ONZ szacuje, że w 2050 roku na świecie będzie żyło niemal 10 miliardów ludzi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Opublikowany w poniedziałek raport Organizacji Narodów Zjednoczonych przewiduje, że liczba ludności na świecie w ciągu najbliższych 30 lat wzrośnie o niemal 2 miliardy. ONZ spodziewa się takiego wzrostu, ponieważ kilka krajów ma doświadczyć gwałtownego przyrostu naturalnego.

Raport przewiduje, że do 2050 roku ponad połowa ludności świata skupi się w Indiach, Nigerii, Pakistanie, Demokratycznej Republice Konga, Etiopii, Tanzanii, Indonezji, Egipcie i Stanach Zjednoczonych. ONZ oczekuje ponadto, że Indie do 2027 roku wyprzedzą Chiny jako najbardziej zaludniony kraj świata. Szacuje się, że w latach 2019-2050 Chiny odnotują spadek liczby ludności o 2,2%.

 

W sprawozdaniu zalecono krajom, aby przyjęły politykę zgodną z prognozami demograficznymi, aby zapewnić odpowiednią pomoc dla dzieci i osób starszych oraz większe możliwości zatrudnienia w państwach o rosnącej liczbie ludności w wieku produkcyjnym. ONZ spodziewa się też, że do końca XXI wieku na świecie może zyć nawet 11 miliardów ludzi. 

 

Associated Press cytuje wypowiedź Lu Zhenmina, podsekretarza ONZ ds. gospodarczych i społecznych, który ostrzega, że wzrost liczby ludności wiąże się z "dodatkowymi wyzwaniami w wysiłkach na rzecz eliminacji ubóstwa, promowania równości płci oraz poprawy opieki zdrowotnej i edukacji". Zhenmin zwraca uwagę, że "rządy powinny inwestować w przyszłość młodzieży, aby stworzyć jej warunki sprzyjające trwałemu wzrostowi gospodarczemu".

Jak podaje ONZ, wskaźnik dzietności w Afryce Subsaharyjskiej wynosi obecnie 4,6 urodzeń na każdą kobietę, podczas gdy w Europie i Ameryce Północnej wynosi on jedynie 1,7. W Afryce szczególnie widoczne są różnice regionalne. Według badania przeprowadzonego przez Instytut Populacji i Rozwoju w Berlinie, wschodnia część kontynentu była w stanie skuteczniej obniżyć wskaźnik dzietności poprzez rozwój edukacji i promowanie antykoncepcji.

Najmniejszy wzrost prognozowany jest w Europie i Ameryce Północnej (2%). W sprawozdaniu stwierdzono, że w 2050 roku co czwarta osoba mieszkająca na tych kontynentach może mieć co najmniej 65 lat. Warto zaznaczyć, że w 2018 roku po raz pierwszy w historii liczba osób w wieku 65+ na całym świecie przewyższała liczbę dzieci poniżej 5 roku życia. Prognozy pokazują, że za 30 lat osób w wieku 65+ będzie jeszcze dwukrotnie więcej, co daje nam smutny obraz starzejącego się społeczeństwa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

ONZ wymorduje połowę w ramach

ONZ wymorduje połowę w ramach depopulacji filantropowskich oddziałów Wafen SS-NWO ! Do sieci przedostało się nagranie, podczas którego jeden z nauczycieli strofuje ucznia za wyrażenie opinii, że są tylko dwie płcie. „Miałeś okazję by siedzieć cicho” – tłumaczy zasłaniając się statusem szkoły. Cała sytuacja miała miejsce w Szkocji.Usunięty z lekcji uczeń nagrał ukrytą kamerą swoją dyskusję z nauczycielem. Uczeń o nazwisku Murray został usunięty z klasy za wyrażenie opinii, że istnieją tylko dwie płcie. Nauczyciel podczas prywatnej rozmowy poucza podopiecznego o konieczności wyrażania „inkluzywnych” opinii oraz uważa, że twierdzenia sprzeczne ze statusem szkoły powinien zachować dla siebie.- Dlaczego wyrzuciłeś mnie z lekcji? To nie jest zbyt inkluzywne z twojej strony – zaczął uczeń.

Przepraszam, ale to wyrażenie twojej opinii nie było inkluzywne – odparł nauczyciel.- Są więcej niż dwie płcie (…) to moja opinia, która jest akceptowalna w tej szkole i myślę, że twoja opinia sugerująca że nie ma nic więcej niż kobieta i mężczyzna nie jest inkluzywna – tłumaczył.Następnie zaczął tłumaczyć uczniowi, że drążąc temat działał na swoją niekorzyść. – Miałeś okazję siedzieć cicho. Otrzymałeś wyraźną szansę by nie kontynuować tego tematu, z czego jednak nie skorzystałeś.- Tak, ponieważ uważam to za głupie – odparł uczeń.Następnie nauczyciel wyjaśnił, że podobne opinie uczeń może wygłaszać w domu a nie w szkole gdzie obowiązuje odpowiedni status. Na stwierdzenie, że takie podejście jest „nienaukowe”, nauczyciel odparł, że nie „nie wszystkie zasady oparte są na nauce”.Jeżeli ktoś uważa, że seksedukacja i ideologia gender zostanie wprowadzona do szkół jako „alternatywa” bez szkody dla tradycyjnych wartości, to bardzo prawdopodobne że jest w błędzie. Przykład nauczyciela ze Szkocji dobitnie wskazuje, że zgubna ideologia ma charakter totalny, a wyrażanie poglądów sprzecznych z jej założeniami spotka się z ostracyzmem i wyciszeniem.  

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ostatnie badania osób po 50

Ostatnie badania osób po 50-tce wskazują, że wiele z nich skarży się na "alergiczny" kaszel i katar. Zalecam, by te osoby zbadały sobie krew i zrobiły prześwietlenie płuc. Aby to uczynić nalezy sie z dolegliwościami zgłosić do lekarza 1-go kontaktu i wymóc na nim te badania. Okazuje się, że wasze płuca są w złym stanie i cierpicie na przewlekłe atypowe zapalenie płuc. W waszych płucach tworzy sie galaerowata wydzielina nietypowego pochodzenia rozwijana przez nietypowe bakterie, które nie namnażają się na typowych pożywkach.  CZUJECIE SIE DOBRZE I NIE GORĄCZKUJECIE!!!.

 TO WYNIK ZAWARTYCH W CHEMITRAILS SYNETYCZNYCH KRWINEK BEZ KODU GENETYCZNEGO I NANOKOLOIDU WDYCHANEGO CODZIENNIE PRZEZ WAS W OSTATNICH 10-CIU LATACH. TO CHOROBA PODSTĘPNA I NIE DAJĄCA OBHAWÓW AŻ DO ŚMIERCI. TAK PRZEBIEGA DEPOPULACJA UKRYTA

to nie żart. to się dzieje naprawdę. Przekonajcie sie sami!!

Portret użytkownika Medium

Nie wiem, jak w płucach, ale

Nie wiem, jak w płucach, ale już w nosie w miejsce dawnego kiesielowatego śluzu robi mi się śluz bardziej konsystencją do galaretki zbliżony.Trudno go wydmuchać, pomaga płukanie nosa ewentualnie Rhinoargent, czyli krople z domieszką srebra.

Już dwa razy skarżyłam się na ten objaw u lekarza i za drugim razem lekarz wysłała mnie do... kościoła Biggrin

Ponieważ miałam kontakt z poradnią pulmunologiczną zalecone przez Ciebie badania mogę zrobić bez skierowania, po prostu zgłosić się do kontroli.

Podaj źrodło AMR, jeśli je znasz. 

Portret użytkownika еuklidеs

Chiny i Indie to nie są

Chiny i Indie to nie są państwa narodowe, tylko coś na kształt UE. To federacje skupiające wiele narodów, wiele różnych kultur. Schizole rządzące nieudolnie światem, dla wykazania swojego dyletanctwa, jednocześnie zwalczają i stymulują wzrost demograficzny!

Portret użytkownika semperparatus

A ja szacuję że już niedługo

A ja szacuję że już niedługo(za kilka lat...a może nawet miesięcy?))na świecie nie będzie ANI JEDNEGO CZŁOWIEKA...Wojna nuklearna...i zagłada ludzkości jest nieunikniona...Ale to dobrze...ten świat ...rządzony przez żydowskiego jahwe-demiurga-szatana(1J,5,19,J,14,30))...jest piekłem dla dusz...więc lepiej,żeby przestał istnieć...

Portret użytkownika Kangur.

semperparatus ja również

semperparatus ja również myślę, że ten Świat jest piekłem dla dusz, ale jest też jednym z etapów naszego duchowego rozwoju... więc nie przestanie istnieć. Jak już to ogarniesz i zaakceptujesz, przestaniesz piardolić o zagładzie...a gdy nadejdzie Twój czas i stąd odejdziesz - nigdy już tu nie powrócisz.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika semperparatus

Tyz prawda...doskonale o tym

Tyz prawda...doskonale o tym wiem...Ale moje twierdzenie o zagładzie było trochę prowokacyjne...Moze właśnie po to,żeby sprowokować taką ripostę jak Twoja...?Co nie zmienia jednak faktu,ze to jest bardzo ciężka próba dla wszystkich dusz tu uwiezionych...Coś jak "kosmiczny Auschwitz"...z Hoessem-jahwe na czele...

Portret użytkownika MiamiVibe

Pleniące się bez opamiętania

Pleniące się bez opamiętania życie to pewna zagłada i nie jestem tu zwolennikiem depopulacji, po prostu uważam, że Natura będzie musiała co nieco podregulować ilość ludzkiej szarańczy, bo po prostu wykończy ją ludzki konsumpcjonizm (10 mld ludzi i każdy chce, wszystkiego). Zrównoważony przyrost naturalny nie szkodzący nikomu, to domena wyższego rozumowania i mentalności, a nie pojmowania niczym nienachlany, wszystkożrący i niszczący wokoło pasożyt.

Portret użytkownika Medium

Czy mogę prosić o

Czy mogę prosić o wyjaśniennie logicznego zgrzytu pomiędzy poniższymi cytatami:

Raport przewiduje, że do 2050 roku ponad połowa ludności świata skupi się w Indiach, Nigerii, Pakistanie, Demokratycznej Republice Konga, Etiopii, Tanzanii, Indonezji, Egipcie i Stanach Zjednoczonych.

 Najmniejszy wzrost prognozowany jest w Europie i Ameryce Północnej (2%).

To jak jest w istocie z Ameryką Północną, będzie wzrost czy nie?

Skomentuj