Usunięcie konta na Facebooku może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wiele dotychczasowych badań ujawniło związek portalu społecznościowego Facebook z pogarszającą się kondycją psychiczną. Co więcej, naukowcy sugerują, że usunięcie konta na Facebooku może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.

 

Najnowsze badanie, przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Nowojorskiego, obejmowało 2844 użytkowników Facebooka. Badani zostali poproszeni o wypełnienie obszernych kwestionariuszy, dotyczących ich ogólnego samopoczucia, poglądów politycznych i codziennej rutyny. Połowa użytkowników została poproszona o dezaktywację konta na cztery tygodnie.

Naukowcy odkryli, że dezaktywacja konta spowodowała ogólne zmniejszenie aktywności online na innych platformach społecznościowych. Badani spędzali za to więcej czasu m. in. oglądając telewizję lub spotykając się ze znajomymi i rodziną.

 

Kilka tygodni po zakończeniu eksperymentu, uczestnicy stwierdzili, że zmniejszyła się ilość czasu, którą wcześniej poświęcali na media społecznościowe. Eksperyment wykazał, że pozbycie się Facebooka spowodowało znaczącą poprawę samopoczucia.

 

Już w przeszłości przeprowadzano podobne badania, które badały wpływ Facebooka i mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne. Ich wyniki różnią się jednak diametralnie. Niektóre z nich dowodzą, że portale społecznościowe mogą pozytywnie wpływać na samopoczucie. Warto zauważyć, że odkrycia te odnosiły się zazwyczaj do bardzo aktywnych użytkowników. Osoby, które nie udzielają się, a jedynie przeglądają portale społecznościowe, mogą odczuwać obniżony nastrój.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Funky Koval

Zboczeńcy co jedzą kupę i

Zboczeńcy co jedzą kupę i piją mocz zaatakowali redaktora Ziemkiewicza ! "Publicysta Rafał Ziemkiewicz poinformował, że portal Interia.pl zakończył z nim współpracę. Powodem tego jest tekst w obronie Zofii Klepackiej, w którym dziennikarz w ostry sposób krytykował koncepcję i założenia ideologii LGBT. „Tęczowi faszyści wygrali potyczkę” – ocenił.Rafał Ziemkiewicz, znany dziennikarz i publicysta tygodnika „Do Rzeczy” nie będzie już publikował felietonów na łamach portalu Interia.pl. Komentator wyjaśnił w mediach społecznościowych, że zerwanie z nim współpracy było spowodowane tekstem, w którym zdecydowanie krytykował środowiska LGBT i homoidelogię. Publicysta chciał w nim również wyrazić swoją solidarność z olimpijką Zofią Klepacką, która ze względu na swoje poglądy, jest atakowana przez wielu zwolenników ideologii gender.„Przekazano mi właśnie decyzję portalu interia o zakończeniu ze mną współpracy - powodem dzisiejszy tekst w obronie Zofii Klepackiej (wkrótce wrzucę go na stronę http://uziemkiewicza.pl ) Tęczowi faszyści wygrali potyczkę, ale nie wątpię, że wojny z normalnymi Polakami nie wygrają” – wyjaśniał Rafał Ziemkiewicz na Twitterze.Tekst, w którym publicysta broni postawy Zofii Klepackiej został opublikowany na prywatnym portalu autora.  W felietonie, który był przyczyną zerwania współpracy, Rafał Ziemkiewicz napisał m.in., że zwolennicy ideologii LGBT nie są ludźmi dobrej woli, ale są „nowymi bolszewikami, nowymi nazistami, którzy chcą nas zniszczyć w imię swojego obłędnego ideolo”.„Bo w LGBT wcale nie chodzi o homoseksualizm, tak samo jak w komunizmie nie chodziło o robotników, w nazizmie o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych Traktatem Wersalskim Niemców, a w feminizmie nie chodzi o kobiety” – napisał w tekście, który odrzucony przez redakcję Interia.pl, został opublikowany na portalu https://www.uziemkiewicza.pl.

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują. Albert Einstein

Portret użytkownika Illuminat13

gdyby nie facbook goje nie

gdyby nie facbook goje nie mieliby co robic a tak maja zajecie zdradzaja wklejaja swoje glupie zdjecia z tanich wakacji z grecji lub egiptu no i to nudne szafowanie sie kto ma wiecej z sasiada mercedesem na fotce za trzysta tysiecy Tak zapomnialem wszystkie dane o sobie i rodzinie juz za pozno na likwidacje wszystko i tsa juz maja

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Posejdon36

facebook jest chorobą jak

facebook jest chorobą jak komorki i gry , ja zrezygnowałem już 2 lata temu i mój stan życia się polepszył. Prawda jest taka że już nie czuję się głupszy, biedniejszy i ogólnie gorszy od innych. Spróbójcie a świat znowu stanie na nogi bo każdy będzie znowu sobą, a tak udajemy kogoś kim nie jesteśmy aż żygać się chce ze śmiechu jak was widzę i to jest przykre jak bardzo potraficie się skurwić, twój Bóg Jezus, słuchaj mnie a będziesz szczęśliwy.

Strony

Skomentuj