Nadciągają ekstremalne upały. Czy padną nowe rekordy ciepła na naszym kontynencie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do Europy zmierza wielka fala afrykańskich upałów. Gorące powietrze znad Sahary jest aktywnie pompowane do Europy na skutek czego większość kontynentu znajdzie się pod wpływem ekstremalnie wysokich temperatur. W niektórych miejscach będzie ponad 40 stopni Celsjusza w cieniu. Spodziewane jest pobicie wieloletnich rekordów dla czerwca.

 

Fala upałów obejmie głównie Europę Zachodnią. Władze Włoch wystosowały ostrzeżenia dla Rzymu, Mediolanu, Turynu czy Florencji.W ciągu dnia temperatury mogą tam wahać się między 37°C a 40°C. W miastach upał jest o wiele trudniejszy do zniesienia. Na północy Włoch, zwykle chłodniejszej części tego kraju,spodziewane są tak wysokie temperatury jakich jeszcze nigdy tam nie zarejestrowano o tej porze roku.

Ekstremalnych upałów spodziewa się również w Grecji. Tam temperatura ma dojść do 38°C. We Francji w niektórych miejscach prognozuje się 40°C. Najgoręcej ma być przede wszystkim w dużych miastach, czyli w Paryżu i Lyonie. Nocami temperatura według meteorologów nie będzie spadać poniżej 20°C.

 

W Europie Wschodniej ekstremalnie wysokie temperatury spodziewane są w połowie tego tygodnia.Z prognoz meteorologicznych wynika, że w środę w Polsce może być nawet 38°C. Obecny rekord temperatury na terenie Polski to 40,2°C, w miejscowości Prószków na Opolszczyźnie, który zmierzono go 29 lipca 1921 roku. Wtedy nie było tam jeszcze Polski, ale formalnie na dzisiejszym jej terytorium tyle wynosi uznawany rekord. Nie wygląda na to żeby  w najbliższych dniach mógł on zostać pobity, ale i tak będzie bardzo gorąco.

 

Dla osób starszych i osób chorujących na choroby układu krwionośnego oznacza to dodatkowo okres bardzo niebezpieczny. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na klimatyzację, a to oznacza, że nasze serca będą dużo bardziej obciążone niż zwykle. 

Źródło:pixabay.com

Warto pamiętać o tym aby nie pić samej wody tylko wodę z dodatkiem cytryny mięty lub nawet cukru. To bardzo ważne bo nasz organizm częściowo strawi taką wodę traktując ją jako pokarm. Zwykła woda zmusi tylko serce do wypompowania jej nadmiaru w postaci potu, aby schłodzić organizm.

 

Zaraz po ekstremalnych upałach możemy się spodziewać kolejnej serii niebezpiecznych burz. Spodziewane są nawalne ulewy zdolne do szybkiego zalania danego terytorium, a także gradobicia z bardzo dużymi kulami lodu spadającymi z nieba. Wraz z burzami spodziewane jest ochłodzenie. Drugiej części tygodnia temperatura w Polsce będzie oscylować między 25°C a 30°C.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

 Serio???  Nie mam pytań 

*ROFL* Serio??? *ROFL*
Nie mam pytań *ROFL* Ciepło lubią powiadasz *ROFL*  No... Na najcieplejszych miejscach na planecie najlepiej to widać *ROFL**ROFL**ROFL*
Tutaj to pewnie jeszcze za mało ciepła... No, ale skoro klimat się ociepla, to pewnie z czasem i tu wyrosną przepiękne oazy *ROFL*

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika opinia

Jeszcze się dołączę do

Jeszcze się dołączę do dyskusji. Naoglądałem się trochę filmów SF i tak na serio to chyba jedynym wyjściem będzie budowa kopuł na miastami które jakoś zabezpieczą ludzi przed upałami, tornadami czy gradem. A reszta świata się udusi. No inaczej na razie się nie da.

Portret użytkownika 777

"2 stycznia 2017 – cena

"2 stycznia 2017 – cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla wynosi 6 euro. 2 stycznia 2018 – cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla wynosi 8 euro. 2 stycznia 2019 – cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla wynosi 24 euro i… wciąż rośnie. Czy jesteśmy świadkami ostatecznego rozwiązania kwestii globalnego ocieplenia? Zdaniem Grzegorczyka opłaty za emisję CO2 to „parapodatek ekologiczny, który płacimy za taką a nie inną, świadomą i coraz bardziej wymagającą politykę UE”. – To świadoma próba niezwykle intensywnego przymuszenia do transformacji energetycznej – twierdzi prezes TAURONA.Wyższe ceny za emisję CO2 to główny powód wzrostu cen prądu. Póki co – ze względu na roku wyborczy zostały one w pewnym stopniu zablokowane, ale dlaczego nie miałyby zostać podniesione w roku 2020? Wyższa cena energii to jednocześnie wyższe wpływy z podatków, jakimi jest ona objęta. Mając w pamięci wszystkie kolejne socjalne zapowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości nie zdziwmy się, że to właśnie takie rozwiązanie zostanie zastosowane i słono zapłacimy za przymusową „ochronę klimatu”.Na koniec trzeba się zastanowić nad z pozoru niepoważnym, ale dla eurokratów niezwykle istotnym aspektem. Co by było, gdyby do Komisji Europejskiej wpłynęła skarga od mieszkających w Polsce homoseksualistów, transseksualistów, zwolenników aborcji i wszelkiej maści lewicowych rewolucjonistów spod znaku „Krytyki Politycznej” i partii Razem w sprawie „zbyt wysokich cen prądu”? Co by było, gdyby okazało się, że przez politykę klimatyczną Brukseli nie stać ich na prąd do ładowania telefonu, tabletu i elektrycznego samochodu?Po czyjej stronie stanęliby wówczas eurokraci: klimatu czy nowych „prześladowanych”? http://www.pch24.pl/pohandlujmy-powietrzem--przeciez-nas-stac-,69120,i.html#ixzz5rq8At4L4

Niestety polskojęzyczne władze od roku 1989, do ostatniego tzw. "Szczytu Klimatycznego" z roku 2019 w Katowicach, uczestnicza w tej szopce, narażając Polskę na wielkie niebezpieczeństwo.  Warto jeszcze wspomnieć, że profesor Dakowski wzmiankował o istocie nadprzyrodzonej, która kontroluje owe elity od tysięcy lat, dlatego jako Polacy, będący od setek lat w kontakcie z Duchem Świętym i Jezusem Chrystusem, powinniśmy stawić opór globalnym mocom zła, duszącym wszystkich wolnych, zwłaszcza chrześcijan  ! Nie będziemy zdradzać tu szczegółów tego znakomitego wykładu, odsyłamy do audycji, która pokazuje zakłamanie i fikcję globalnego ocieplenia !

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-wybitny-naukowiec-obala-mit-o-tzw-globalnym-ociepleniu

Portret użytkownika Ractaros96

Stopniowy wzrost opłat można

Stopniowy wzrost opłat można było przewidzieć od momentu ich wprowadzenia (Chyba wszyscy wiedzieli na jakiej zasadzie to miało działać, prawda?) i dostosować strategię firm energetycznych. Normalne, duże firmy potrafią tworzyć projekcje swojej działalności na dekady do przodu, no ale cóż...zarządy PGE, Taurona, Enei i Energii z politycznego nadania oraz oficjalna i krótkowzroczna polityka państwa zrobiły swoje. Nie mówiąc już o nieustannym podlizywaniu się pewnej stosunkowo niewielkiej grupie społecznej. Zatrudnienie w kopalniach rośnie, a wydobycie węgla spada i gdzie tu sens tego wszystkiego?

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

Portret użytkownika kapitan ameryka

co za bzdury ....zapytajcie

co za bzdury ....zapytajcie każdego człowieka na siłowni ....Gdy jest gorąco pocimy się. Zastanówmy się z czego składa się pot. Podstawowym składnikiem potu jest woda. Stanowi ona około 99 procent jego zawartości. Pozostałymi składnikami potu jest między innymi: mocznik, kwas mlekowy, tłuszcze, węglowodany, a także związku mineralne. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć: sód, chlor, potas, żelazo oraz magnez. Gdy w upał pocimy się, tracimy tak cenne dla prawidłowego działania organizmu związki mineralne. Żeby organizm mógł dobrze funkcjonować musimy te związki dostarczyć – najszybciej i najskuteczniej można to zrobić drogą przez żołądek dostarczając sól z mikro i makroelementami czyli sól kamienną.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

Portret użytkownika Petter

Tu chodzi o minerały jeśli

Tu chodzi o minerały jeśli wypijemy za duzo wody ciało wydala minerały z tad rozwolnienie.  Mieszkam w japonii od kilkunastu lat tu lata zawsze gorące każdy ci powie że nie sama wodę z tad też latem jadą sie cukierki solone a pije się izotoniki. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj