Aligator wszedł przez okno do domu na Florydzie i zaczął plądrować kuchnię

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

77-letnia mieszkanka Florydy była w ciężkim szoku, gdy o godzinie 3:30 w nocy okazało się, że duży aligator wdarł się do jej domu przez okno w kuchni.

Jak donosi Tampa Bay Times, 77-letnia Mary Wischhusen była w drodze do łazienki, gdy zauważyła olbrzymiego gada siedzącego w jej kuchni. Kobieta natychmiast schowała się w swojej sypialni i zadzwoniła na policję. Dziesięciu funkcjonariuszy i dwóch traperów z miejscowości Clearwater podjęło się akcji usunięcia gada z mieszkania seniorki. Cała akcja zakończyła się powodzeniem i zwierzę zostało obezwładnione około 4:40 nad ranem.

Źródło: Twitter

Policja w Clearwater poinformowała, że aligator nie wyrządził żadnych większych szkód poza przewróceniem kilku butelek wina. Samo zwierzę natomiast doznało kilku skaleczeń. Warto zaznaczyć, że nie jest to oczywiście pierwszy incydent, gdy aligator włamuje się do gospodarstwa na Florydzie.

 

W kwietniu gad o wadze ponad 270 kilogramów musiał zostać zabity po przebiciu się przez ogrodzenie domu w Miami, ponieważ stanowił zbyt duże niebezpieczeństwo. Jak zaznacza Komisja Ochrony Przyrody i Rybołówstwa Florydy, aligatory zamieszkują wszystkie 67 hrabstw tego stanu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Gdyby zamienić słowo

Gdyby zamienić słowo "aligator" na "murzyn" to zapewne w nikim by to nie wzbudziło zdziwienia. Możliwe ,że tamtejsi policjanci wypowiadają taką "formułkę" równie często jak nasi "niedostosowanie prędkości do warunków jazdy"..

Skomentuj