Polskie weto na szczycie UE zablokowało absurdalną próbę narzucenia ideologii "neutralności klimatycznej"

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W czwartek na szczycie UE w Brukseli, Polska wraz z Węgrami i Estonią zablokowała forsowana umowę zobowiązującą do dojścia do tak zwanej neutralności klimatycznej, zwanej też węglową, już do roku 2050. Oznacza to, że emisje CO2 musiałyby zostać niemal zastopowane!

 

Wyznawcy teorii globalnego ocieplenia postanowili narzucić kolejne nierealne cele. Już teraz UE dąży do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 40 proc. w 2030 w porównaniu do 1990, ale to było mało dla zwolenników tej teorii naukowej. Postawiono na nowe ambitniejsze cele, mające "zdekarbonizować" UE do 2050 roku, bez względu na koszty.

Kraje UE miały się zobowiązać do osiągnięcia nierealnego celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych niemal w całości oraz do zrównoważenia pozostałych niewielkich emisji, za pomocą sadzenia lasów, które absorbują dwutlenek węgla. Potem ci pseudoekolodzy pewnie nakażą wycinanie tych lasów, żeby robić z nich drewniane sztuće i słomki do napojów, w imię walki z plastikiem.

Ekologiczne szaleństwo niestety postępuje. Orędownikami neutralności klimatycznej przez długi czas była głównie Francja, niedawno dołączyli do nich jednak Niemcy i to wystarczyło do uczynienia tego absurdalnego celu klimatycznego tematem debaty. Na szczęście Polska, Czechy, Węgry i Estonia, zablokowały procedowanie tego dziwactwa ekokomunistów. Tym razem nie udało się narzucić niszczącego przemysł porozumienia, które było spełnieniem marzeń niektórych ruchów skrajnie lewicowych, ale z pewnością tak jak w przypadku ACTA2, będa to głosować do skutku.

 

Premier Morawiecki słusznie wyśmiał niektóre kraje zachodniej Europy, które szczycą się dużymi redukcjami CO2, a w rzeczywistości importują półprodukty takie jak cement, którego produkcja wymaga własnie dużej emisji dwutlenku węgla. W ten sposób bogatsze kraje oszukują same siebie i otoczenie, że się tak bardzo przeobrażają w kierunku ekologicznej egzystencji i wmawiają, że redukują emisje, podczas gdy de facto oddają je komuś innemu w outsourcing.

Poza tym trudno o lepsze dowód na to, że całe to ograniczanie dwutlenku węgla to przekręt niż fakt, że tylko kilka krajów na świecie poważnie podchodzi do kwestii redukcji dwutlenku węgla. Oznacza to, że z punktu widzenia klimatu nasze ekologiczne zadęcie jest całkowicie pomijalne, a Azji nie da się zmusić do wygaszenia produkcji więc nie ma znaczenia co zrobi Europa.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika opinia

Generalnie jestem za

Generalnie jestem za odpowiedzialnym i ekologicznym przemysłem. Ale to co robi Unia Europejska doprowadzi do upadku wielu branż. A tymczasem Chiny czy Indie trują na potęgę, ścieki wylewają wprost do rzek. Kolejnym etapem industrializacji będzie Afryka. I tam również nikt nie będzie się przejmował jakimś CO2.
To jest problem globalny. A Unia Europejska robi tylko pozorowane ruchy pod publikę.

Portret użytkownika ziolo.ziolo

Ahahahahah marek podlecki ten

Ahahahahah marek podlecki ten schizofrenik?? Sledzilem jego blok kilka lat i zostawie to bez komentarza bo nawet ja go podpuscilem i zwyzywal mnie od epitetow i parchow czyt. zydow i oczywsicie wachadelko podalo mu moje prawdziwe dane...  Jakies tam imie i nazwisko juz nie pamietam ale oczywscie sie nic nie zgadzalo , masakra od ponad roku juz mu leb konkretnie strzelil. Nie pamietam juz co obiecywal ale bylo kilka dat, potem elminowal zydow 99% niby wybil.. Potem zostal mu jakis mega parch itd itd tragedia... Ten blog jeszcze istnieje? Wejde sie posmiac

Portret użytkownika Zenek ;)

Podlecki jaki jest każdy

Podlecki jaki jest każdy widzi ale jako były TW co mu ciągle na jego blogu wytykali może pełnić z tym "przesłaniem" rolę Żyrinowskiego określonych służb.... a sam tekst zaproszenie do wyborczej wspólpracy....

 

czy mówiąc inaczej JAK NIE ODPUŚCICIE to POKAŻEMY światu PRAWDZIWYCH MORDERCÓW Kristinki z Mrowiny

bo Jakub A jest tylko KOZŁEM OFIARNYM (kolejnym T. Komendą) za jakim się kryją PRAWDZIWI jej koszerni MORDERCY..... 

co zresztą widać po artykułach na portalu partyjnym oskarżonego o to żydka Winnickiego, są one tak pisane by WZBUDZAĆ i NIENAWIŚĆ i celowo BEZ DOWODÓW topić oskarżonego kolejnymi POMÓWIENIAMI... z nadzieją na WYWOŁANIE ZAMIESZEK anypisowskich w kraju....

na bazie tego ŻYDOWSKIEGO RYTUALNEGO MORDU NA NARODZIE POLSKIM

jakiego zresztą dziś ma być kontynuacja po wszelakich kościołach z tzw PRZEBŁAGALNYM ZAWODZENIEM do ANTYCHRYSTA (maschiacha vel Pradawnego Węża vel magoga vel abrahama vel maryi vel Nierządnicy Pijanej Krwią Świętych)

co jest DALSZYM BLUŹNIENIEM BOGU i też SAMOUNICESTWIANIEM się tego ZAGŁĘBIA ...... (cenzura) zwanych katzolaki

 

PS.

była w oryginale

Portret użytkownika Medium

Zenek, czy to dlatego

Zenek, czy to dlatego rozpadła się Konfederacja?

Podlecki jaki jest każdy widzi ale jako były TW co mu ciągle na jego blogu wytykali może pełnić z tym "przesłaniem" rolę Żyrinowskiego określonych służb..

 Ano możliwe, że Stare Kiejkuty przez niego przemawiają Smile

Portret użytkownika ARTUR

Zachodni psychopaci najpierw

Zachodni psychopaci najpierw przejęli władzę , potem przestali uczyć dzieci z wyjątkiem wybranych tak jak chciał to zrobić u nas Buzek z Krzaklewskim , a teraz na głupi naród nakładają podatki w imię wyimaginowanych celów wzorem obiadu u Portrusia Pana . Czy głupoty można nauczyć , można , jeśli wcześnie i długo jest powtarzana a inne wiadomości są ocenzurowane .

Strony

Skomentuj