Nad Polskę nadciągają niebezpieczne upały, potężne burze, gradobicia i tornada

Kategorie: 

Źródło: Własne

Ledwo jeden dzień odpoczeliśmy od upałów a już jutro czeka nas ich kolejna fala, jednak to nie one będą najgorze. W ciągu jutrzejszej nocy w zachodnich województwach a szczególnie północno-zachodnich czekają nas bardzo groźne burze 

 

Od początku tygodnia czeka nas kolejna fala upałów, która według modeli potrwa około tygodnia. Temperatura w wielu miejscach będzie przekraczać 30*C, jednak to nie to będzie najgorsze w najbliższych dniach a burze, które będą gwałtowne i bardzo niebezpieczne. Jutrzejszy wieczór oraz noc z poniedziałku na wtorek będą bardzo niespokojne dla mieszkańców zachodniej części naszego kraju. 

 

Prognozy modeli na jutrzejszą noc

 

Najniebezpieczniej jutro w nocy może być w województwie Zachodnio-Pomorskim, gdzie modele przewidują silny układ burzowy, który z biegiem nocy może przekształcić się w tzw. "Bow Echo". Jest to układ który na radarach wygląda jak łuk, podczas jego przejścia występuję bardzo silny wiatr, czasami niszczycielski, opad sporego gradu oraz mogą pojawić się tornada. 

 

Prognoza SWE 

 

Portal Severe Weather Europe zajmujący się ekstremalną pogodą, pierwszy raz w swojej prognozie umieścił "Significant" co świadczy o tym iż sytuacja jest poważna. W zaznaczonym obszarze mogą powstawać Superkomórki burzowe, głównym zagrożeniem podczas ich przechodzenia będą porywy wiatru nawet powyżej 100km/h, opady gradu nawet do 5-6cm oraz toranda, które mimo później pory mogą się pojawiać nawet w obszarze "High". 

 

Artykuł nie ma na celu straszyć ludzi, lecz ostrzegać przed potencjalnie bardzo niebezpieczną sytuacją. Warto w ciągu dnia obserwować radary oraz ostrzeżenia. Dużą role w całej tej sytuacji odegrają jutro Niemcy, gdzie wieczorem mogą powstawać większe układy które będą kierować się na północny wschód w stronę naszego kraju. 

 

 

 

Źródła:

http://www.severe-weather.eu

https://meteomodel.pl

https://meteologix.com

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.Komentarze

Portret użytkownika Funky Koval

Najbardziej niebezpieczne są

Najbardziej niebezpieczne są wiszące nad Polską zobowiązania złodziejstwa klimatycznego ! Sorosowe filantropy chcą zniszczyć polską gospodarkę energii węglowej ! "Ekolodzy z Breakthrough National Centre for Climate Restoration w Melbourne alarmują, że bez natychmiastowego odejścia od „emisji węglowych zanieczyszczeń” w roku 2050 Ziemia znajdzie się na krawędzi zagłady. „Mamy znacznie mniej czasu niż powszechnie się uważa” – podkreślają w przygotowanej analizie klimatycznej i dodają, że bez radykalnych działań za 31 lat „ponad połowę ludzkości czekają poważne zmiany”.W ocenie autorów raportu analizy zaprezentowane podczas ubiegłorocznego szczytu klimatycznego ONZ w Polsce są „niedoszacowane”, ponieważ temperatura na ziemi do roku 2050 wzrośnie nie o 2, tylko o 3 stopnie Celsjusza, co ma oznaczać, że „około 35 proc. powierzchni Ziemi oraz 55 proc. ludzkości znajdzie się poza granicami przeżywalności przez 20 dni w roku”. Ponadto świat zostanie opanowany przez plagę suszy, w następstwie których będą wybuchały „trudne do opanowania pożary”.Innym efektem zmian klimatycznych ma być masowa migracja, która z kolei doprowadzi do licznych konfliktów zbrojnych.Naukowcy z australijskiej uczelni uważają, że jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest „przestawienie gospodarki świata na zerową emisyjność węglowych zanieczyszczeń”. „Można to osiągnąć zupełnie rezygnując z węgla lub równoważąc jego emisje za pomocą technologii oczyszczających”, piszą.

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują. Albert Einstein

Portret użytkownika Alex Amish

Bog jest doskonaly tylko

Bog jest doskonaly tylko kretyny maja wolna wole i traca cel w zyciu, niszczac cywilizacje i uwazaja, ze to im przyniesie szczescie. To jest zaslepienie.

Kosciol Rzymsko-katolicki zostal ustanowiony dla nas, dla naszego zbawienia. I nikt cie nie zmusza do niego chodzic, ale poza Koscilem nie ma zbawienia.

Portret użytkownika dziadek

    PYTANIE

    PYTANIE

W małym kurorcie nad morzem
Gdzie plaża i rzeka na planie
Wszystko się zdarzyć może
A padło takie pytanie.

Ile ma katecheta
W szkole co uczy dzieci
To dla gawiedzi podnieta
W zamiarze, sam diabeł siedzi.

A gdzie pytanie inne
Ile mają szkolniacy
Co uczą dzieci niewinne
A wakacje zrobili z pracy.

Niedouczona kadra
Po kursach ze sprzątaczki
I nie pomoże wiagra
Wszystkich takich na taczki.

Strajków im się zachciewa
Aktorzy od siedmiu boleści
A na zajęciach ziewa
Nudzą te patriotyczne treści.

Gdzie jest weryfikacja
Co zrobią w głowach dzieci
To jest prawdziwa racja
Ta myśl w oświacie niech świeci.

Portret użytkownika Max 1983

A może zamiast wszędzie

A może zamiast wszędzie szukać teorii spiskowych ,lepiej przyznać że człowiek sam sobie kopie grób??Człowiekowi się wydaje że wyrżnię połowę drzew na ziemi, zlikwiduje tym samym większość gatunków zwierząt, z oceanów zrobi śmietniki, a sam będzie sobie żył jak w raju....to niespodzianka nie będzie .U mnie już się sarny pod płotem pojawiaja ,wiewiórki, szopy,a w lesie nie mieszkam!!!Wszędzie powstają osiedla ,wycina się wszystko co się da.Niedługo będziemy mieli betonowy świat z temperaturą 50+ w cieniu, a oddychać będziemy z pomocą butli z tlenem.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika beti

to nie Bóg jest temu winien

to nie Bóg jest temu winien roszę poczytać Pismo święte tam Bóg wyjaśnia wszystko dlaczego tak się dzieje nie da się tak mysle na skróty i bezkarnie obarczać winą Boga, to tak jakby Pani /Pan był/a winna za to ,że przykłądowo pani dzieci mordują ludzi lub je obrabowują czy okłamują , proszę zostawić  Boga w spokoju i poszukać odpiwiedzi na ten tema w Biblii to Jego list do ludzi, tam tez jest napisane ,że Bóg wkrótce zrobi porządek na tej ziemi bo jest jej właścicielem i Bogiem miłości.

Portret użytkownika Medium

I skończy się hiperwentylacją

I skończy się hiperwentylacją ze swoistymi objawami Wink

Wiewiórka mi się dziś przyśniła. Mój mniejszy piesek zamienił się w wiewiórkę i uciekł, bo przestraszył się gwałtownej zmiany pogody. Potem jechałam gdzieś z córką autobusem...

Nie podobał mi się ten sen. No i po południu dzwoni córka, że trzeba ją do szpitala zawieźć, bo skaleczyła się w kolano piłą zębatą. Na szczęście niegroźnie, skończyło się dwoma szwami.

Strony

Skomentuj