Po meczu z Izraelem PZPN został oskarżony o antysemityzm

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polska drużyna rozstrzelała drużynę izraelską wygrywając zdecydowanie na Stadionie Narodowym w Warszawie aż 4:0. Zgodnie z przewidywaniami mecz nabrał podtekstu politycznego. Zwabił też licznych tropicieli antysemityzmu, którzy oczywiście musieli znaleźć jakieś jego formy. I znaleźli, za antysemicki uznano wpis na Twitterze oficjalnego konta PZPN w którym stwierdzono, że 4:0 to pogrom.

 

Tłum obsesyjnych cenzorów od razu skojarzył słowo pogrom jako odniesienie do pogromów żydowskich. Słowa padły w relacji na żywo na profilu PZPN "Łączy nas piłka" na Facebooku. Miało to miejsce po bramce strzelonej przez Dawida Kądziora. Na fanpage'u pojawił się wpis: "GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!".

Według tygodnika "Polityka" była to wypowiedź nacechowana antysemicko. Na portalu tej gazety porównano to sformułowanie do pogromu w Kielcach i rzekomego pogromu w Jedwabnem. 

Dodatkowo zwrócono uwagę na liczne antysemickie komentarze pod tym wpisem. Okazuje się, że za antysemickie uznano takie stwierdzenia jak "Normalnie holokaust", "Rozstrzelali ich", "To już jest pogrom LOL". 

Po zwróceniu uwagi rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski skomentował to zamieszanie. 

"Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa „pogrom”. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa „spalony”. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi – jak widać – takie emocje.

To bardzo dziwne, że wszyscy tak panicznie boją się oskarżeń o antysemityzm. Wygląda na to, że w dzisiejszym świecie takie oskarżenie jest równoznaczne ze średniowieczną banicją. Doszło nawet do tego, że Krzysztof Piątek, zdobywca pierwszego gola, nie cieszył się z niego tak jak zwykle, czyli strzelając z wyimaginowanych pistoletów i powstrzymał się od tego w obawie o skandal.

Co więcej, Prezydent Andrzej Duda do dzisiaj nie pogratulował zwycięstwa polskim piłkarzom. Premier Mateusz Morawiecki napisał coś enigmatycznego, a TVP pana Jacka Kurskiego postanowiła nie pytać kibiców co sądzą o zwycięstwie Polaków. Doprawdy żyjemy w dziwnych czasach.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Kwazar

Antysemityzm ? To nie o to tu

Antysemityzm ? To nie o to tu chodzi ! To działa tylko na tej podobnie niewinnej zasadzie co "Polskie obozy koncentracyjne" Jakoś nie przypominam sobie żeby żydów i ich prasę pod kontrolą, oskarżono o antypolonizm.To tutaj jest tylko taka niefortunna,głupia gra słów.Zdarza się.

Portret użytkownika Paranoja

*Fstyt* mi, że pochodzę z

*Fstyt* mi, że pochodzę z kraju, którego język jest tak bardzo nacechowany antysemityzmem. Jakimi barbarzyńcami jesteśmy używając stwierdzenia *strzelić* gola? Przecież to ocieka antysemityzmem! Musimy to wygładzić tak, żeby było OK. Mówmy *dokonać* gola albo żeby uznać poziom sportowy naszego przec... przyjaciela oczywiście, mówmy *Izrael puścił gola*. Prawda, że lepiej? Kolejna kwestia dotyczy słowa spalony. O zgrozo! Dlaczego nie stwierdzić *zawodnik znajduje się na pozycji po obróbce cieplnej*? Tylko tak nikczemne słowo jak spalony. Ale tu nie chodzi tylko o język sportu. W życiu codziennym możemy spotkać się z antysemityzmem w mówię. Na stacji nie płaćmy za gaz tylko za LPG. W sklepie nie kupujmy wody gazowanej, lecz wodę z LPG lub z bąbelkami. Problem będzie też miał nasz gigant PGNiG bo ostatni człon pasowało by zmienić np na Bąbelnictwo. W kuchni nie używajmy pieca, lecz *zamkniętej przestrzeni do zmieniania temperatury oraz chrupkości warstwy zewnętrznej potraw*. Tych kilka prostych zasad, wcale nie komplikujących przecież mowy sprawi, że żygi poczują się lepiej Smile o przepraszam, palec jakiś tak mi antysemicko zjechał na niewłaściwą literę. Niech naród wybrany mi wybaczy Sad

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Eurowizja w izraelu, a teraz

Eurowizja w izraelu, a teraz jakieś mistrzostwa Europy też z uczestnictwem tego pustynnego państewka, które nie leży przecież w Europie - są socjotechniczną zagrywką by urobić opinię że izraele leżą w polin czyli w Europie. To fajnie że nasi wygrali, ale cel propagandowy został osiągnięty czyli izrael staje się z dnia na dzień państewkiem Europejskim.

Portret użytkownika pilippek

xD bawią mnie zawsze stada

xD bawią mnie zawsze stada głuptaków mówiących o Pollin. 

 

to kiedy to pollin? kiedy pierwsze transporty zydow do Polski?

oni zostają u siebie, tak samo my Wink do europy ich nic nie przyblizy. uczestnictwo izraela w europejskich imprezac hwynika z polityki i tego z kim sąsiadują...

Strony

Skomentuj