Geoinżynieria może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: Internet

Naukowcy coraz częściej mówią, że geoinżynieria może okazać się skuteczną, choć ryzykowną metodą ochłodzenia ziemskiego klimatu. Jednak dopiero teraz, zachodni eksperci otwarcie ostrzegają, że techniki manipulowania pogodą mogą zostać wykorzystane w zupełnie innych celach, np. do osłabiania gospodarki państw.

 

Geoinżynieria obejmuje szereg różnych metod, pozwalających ochłodzić klimat. Wśród nich jest między innymi przechwytywanie dwutlenku węgla z atmosfery i składowanie go w podziemnych magazynach, lub rozpylanie aerozoli z pomocą przystosowanych do tego samolotów. Te bardziej radykalne rozwiązania mogą ostatecznie doprowadzić do wybuchu konfliktu zbrojnego i to z prostej przyczyny.

 

Andrea Flossmann, ekspert ds. modyfikacji pogodowych ze Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) wskazuje, że „atmosfera nie posiada ścian”. Oznacza to, że gdy np. Stany Zjednoczone rozpoczną rozpylanie aerozoli w atmosferze, pożądane efekty uzyska się w obrębie tego państwa, lecz inne kraje na świecie będą odczuwać skutki stosowania geoinżynierii, które niekoniecznie będą pozytywne.

 

Innymi słowy, techniki sterowania klimatem, przypadkiem lub celowo, można wykorzystać do wzmacniania huraganów, wywoływania suszy lub powodzi oraz potęgowania upałów lub mrozów – w dowolnym miejscu na Ziemi. Geoinżynieria może zostać zmilitaryzowana i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie się stanie.

Według ekspertów, manipulacja pogodą powinna odbywać się tylko za zgodą opinii międzynarodowej, lub organów międzynarodowych. Zatem nawet temat geoinżynierii sprowadza się do tego, że jedne mocarstwa będą mogły dowolnie ingerować w klimat, a przy tym szkodzić innym, mniej znaczącym państwom, natomiast pozostałe kraje albo zaczną stosować geoinżynierię na ustalonych wcześniej zasadach, abo nie będą mogły tego robić wcale.

Sami widzimy, jak daleko zaszedł temat manipulacji ziemskim klimatem. Eksperci ostrzegają przed możliwością wybuchu III wojny światowej z powodu geoinżynierii, choć wciąż tak naprawdę nie wiemy, czy majstrowanie przy pogodzie w ogóle wyjdzie nam i Ziemi na dobre.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika ToMy

"dobrze wykształconych" hehe:

"dobrze wykształconych" hehe:  albo też "wykształconych nie dobrze" przyzwyczajonych do tego co mówi jakiś tak zwany autorytet, akcja reakcja taki pies pawłowa , pan mówi sługa słucha i zapamiętuje i nie kwestionuje bo inaczej nie będzie dobrze. Od kołyski po trumnę , ten system prania bani po prostu działa to widać.

No jak to może być! przecież ojce sprzedali wiele baranów i świń coby mnie do liceum i potem na studia posłać, a tam u samych tęgich łbów u profesorów panie ja pobierałem nauki , więc nikt mi tu żadnej banialuki spiskowej łatwo nie wciśnie. Telewizje się ogląda wiadomo to podstawa a nawet czasem prasę przeczyta to i człowiek obcykany, nie to co niewykształcone ciemniaki co nawet dobrze czytać nie umią. W komputerze jestem dosyć biegły na poważne naukowe portale się wchodzi, jest co popatrzeć wszystko jest tam napisane co i jak działa.

Indoktrynacja (łac. doctrina – nauka) – świadomy i systematyczny proces, którego celem jest wpojenie człowiekowi określonych ideologii i doktryn, zwłaszcza religijnych, politycznych lub społecznych, korzystający z propagandy, stosowanej przez środki masowego przekazu, system oświaty szkolnej i pozaszkolnej.

 

Portret użytkownika ttteis77

jezeli, sytuacja jest

jezeli, sytuacja jest spreparowana, to maja dowod na jej falsz?. jezeli twierdza ze sa wyksztalceni, to czy maja bezposrednie dowody ze ktores samoloty nie sa przeznaczone do "geoinzynierii"?

maja dowody, czy nie maja.  i nie chce sluchac pie*****lenia o, to to robi chmurke, gdy to tam leci, a gdy przy duzej szybkosci to robi sie smuga.

Portret użytkownika Polak z miasta

3 rosjan i 1 ukrainiec winni

3 rosjan i 1 ukrainiec winni zestrzelenia malezyjskiego boeinga i smierci 298 niewinnych ludzi w tym dzieci. 

Od razu powinno sie ich powiesic i wystawic na widok publiczny. Tak zeby woskowy putin widzial ich z okna sypialni.

Portret użytkownika pilippek

medium, wiemy jakim językiem

medium, wiemy jakim językiem się posługujesz i ze sputnik uważasz za najważniejsze źródło informacji, ale nie pieprz tutaj tej propagandy ruskiej. to Rosjanie są odpowiedzialni za zestrzelenie samolotu pasażerskiego i  śmierc 300 osób.... a może wg ciebie kto to zrobił? przedstaw nam swoj punkt widzenia bo widze ze znowu ruskie trolle sciągaja na tą stronę bronić wielkiej rasiji 

Portret użytkownika Medium

Posługuję się w pisaniu

Posługuję się w pisaniu językiem polskim. Sputnik jest taki sobie, ale przynajmniej strawny w przeciwieństwie do polskich portali. ZnZ ma dwóch ciekawych redaktorów Johna Molla i admina, i choć ich narracja bazuje na wiadomościach anglojęzycznych, to jednak umiejętnie prezentują w swoich artykułach własny punkt widzenia.

Ten samolot na Ukrainie został zaatakowany z powietrza ukraińskim myśliwcem (liczne ślady w kadłubie), no i samolotem tym leciały TRUPY. Widziałeś filmy z ciałami, gdzie rzuca się brak krwi, a ciała mają chemiczny zapach? Tak nie wyglądają ludzie, którzy zginęli w wypadku, to trupy długo przechowywane w trupiarni w specyficznych warunkach utrwalajacych ciała.

Taki widok sugeruje związek zaginonego nad Oceanem bodaj Indyjskim samolotu MH 17, przetrzymanie go wraz z martwymi już pasażerami, a następnie użycie go do prowokacji wobec Rosji na Donbasie.

Strony

Skomentuj