Auschwitz może się stać obszarem eksterytorialnym. Czy będziemy mieli pierwszą enklawę Izraela w Europie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Środowiska żydowskie poczynają sobie coraz śmielej. Nie dość, że polscy podatnicy  finansują takie antypolskie ośrodki jak muzeum polin czy obecne muzeum w Auschwitz to jeszcze Okazuje się, że całkiem poważnie wysuwa się postulaty aby niemiecki obóz zagłady w Brzezince uczynić obszarem zarządzanym przez Izrael lub środowiska żydowskie.

 

Biorąc pod uwagę zachowanie obecnych władz muzeum w Auschwitz Birkenau właściwie dawny niemiecki obóz i jest już de facto eksterytorialny. Świadczy o tym bardzo wiele aspektów, jak te, że konsekwentnie uniemożliwia się wchodzenie tam z polskimi flagami przez polskich Patriotów, oraz pozmieniane opisy konkretnych miejsc w obozie, stosujące rasistowską retorykę opisując więźniów dzieląc ich na Żydów i tak zwanych Nie-Żydów, czyli chyba jakąś formę podludzi.

 

W najnowszym tygodnik Sieci będącym de facto propagandową partii rządzącej PiS, pojawiły się już po raz kolejny oczekiwania niejakiego Jonnego Danielsa, sierżanta izraelskich sił zbrojnych i jednocześnie wyjątkowo skutecznego agenta wpływu, który uzyskał zdumiewający dostęp do najwyższych władz w Polsce i jest uważany za reprezentanta strony żydowskiej.

 

Pan Daniels, który do końca nie wiadomo kim jest poza tym, że reprezentuje fundację o nazwie From The Depth, ma wielu znajomych w PiS i niektórzy złośliwcy twierdzą, że posiada pozycję tak mocną jakby to on był rzeczywistym prezydentem Polski. Zresztą już nie pierwszy raz zaproponował uczynienie z Auschwitz enklawy. Sugerował to już  w lutym 2018 roku, kiedy trwał poważny kryzys w relacjach dyplomatycznych między Polską a Izraelem, spowodowany sprzeciwem Izraela wobec polskiej ustawy o IPN.

 

Wtedy postulat utworzenia czegoś w rodzaju enklawy Izraela w Auschwitz wydawał się zbyt daleko posunięty. Teraz nie jest to już takie oczywiste, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie zachowanie prezydenta Izraela, który zaprosił do Auschwitz prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, nie uzgadniając tego najwyraźniej z polskim MSZ. Może to po prostu oznaczać, że z punktu widzenia Izraela Auschwitz nie leży w Polsce.

Nie zapominajmy, że ta teza kłóci się z promowaną ostatnio teorią, wedle której Żydzi w Holokauście ginęli nie w niemieckich tylko w polskich obozach zagłady. Skoro zatem Auschwitz nie leży w Polsce, tylko w Izraelu, bo tym terytorium dysponuje jak swoim prezydent Izraela, to może przynajmniej w przypadku tego obozu uzasadnione jest nazywanie go nie niemieckim, nie polskim,tylko izraelskim?

Być może przypadkiem jest też to, że w ekspozycja w muzeum Yad Vashem Obozy śmierci na terenie Trzeciej Rzeszy oznaczone są biało czerwonymi znacznikami. Trzeba przyznać, że świetnie współgra to popularną ostatnio narracją, aby nazywać niemieckie obozy zagłady polskimi.

 

Trzeba przyznać, że postulat pana Danielsa, odnośnie przejęcia finansowania Auschwitz jako miejsca o znaczeniu muzealnym jest kuszący. Przynajmniej polski podatnik nie będzie zmuszony do finansowania ośrodków jawnie antypolskich. Enklawa Izraela zwana Auschwitz z obecnego poziomu de facto podniesie się po prostu do poziomu de iure. 

 

Kwestia eksterytorialności jest batdzo delikatna, bo dokładnie takie oczekiwania mieli późniejsi najeźdźcy, Niemcy, oczekujący eksyerytorialnej autostrady na Prusy Wschodnie. Historia lubi się powtarzać i teraz słyszymy o eksterytorialności Auschwitz, obozu śmierci zbudowanego dla Polaków. 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Jack Ravenno

Niech no kurwa jeszcze

Niech no kurwa jeszcze korytarza do Auschwitz zażądają. Ohydna swołocz. Plemie żmijowe nie będące żydami choć siebie tak nazywają.

Ludzkie pojęcie przechodzi jak rozbisurmanili się pejsate chuje.

Portret użytkownika euklides

Składanie  typu propozycji

Składanie  typu propozycji powinno być karalne co załatwiło by Danielsa, ale też przy okazji też załatwiło by Kaczyńskiego i jego świtę, dlatego nasz patriotyczny w polinowskm sensie rząd, na to nie wpadnie. Tak więc polinowskie durnie głosujące na Partię Interesów Syjonistycznych gotują nam hekatombę. Żeby tylko nie było zdziwienia jak jeden pisowiec z drugim dostanie w mordę albo co gorsza nożem, jak Adamowicz, bo sami swoją głupotą prowokujecie nerwowych ludzi do tego typu akcji.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Lotniska już są ich. Koszerne

Lotniska już są ich. Koszerne służby robią co chcą na Polskich lotniskach. Zaczęło się od przejęcia lotniska w Rzeszowie, czyli słynnego przejęcia lotniska z okazji rocznicy śmierci świętego cadyka do którego grobu gnają tłumy nawiedzonych. Teraz za PISu ten jednorazowy przypadek stał się normalnym procederem. Jakoś to żadnego Polinowskiego redaktora nie dziwi nawet tu na ZNZ. Przypominam, że takich cadyków jest w Polin wielu. A wy Lachy nie znacie dnia ani godziny jak po was przyjdą i wysiedlą jak to było w Palestynie.

Portret użytkownika Surun

Rzecznik Praw Obywatelskich z

Rzecznik Praw Obywatelskich z urzędu podjął postępowanie wyjaśniające w sprawie dotyczącej niewyrażenia przez prezydenta Przemyśla zgody na happening „Nie będzie innego”. Akcja miała dotyczyć stosunków polsko - ukraińskich.

Chodzi o transformance „Nie będzie innego”, które chcieli zorganizować Anna Dąbrowska, prezes stowarzyszenia Homo Faber i Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce.

Tyma, ubrany w tradycyjną, ukraińską koszulę-wyszywankę, miał siedzieć na krześle przy stole, a naprzeciwko niego każda chętna osoba, która chciała porozmawiać o relacjach polsko-ukraińskich.

Akcja zaplanowana została na sobotę, 22 czerwca. Prezydent Przemyśla nie wyraził zgody. „Powodem odmowy jest szereg imprez związanych z organizowanymi Dniami Zamku Kazimierzowskiego w terminie od 21 do 23 czerwca br.” - m.in. napisał w uzasadnieniu.

za :https://nowiny24.pl/rzecznik-praw-obywatelskich-pyta-prezydenta-przemysla-o-brak-zgody-na-performance-nie-bedzie-innego/ar/c1-14218239

Portret użytkownika baca

bez wykrywacza kłamstw nigdy

bez wykrywacza kłamstw nigdy sie ten żydowski bełkot nie skończy... bełkot na KAZDY temat...

tak więc tylko idioci bedą sobie odkłamywać każde z miliona kłamstw osobno - aż , jak to idioci - padną z wyczerpania - zamiast po prostu z uśmiechem rzucić wykrywaczowi kłamstw żydów na pożarcie...

ja taką ideę już od A do Z przedstawiłem - sprawa jest więc niejako załatwona - i to tyle w temacie a jak kto głupi to niech sobie po kolei wyrzuca święte oburzenie a to na bolka, a to na kaczora a to na rudego a to na bufetową, a to na burdelmamę a to na milion któregoś koczownika....

koczownik pasożytuje na uczciwych i robi to przy pomocy kłamstwa - od tysięcy lat nic się na tym polu nie zmieniło z tym małym wyjątkiem że od kilku lat ofiary pasożyda mają do pomocy wykrywacz kłamstw i sztuczną inteligencję - dwa nagorsze koszmary każdego parszywego pasożyda...

 

Portret użytkownika hyh Swarozyd

kult odawany zmarlym jest

kult odawany zmarlym jest balwochwalstwem ... dlatego ci co tam jada sa potepieni...

niech sobie zydzi tam nawet ognisko z ziemniakami robia...

tam nie powinno byc ani jednego katolika...a jesli to tylko obejrzec i do domu a nie od..pier... balwochwalstwo..na piszczelach//

Portret użytkownika misiek

Znalezione w sieci http:/

Znalezione w sieci http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25659&Itemid=44

Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie podpisano kilka porozumień dotyczących energii. Donald Trump, prezydent USA, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w trakcie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy, zauważył, że Polska podpisała już zobowiązania dotyczące nabycia ponad 6 mld m sześc. gazu rocznie o wartości przeszło 25 mld dol.

– Obecnie nasze kraje podpisują kolejną umowę dotyczącą dwóch mld m sześc. gazu za około 8 mld dolarów – stwierdził w środę Trump.
Dotychczas żadne liczby dotyczące wartości podpisanych umów na dostawy LNG (skroplony gaz ziemny) z USA nie były ujawniane. Z drugiej strony nie są one na tyle szczegółowe, aby na ich podstawie wyciągać wnioski dotyczące tego, czy kupujemy dodatkowy surowiec tanio, czy drogo.

Andrzej:

Z podanych danych nawet dla ucznia szkoły podstawowej nie powinno byc problemu wyliczyć, że cena 1 m3 gazu wynosi $4/m3, czyli $4000/1000 m3. Ta jednostka 1000 m3 jest jednostką rozliczeniową w handlu gazem na świecie. 

Zwykle płaci się za to 150 -200 dolarów.

Jeśli podane w tym artykule dane sa prawdziwe to pozostaje tylko teoria spiskowa, czyli Polska zaczyna płacić żydowskie roszczenie stosownie do ustawy 447.

 

Portret użytkownika EkrudyDref

Słuszne spostrzeżenie - tak

Słuszne spostrzeżenie - tak czy siak zapłacimy, ino pytanie w jakiej formie; może być i przepłacone w gazie, przepłacone w samolotach i czymkolwiek innym - byle byla nadwyżka, która da w efekcie te 330 mld, a potem jeszcze kolejne, bo dojdą odsetki od odsetek.
I wcale nie musimy się o tym dowiedzieć...

--------
Howgh!

Portret użytkownika oczadział cy co

2mld m3 gazu roczniex20lat

2mld m3 gazu roczniex20lat =40mld łączna cena za całe 20lat to 8mld dolarów = [8/40=0,2] 200$/1000m 3 - proszę czytać ze zrozumieniem zanim się coś nabazgrze

ps.  jak czytam ZNZ to mam CORAZ CZĘSTSZE wrażenie, że FAKTAa czytam  heh. kiedyś info na tym portalu było bardziej wiarygodne,  a tak, wystarczy szczegulik drobny, a tam, co to jest 20lat, i już SENSACYJA

Strony

Skomentuj