Usunięcie konta na Facebooku może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wiele dotychczasowych badań ujawniło związek portalu społecznościowego Facebook z pogarszającą się kondycją psychiczną. Co więcej, naukowcy sugerują, że usunięcie konta na Facebooku może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.

 

Najnowsze badanie, przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Nowojorskiego, obejmowało 2844 użytkowników Facebooka. Badani zostali poproszeni o wypełnienie obszernych kwestionariuszy, dotyczących ich ogólnego samopoczucia, poglądów politycznych i codziennej rutyny. Połowa użytkowników została poproszona o dezaktywację konta na cztery tygodnie.

Naukowcy odkryli, że dezaktywacja konta spowodowała ogólne zmniejszenie aktywności online na innych platformach społecznościowych. Badani spędzali za to więcej czasu m. in. oglądając telewizję lub spotykając się ze znajomymi i rodziną.

 

Kilka tygodni po zakończeniu eksperymentu, uczestnicy stwierdzili, że zmniejszyła się ilość czasu, którą wcześniej poświęcali na media społecznościowe. Eksperyment wykazał, że pozbycie się Facebooka spowodowało znaczącą poprawę samopoczucia.

 

Już w przeszłości przeprowadzano podobne badania, które badały wpływ Facebooka i mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne. Ich wyniki różnią się jednak diametralnie. Niektóre z nich dowodzą, że portale społecznościowe mogą pozytywnie wpływać na samopoczucie. Warto zauważyć, że odkrycia te odnosiły się zazwyczaj do bardzo aktywnych użytkowników. Osoby, które nie udzielają się, a jedynie przeglądają portale społecznościowe, mogą odczuwać obniżony nastrój.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Określenia są bardzo

Określenia są bardzo fantazyjne, nie wiem czy wiesz że spożywanie odchodow nazywane jest...kawiorem::)

Ale i tak mniej mnie to wzburza niż nazywanie tego "miłością" Jak słysze określenie miłość analna to mi się kichy wywracają.To już wolę określenie walenie w d..e ,przynajmniej to szczere postawienie sprawy.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Illuminat13

kupa swiatla no i ta matka

kupa swiatla no i ta matka boska niczym katolickie bozki nie roznia sie od hinduskich itp demoniczne ingerencje w kazda religie chociaz nie sa takie inteligetne demony jak anioly ale napewno sa bardziej inteligetne od ludzi Jak nawet japonczycy daja sie na ich przyspiewki nabierac hitler tez stad ta technologia smiertelna dla ludzi mikrofale metale ciezkie roznoraka bron dwutlenek wegla paliwa kopalne oczywiscie Wszystko co zabija cialo tej ziemi hitler nie wymyslil sobie holokaustu mial podpowiedzi  https://www.youtube.com/watch?v=f2W3e3ne-wk  wszystkie te wasze bozki demoniczne katolickie hinduskie japonskie slowianskie zostana wylapane i wrzucone do czelusci aby wam nie macily w glowie bzdurami Tak bedzie wygladal sad koncowy jak go nazywacie ostateczny a wraz z nimi dusze dla ktorych juz nie ma nadzieji na zmiane

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Art71

Przestan PISowska

Przestan PISowska apodyktyczna mendo zagladac ludziom do sypialni, spojrz najpierw na swoje wlasne srodowisko kleru, walacych w dupala mlodych chlopcow, jak i samego szefunia jarusia, ktory hetero nie jest jak widac... amen.

Portret użytkownika inzynier magister

Angelusie bo ja wierzęw Ducha

Angelusie bo ja wierzęw Ducha Świętego i wierzę że na Ziemięprzybywa Maryja Dziewica w kuli światła jako istota anielska, przemionona w trakcie zmartwychwstawania ! "Objawienia z Paryża, La Salette i Lourdes jednak nie wystarczyły, by ostrzec ludzkość... Świat pogrąża się w niemoralności i sprzyjaniu antychrześcijańskim hasłom oraz rewolucyjnym programom od kilku wieków. Najświętsza Maryja Panna ukazuje się ludzkości wielokrotnie. Największym pokazem boskich mocy, wielkich energetycznych kul aniołów było to w Fatimie, w Portugalii. Matka Boża, która czuje całe ludzkie społeczeństwo, najwyrazniej stwierdziła, że Jej poprzednie napomnienia nie przyniosły efektu i nie zawróciły ze złej drogi Jej dziecka, jakim jest cywilizacja chrześcijańska, przybrała ton o wiele bardziej stanowczy. Ukazała piekło i ogłosiła, iż znikną całe narody !"

http://popotopie.blogspot.com/2016/10/czy-uwierzycie-mi-wreszcie-ze-moj.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

zamknij oczy i zastanów się..

zamknij oczy i zastanów się... Czy Bóg musi sie ukazywać człowiekowi, aby podnieść jego wiarę w niego?!

Czy pragnąłeś, by Ci sie Bóg objawil, aby wzmocnić Twoją wiarę?

Odpowiedz sobie w takim razie, czym jest Twoja wiara, która potrzebuje wsparcia dotykalnego? Jest NICZYM

Bóg to wszechmocny byt. Jego cząstka jest w każdym z nas, więc co za licho podpowiada Ci, że chcsz ujrzeć dotykalnie Boga?!

Co chcesz, dostaniesz... ujrzysz "go", ale to nie będzie On, tylko Szatan. To Szatan przez fizyczne objawienia utwierdza swoje królestwo na Ziemi i uczy poznawać fizycznie swoją obecność a nie duchowo obecność Boga.

 Przez fizyczną dotykalność nalezy rozumieć nie tylko objawienia Istoty, lecz również pisma i przekazy człowiecze...

Ja nie muszę... ZAWSZE przed podjęciem decyzji czuję jego wewnętrzną obecność i wskazanie wyboru...gdy tylko zamknę oczy... I nie jest mi z tym lekko, ale wiem, że postąpiłem słusznie. Nie mam wątpliwości co jest "lepsze". Wiem co jest jedynie słuszne.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Problem bozków jezuskowo

Problem bozków jezuskowo-maryjnych jest taki, że owe bożki ( demony) maja za zadanie uśpić strachliwych, naiwnych, dobrotliwych frajerów, po to by ta niewrażliwa na "objawienia" kasta wladzy, mogła bez skupulów i bezkarnie znęcać się nad nimi. Te demony własnie to czynią! Nie widzicie tego? Im bardziej sie modlicie, to świat bardziej pogrąża się w haosie.. a wy pierdolicie bez sensu i w pokorze, że to za  "grzechy" i "niezbadane soą wyroki niebios"... A przecież to nie za żadne grzechy, jeno przez wypadkową wyborów Wolnej Woli całej  populacji świat jest jaki jest i w tych złych wyborach nikt nie przeszkadza, karząc jednak za dobre. Światem rządzi Szatan a nie jakiś pierdolony jezusek z maryją podkręcani duchem nieświętym. 

1. Szatana możemy pokonać jedynie własnym, nieskażonym umysłem połączonym integralnie z naszym ciałem.

2. Słuchaj wewnętrznego głosu Sumienia przy wyborach jakie dokonujesz.

3. Zapomnij o wszystkich złudnych obietncach napisanych przez ludzi,

4. Nie ma żadnego"odpuszczenia grzechów" o ile sam z czystym sumieniem sobie nie odpuścisz, czyniąc za każde wyrządzone zło dobrem.

5. DUSZA JEST TWOIM SĘDZIĄ, ADWOKATEM, LUB KATEM

6. BÓG NIE KARZE, NIE NAGRADZA, NIE INTERWENIUJE, BO DAŁ CI WOLNĄ WOLĘ. JESTEŚ PANEM SIEBIE

5. NIE DAJ SIĘ OSZUKIWAĆ, ÓW GŁOS ZAWSZE DOKONUJE WYBORÓW PRAWDY, ODDZIELAJĄC OD FAŁSZU!!!

6. ŚWIATEM RZĄDZI SZATAN, BO MU NA TO POZWALACIE!!

Strony

Skomentuj