Auschwitz może się stać obszarem eksterytorialnym. Czy będziemy mieli pierwszą enklawę Izraela w Europie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Środowiska żydowskie poczynają sobie coraz śmielej. Nie dość, że polscy podatnicy  finansują takie antypolskie ośrodki jak muzeum polin czy obecne muzeum w Auschwitz to jeszcze Okazuje się, że całkiem poważnie wysuwa się postulaty aby niemiecki obóz zagłady w Brzezince uczynić obszarem zarządzanym przez Izrael lub środowiska żydowskie.

 

Biorąc pod uwagę zachowanie obecnych władz muzeum w Auschwitz Birkenau właściwie dawny niemiecki obóz i jest już de facto eksterytorialny. Świadczy o tym bardzo wiele aspektów, jak te, że konsekwentnie uniemożliwia się wchodzenie tam z polskimi flagami przez polskich Patriotów, oraz pozmieniane opisy konkretnych miejsc w obozie, stosujące rasistowską retorykę opisując więźniów dzieląc ich na Żydów i tak zwanych Nie-Żydów, czyli chyba jakąś formę podludzi.

 

W najnowszym tygodnik Sieci będącym de facto propagandową partii rządzącej PiS, pojawiły się już po raz kolejny oczekiwania niejakiego Jonnego Danielsa, sierżanta izraelskich sił zbrojnych i jednocześnie wyjątkowo skutecznego agenta wpływu, który uzyskał zdumiewający dostęp do najwyższych władz w Polsce i jest uważany za reprezentanta strony żydowskiej.

 

Pan Daniels, który do końca nie wiadomo kim jest poza tym, że reprezentuje fundację o nazwie From The Depth, ma wielu znajomych w PiS i niektórzy złośliwcy twierdzą, że posiada pozycję tak mocną jakby to on był rzeczywistym prezydentem Polski. Zresztą już nie pierwszy raz zaproponował uczynienie z Auschwitz enklawy. Sugerował to już  w lutym 2018 roku, kiedy trwał poważny kryzys w relacjach dyplomatycznych między Polską a Izraelem, spowodowany sprzeciwem Izraela wobec polskiej ustawy o IPN.

 

Wtedy postulat utworzenia czegoś w rodzaju enklawy Izraela w Auschwitz wydawał się zbyt daleko posunięty. Teraz nie jest to już takie oczywiste, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie zachowanie prezydenta Izraela, który zaprosił do Auschwitz prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, nie uzgadniając tego najwyraźniej z polskim MSZ. Może to po prostu oznaczać, że z punktu widzenia Izraela Auschwitz nie leży w Polsce.

Nie zapominajmy, że ta teza kłóci się z promowaną ostatnio teorią, wedle której Żydzi w Holokauście ginęli nie w niemieckich tylko w polskich obozach zagłady. Skoro zatem Auschwitz nie leży w Polsce, tylko w Izraelu, bo tym terytorium dysponuje jak swoim prezydent Izraela, to może przynajmniej w przypadku tego obozu uzasadnione jest nazywanie go nie niemieckim, nie polskim,tylko izraelskim?

Być może przypadkiem jest też to, że w ekspozycja w muzeum Yad Vashem Obozy śmierci na terenie Trzeciej Rzeszy oznaczone są biało czerwonymi znacznikami. Trzeba przyznać, że świetnie współgra to popularną ostatnio narracją, aby nazywać niemieckie obozy zagłady polskimi.

 

Trzeba przyznać, że postulat pana Danielsa, odnośnie przejęcia finansowania Auschwitz jako miejsca o znaczeniu muzealnym jest kuszący. Przynajmniej polski podatnik nie będzie zmuszony do finansowania ośrodków jawnie antypolskich. Enklawa Izraela zwana Auschwitz z obecnego poziomu de facto podniesie się po prostu do poziomu de iure. 

 

Kwestia eksterytorialności jest batdzo delikatna, bo dokładnie takie oczekiwania mieli późniejsi najeźdźcy, Niemcy, oczekujący eksyerytorialnej autostrady na Prusy Wschodnie. Historia lubi się powtarzać i teraz słyszymy o eksterytorialności Auschwitz, obozu śmierci zbudowanego dla Polaków. 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika sceptyyk

Obecnie, mamy tylko dwa

Obecnie, mamy tylko dwa wyjścia tzn tak jak proponuje kolega Groot - wyburzyć i podpalić. Drugie rozwiązanie - wszystkie obozy koncentracyjne ulokowane na terytorium RP uznać jako obszar eksterytorialny Niemiec... Oznakować, oflagować                                                                                                                                                      Podobny obraz Umieścić w byłych konzentrationslager, wszystkie niemieckie placówki dyplomatyczne, znajdujące się na terytorium RP. A wtedy, każdy kto będzie chciał pozwiedzać te niemieckie przybytki, przyjedzie zapozna się z tym czyje to jest i będzie zmuszony uzyskać zgodę od niemców na wejście do ich obozów. I niech się tam goszczą żydki ze szwabami. A jeśli niemcy nie wyrażą zgody na to co opisałem tzn że to oni pozamykali swoje konzentrationslager dla zwiedzających ze świata... 

Portret użytkownika euklides

Sami sobie wysmażyli takie

Sami sobie wysmażyli takie oto prawo.

§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Daniels tymczasem publicznie wygłasza takie tezy

"Chodzi o to by te miejsca maksymalnie oderwać od współczesnej Polski"

Prokurator Ziobro ma to w dupie. Które prawo dla nas, a które prawo dla nich...

 

Portret użytkownika euklides

Zapomniałeś o polinowcach.

Zapomniałeś o polinowcach. Polinowcy to takie mięso armatnie, ale bez mięsa armatniego ani rusz. Deklarujcie się...

Deklaracja narodowa.

1. Jestem Polakiem zwanym historycznie Lechitą lub Lachem. Deklaruję się nie szkodzić innym członkom mojego narodu.

Nie musicie dawać plusów, tylko w duchu.

Portret użytkownika euklides

Art. 127. Zamach stanu

Art. 127. Zamach stanu

§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Strony

Skomentuj