Sieć 5G może zakłócić pracę satelitów meteorologicznych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Sieć 5G pojawia się w kolejnych państwach na świecie. Nowy standard komunikacji mobilnej oferuje wielokrotnie szybszy przesył danych, a jego implementacja zdecydowanie ułatwi wprowadzenie nowych technologii, np. autonomicznych samochodów. Jednak eksperci obawiają się, że sieć 5G może zakłócać sygnał satelitów meteorologicznych.

 

Federalna Komisja Łączności (FCC) Stanów Zjednoczonych chce udostępnić firmom mobilnym pasmo widma radiowego, na którym opierają się usługi prognozowania pogody. Zdaniem specjalistów, może to zakłócić przesył danych meteorologicznych, a co za tym idzie, wpłynie to negatywnie na zdolność do ostrzegania społeczeństwa przez niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

 

Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne, Narodowa Służba Pogodowa oraz Amerykańska Unia Geofizyczna zwróciły się do Federalnej Komisji Łączności z nadzieją, że agencja wstrzyma się z podejmowaniem dalszych decyzji w tej sprawie do czasu, aż naukowcy z Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) przeprowadzą stosowne badania. Wyniki zostaną opublikowane w 2020 roku.

Technologia 5G radykalnie przyspieszy przesył danych i stanie się dostępna w całych Stanach Zjednoczonych w najbliższych latach. Jednak jeśli firmy mobilne będą mogły korzystać z tych samych częstotliwości co satelity meteorologiczne, alerty pogodowe mogą docierać do Amerykanów z opóźnieniem. W przypadku zagrożeń pogodowych, każda sekunda może decydować o czyimś życiu.

 

Sieć 5G stała się przedmiotem rywalizacji między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Firma Huawei twierdzi, że zdecydowanie przewodzi we wdrażaniu nowej technologii mobilnej na świecie, jednak USA chcą ją odizolować za wszelką cenę.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika blaines

Te nowe technologie pozwalają

Te nowe technologie pozwalają zarobic jeszcze większą kasę korporacjom które już sa polityczne i cenzurują . Cenzura gugle,szajsbuka, montowanie "czarnych skrzynek" w nowych samochodach, jakieś wszczepianie ludziom RFID. Powoli się tworzy nowe społeczeństwo niewolników. Po ulicach już chodza zombie ślepiący w ekrany smartfonów.

Portret użytkownika keri

Prof. Majewska o 5G:

Prof. Majewska o 5G:

"Musimy się bronić przed ugotowaniem mikrofalami 5G. Sposobem jest masowe porzucenie najnowszych urządzeń „smart” – telefonów, I-padow, itp. i powrót do  klasycznych komunikacji 3-4 G oraz kablowych.   Współczesna korpo-technologia i korpo-medycyna nie usprawniają, ani nie przedłużają naszego życia, raczej nas okaleczają, ogłupiają i zabijają. I to się dzieje, niestety za naszym przyzwoleniem, bo kupujemy i konsumujemy te technologie. Musimy zrezygnować z technologicznego blichtru, żeby ratować  nasze i młodych pokoleń zdrowie i życie.   Polacy jak i inne narody aktywnie protestują przeciw tej technologii, ale za tymi protestami musi pójść globalny bojkot  wszystkich nowych gadżetów bezprzewodowych, a nawet spektakularnego niszczenia  smartfonów i, I-padów."

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-m-majewska-pieczenie-polakow-mikrofalami-5g-2019-06

Mogłaby być piękna akcja oddolna smarfonowiczów na rzecz ratowania zdrowia Polaków.

I co? Będą bronić ... swoich smartfonów.

Portret użytkownika Michał Dymek

Jednego nie rozumiem. Ci,

Jednego nie rozumiem. Ci, którzy każą to wdrażać za wszelką cenę, przecież mają świadomość tego jakie to przyniesie skutki. Opóźnienie pracy satelitów, fale z 5g o których niedawno tu pisano. To ja się pytam po kiego chuja to w ogóle robią?

Portret użytkownika Michał Dymek

Jednego nie rozumiem. Ci,

Jednego nie rozumiem. Ci, którzy każą to wdrażać za wszelką cenę i mają świadomość, że to nie tylko opóźni pracę satelitów, ale również zagraża życiu. Po kiego chuja w ogóle to robią? Przecież te fale o których niedawno było tu pisane dotyczą każdego, czyż nie?

 

Skomentuj