Afrykański pomór świń za wschodnią granica Polski

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Śmiertelna choroba zwierzęca tzw. afrykański pomór świń daje się we znaki Białorusinom, Rosjanom i Ukraińcom. Nowe ogniska wykryto w okolicach Biełgoradu, donosi Delfi.ee.

 

W graniczącym z Ukrainą białoruskim regionie biełgoradzkim Białorusini posiadają duże fermy. Rozpoczął się dramat tamtejszych producentów - 20 % produkcji mięsa z tego obszaru trafia do Rosji. Dodatkowo wschodnie media donoszą, że nowe ogniska choroby odkryto także w okolicach Moskwy.

W okolicach Biełgorodu ogniska wirusa wykryto w prywatnych gospodarstwach. Choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko. W ostatnim tygodniu pomór świń oficjalnie odnotowano w trzech regionach Rosji. W stan gotowości postawione zostały służby weterynaryjne.

 

Nieoficjalnie mówi się, że zaraza dotknęła już trzynastu regionów w Rosji. W okolicach Moskwy znaleziono kilka martwych dzików, które padły ofiarą wirusa. Następnie choroba przeniosła się na udomowione zwierzęta. Rosjanie podejrzewają, że wirus do Rosji przedostał się przez Gruzję i Osetię za sprawą Amerykanów.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Wania

"Rosjanie podejrzewają, że

"Rosjanie podejrzewają, że wirus do Rosji przedostał się przez Gruzję i Osetię za sprawą Amerykanów". Amerykanie orócz wirusa afrka ńskiego pomoru świń sukcesuwnie zrzucają stonkę ziemniaczaną na całe terytorium byłego ZSRR !!!!

Skomentuj