YouTube zapowiedział skasowanie tysięcy kanałów z "niewłaściwymi" treściami

Kategorie: 

Źródło: internet

Walka z wolnością słowa w Internecie staje się coraz bardziej brutalna. Amerykańskie lewicowe portale społecznościowe zapowiadają krucjatę wobec niektórych rodzajów treści. Po ostatnim nasileniu cenzury na Facebooku przyszedł czas na podobne ocenzurowanie portalu YouTube. 

Jak wynika z oficjalnych informacji opublikowanych przez przedstawicieli portalu YouTube, na celowniku cenzorów znajdą się kanały promujące treści prawicowe oraz teorie spiskowe czy alternatywną medycynę.

 

Zapowiedziano, że na skutek podjętych decyzji, konta z których będą publikowane takie treści zostaną po prostu skasowane. Zabroniona będzie zawartość, która może promować alternatywne teorie na temat zamachów z 11 września 2001 roku, ale również pseudonaukowe teorie takie jak ta o płaskiej Ziemi.

 

Dodatkowo zapowiedziano bezwzględną walkę z wszelkimi rodzajami tak zwanego "suprematyzmu", rozumianego jako stwierdzenie, że jedna grupa ludzi jest lepsza od drugiej ze względu na płeć, wiek, rasę, religię czy orientację seksualną. W tym kontekście interesujące jest to czy represje dotkną również kanały wychwalające żydowski szowinizm

 

Oznacza to, że z dnia na dzień na platformie YouTube może zniknąć wiele tysięcy kanałów. Przedstawiciele portalu zapowiedzieli, że kasowanie zacznie się od razu, ale cała operacja może potrwać nawet kilka miesięcy. 

 

Algorytmy mają zwalczać również filmy promujące alternatywne formy terapii, które YouTube uzna za fałszywe. Takie treści nawet jeśli nie zostaną skasowanie to będą głęboko ukryte przed użytkownikami i nie będą w żaden sposób promowane. Zdaniem YouTube jest to działanie w interesie widzów, którzy mogą zostać przez to wprowadzeni w błąd. 

 

Zwalczanie wolności słowa w Internecie postępuje bardzo szybko. Cenzorskie zapędy amerykańskich korporacji internetowych takich jak Facebook czy Google narastają. Usuwanie zawartości uznanej przez nie za niewłaściwą, dopiero się zaczyna, a celem jest przeobrażenie Internetu w taki sposób, aby dominowały tylko treści zgodne z lewicową wizją świata. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Witek

Etyka czyli co????? historia

Etyka czyli co????? historia etyki? etyka protestancka? etyka katolicka? etyka sytuacyjna? etyka plemienna? jak Kali ukraść krowę to dobrze ale jak Kalemu ukraść krowę to źle - to też etyka. Można być etycznym złodziejem czy o to chodzi?

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Illuminat13

tak pozwalam im zobaczyc

tak pozwalam im zobaczyc swiatlo oni wola ciemnote 20 Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem,
którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności,
którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz!
21 Biada tym, którzy się uważają za mądrych
i są sprytnymi we własnym mniemaniu!
22 Biada tym, którzy są bohaterami w piciu wina
i dzielni w mieszaniu sycery.
23 Tym, którzy za podarek uniewinniają winnego,
a sprawiedliwego odsądzają od prawa.
24 Przeto jak słomę pożera język ognisty,
a siano znika w płomieniu,
tak korzeń ich będzie zgnilizną,
a kiełek ich jak pył porwany się wzniesie,
bo odrzucili Prawo Pana Zastępów
i wzgardzili tym, co mówił Święty Izraela.
25 Dlatego się rozpalił gniew Pana
przeciw swojemu ludowi,
wyciągnął na niego rękę, by wymierzyć cios,
aż góry zadrżały.
Ich trupy jak gnój zaległy środek ulic.
Mimo wszystko gniew Jego się nie uśmierzył,
i ręka Jego jest dalej wyciągnięta.

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

To był odcinek o tym jak

To był odcinek o tym jak aaron jasnopomroczny zakłada na jojowatą głowę kondoma. Podczas prezentacji machał rękami jakby hailował widoczne za propagowanie nazizmu dostał ostrzeżenie. Tz sztuczna inteligencja oceniła go po ruchach bo z treści wydobywającej się z pod kondoma wynikało tylko ble ble ble pult.

Portret użytkownika Funky Koval

Najtrudniejszym terminem do

Najtrudniejszym terminem do określenia jest tzw. "teoria spiskowa", bo wiele treści, na przykład dziennikarstwo dochodzeniowe, także może być podciągnięte pod "teorię spiskową", istnieje pełno programów dokumentalnych, które są solidnie zrobione, opisują dziwne rzeczy, podejrzane akcje oligarchów, i je też można podciągnąć pod teorię spiskową, właściwie całe złodziejstwo elit IIIRP też można by do niedawna podciągnąć pod teorię spiskową, gdyby nie fakt, że większość, bo 95% z nich okazały się prawdziwymi przestępstwami i aferami złodziei postkomunistów i komunistów !

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują. Albert Einstein

Strony

Skomentuj