stosowanych antybiotyków. Co więcej, związek może zwalczać również bakterie, które rozwinęły w sobie oporność na antybiotyki.

 

Zespół naukowców z Uniwersytetu Queensland we współpracy z firmą Botanix Pharmaceuticals postanowił sprawdzić, czy kannabidiol może zostać wykorzystany jako środek przeciwbakteryjny. Dotychczas wykazano, że związek pochodzący z konopi łagodzi bóle i pomaga w leczeniu stanów zapalnych, padaczki, lęków i bezsenności, ale nie testowano jeszcze jego zdolności do zwalczania bakterii.

 

Testy laboratoryjne wykazały, że kannabidiol jest bardzo skuteczny w eliminowaniu różnych bakterii Gram-dodatnich, a także bakterii lekoopornych. Co istotne, związek nie tracił swojej skuteczności również przy długotrwałym leczeniu. Oznacza to, że w przyszłości, kannabidiol może zostać uznany za nowy silny antybiotyk.

Trzeba jednak zaznaczyć, że badania prowadzone są na bardzo wczesnym etapie. Kannabidiol był dotychczas testowany jedynie na myszach, a to nie wystarcza, aby można było go stosować wśród ludzi. Naukowcy zapowiadają dalsze prace, podczas których uda się ustalić, w jaki sposób kannabidiol zabija bakterie oraz jaka dawka będzie bezpieczna dla ludzi.

 

Bakterie oporne na antybiotyki postrzegane są jako jedno z największych zagrożeń naszych czasów. Dlatego też naukowcy pilnie poszukują nowych związków, które pomogą nam zażegnać ten problem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika minoduesp

Oto kolejny dowód na to ,że w

Oto kolejny dowód na to ,że w przyrodzie istnieje lek na każdą chorobę znacznie lepszy od tego chemicznego paskudztwa . Kiedyś po kapieli na gliniance "obsypało "mnie jakimś grzybkiem (chyba) ,lekaż zapisał masci ,które oczywiście gówn* pomogły (a pieniążki poszłłły !)  i wyleczyłem się sam smarując zmiany rozgniecionym czosnkiem z cebulą (!).

Głosuj za
24
Portret użytkownika Wiarosław

Ideologią jest „twoja” opinia

Ideologią jest „twoja” opinia.

Dorób ideologię do mojej znajomej, co miała raka przy sercu wielkości pięści, nieoperacyjny, chemioodporny. Lekarze nic z tym nie chcieli zrobić, dali jej dwa tygodnie na pożegnanie z rodziną. 

Pojechała do Holandii i wykupiła kurację olejku z konopii (thc, nie cbd) i żyje do dzisiaj a po raku, ani śladu.

Po za tym padaczki, albo i wszystkie choroby neurologiczne, chroniczne bóle i kto wie jakie jeszcze choroby nieuleczalne. 

Także nie betonuj tutaj, jak sam jesteś zabetonowany Smile

Sława Rodu

Strony

Skomentuj