Nad Polskę nadciągają niebezpieczne upały, potężne burze, gradobicia i tornada

Kategorie: 

Źródło: Własne

Ledwo jeden dzień odpoczeliśmy od upałów a już jutro czeka nas ich kolejna fala, jednak to nie one będą najgorze. W ciągu jutrzejszej nocy w zachodnich województwach a szczególnie północno-zachodnich czekają nas bardzo groźne burze 

 

Od początku tygodnia czeka nas kolejna fala upałów, która według modeli potrwa około tygodnia. Temperatura w wielu miejscach będzie przekraczać 30*C, jednak to nie to będzie najgorsze w najbliższych dniach a burze, które będą gwałtowne i bardzo niebezpieczne. Jutrzejszy wieczór oraz noc z poniedziałku na wtorek będą bardzo niespokojne dla mieszkańców zachodniej części naszego kraju. 

 

Prognozy modeli na jutrzejszą noc

 

Najniebezpieczniej jutro w nocy może być w województwie Zachodnio-Pomorskim, gdzie modele przewidują silny układ burzowy, który z biegiem nocy może przekształcić się w tzw. "Bow Echo". Jest to układ który na radarach wygląda jak łuk, podczas jego przejścia występuję bardzo silny wiatr, czasami niszczycielski, opad sporego gradu oraz mogą pojawić się tornada. 

 

Prognoza SWE 

 

Portal Severe Weather Europe zajmujący się ekstremalną pogodą, pierwszy raz w swojej prognozie umieścił "Significant" co świadczy o tym iż sytuacja jest poważna. W zaznaczonym obszarze mogą powstawać Superkomórki burzowe, głównym zagrożeniem podczas ich przechodzenia będą porywy wiatru nawet powyżej 100km/h, opady gradu nawet do 5-6cm oraz toranda, które mimo później pory mogą się pojawiać nawet w obszarze "High". 

 

Artykuł nie ma na celu straszyć ludzi, lecz ostrzegać przed potencjalnie bardzo niebezpieczną sytuacją. Warto w ciągu dnia obserwować radary oraz ostrzeżenia. Dużą role w całej tej sytuacji odegrają jutro Niemcy, gdzie wieczorem mogą powstawać większe układy które będą kierować się na północny wschód w stronę naszego kraju. 

 

 

 

Źródła:

http://www.severe-weather.eu

https://meteomodel.pl

https://meteologix.com

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

A może zamiast wszędzie

A może zamiast wszędzie szukać teorii spiskowych ,lepiej przyznać że człowiek sam sobie kopie grób??Człowiekowi się wydaje że wyrżnię połowę drzew na ziemi, zlikwiduje tym samym większość gatunków zwierząt, z oceanów zrobi śmietniki, a sam będzie sobie żył jak w raju....to niespodzianka nie będzie .U mnie już się sarny pod płotem pojawiaja ,wiewiórki, szopy,a w lesie nie mieszkam!!!Wszędzie powstają osiedla ,wycina się wszystko co się da.Niedługo będziemy mieli betonowy świat z temperaturą 50+ w cieniu, a oddychać będziemy z pomocą butli z tlenem.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika beti

to nie Bóg jest temu winien

to nie Bóg jest temu winien roszę poczytać Pismo święte tam Bóg wyjaśnia wszystko dlaczego tak się dzieje nie da się tak mysle na skróty i bezkarnie obarczać winą Boga, to tak jakby Pani /Pan był/a winna za to ,że przykłądowo pani dzieci mordują ludzi lub je obrabowują czy okłamują , proszę zostawić  Boga w spokoju i poszukać odpiwiedzi na ten tema w Biblii to Jego list do ludzi, tam tez jest napisane ,że Bóg wkrótce zrobi porządek na tej ziemi bo jest jej właścicielem i Bogiem miłości.

Portret użytkownika Medium

I skończy się hiperwentylacją

I skończy się hiperwentylacją ze swoistymi objawami Wink

Wiewiórka mi się dziś przyśniła. Mój mniejszy piesek zamienił się w wiewiórkę i uciekł, bo przestraszył się gwałtownej zmiany pogody. Potem jechałam gdzieś z córką autobusem...

Nie podobał mi się ten sen. No i po południu dzwoni córka, że trzeba ją do szpitala zawieźć, bo skaleczyła się w kolano piłą zębatą. Na szczęście niegroźnie, skończyło się dwoma szwami.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Ludzie źle pojmują oddawanie

Ludzie źle pojmują oddawanie czci Bogu. Wyobrazają to sobie jako chodzenie do budynku (kościoła, meczetu itd) i pokłony dla wykutych/drewnianych bożków. Podobnie, gdy chodzi o modlitwę. Ludzie nie potrafią się tak naprawde modlić.

Modlitwa to nie jest klepanie mantry. Tylko po co wiedza miałaby być ogólnie dostępna, niech sami odkrywają. Jeżeli ich świadomość będzie na odpowiednim poziomie, wiedza będzie łatwiej dla nich dostępna a jej treść oczywista.

Nalezy odsiać tych, którzy poszukują od tych, którzy są bierni i służą sztywnym dogmatom systemu.

Strony

Skomentuj