Według genetyków prawdziwe dinozaury zostaną odtworzone w ciągu najbliższych 10 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wizja przedstawiona w hollywoodzkim hicie Park Jurajski i jest coraz bliżej realizacji.  Dinozaury mogą zostać odtworzone jeszcze za naszego życia. Naukowcy, którzy nad tym pracują twierdzą, że na wykonanie tego zadania nie potrzeba więcej niż 5 do 10 lat.

 

Jednym z nich jest dr. Jack Horner paleontolog, który jest zaangażowany w badania genetyczne.  Paradoksalnie był on jednym z konsultantów filmu Park Jurajski i stał się inspiracją dla przedstawionego tam dr. Alana Granta.

 

Horner uważał przez wiele lat, że odtworzenie wymarłych olbrzymich gadów wymaga poskładania fragmentów DNA tych stworzeń które przetrwały do czasów dzisiejszych. Jednak niedawne badania w zakresie degradacji DNA wskazują na to że zadanie to może być  niemożliwe do wykonania.

 

Właśnie z tego powodu naukowcy odkryli jak można to obejść po prostu manipulując genami obecnie żyjących stworzeń. Jak wiadomo dinozaury wyewoluowały w ptaki. Z tego powodu eksperci z dziedziny genetyki usiłują dokonać kontrolowanych mutacji genów kurczaka.

Dotychczasowe eksperymenty udowodniły że odtworzenie nóg dinozaurów może być stosunkowo proste. Zdaniem doktora Hornera największym wyzwaniem jest odtworzenie ogona. Dzięki inżynierii genetycznej ma być możliwe przywrócenie do życia dawno wymarłych gadów, które zostaną w ten sposób celowo zmutowane z embrionów kurczaków.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

ELIKSIR MIŁOŚCI.

ELIKSIR MIŁOŚCI.
UWAGA! 
Eliksiru nie podawaj byle komu i nie lekceważ jego mocy. Antidotum na działanie eliksiru nie istnieje!!!!
Składniki:

Suszone zioła (możesz je kupić w popularnych sklepach zielarskich), po 50g:

Głóg - dla ukojenia serca; dość zacytować – „W nocy z grobu Tristana wybujał zielony głóg [...] który zanurzył się w grobie Izoldy". Cena około 2zł/50g

Kozieradka - zwiększają wydolność fizyczną (o 30-60%) i psychiczną (nawet o 80%). Cena około 3,50zł/50g

Kminek - stosowany dla podgrzania uczuć . Cena około 2zł/50g

Anyż – dla zwiększenia czułości i wrażliwości . Cena około 2zł/50g

Szczypta cynamonu i laska wanilii - które podkreślą wyrafinowany smak eliksiru. Cena około 4 zł.

Czerwone, wytrawne wino, 1 butelka Cena około 12 - 20 zł

Miód lub syrop klonowy do smaku.

Jak to zrobić:

Wino wlać do garnka. Wsypać wszystkie zioła i zamieszać. Przykryć garnek, postawić w zacienionym miejscu na minimum 12 godzin. 
Po upływie tego czasu garnek postawić na ogniu i gotować kilka minut (około 5-7 minut). Następnie eliksir zdjąć z ognia, przecedzić , dodać miodu lub syropu klonowego do smaku. Aby pozbawić wywar alkoholu możesz eliksir jeszcze postawić na ogniu i przez około 15-20 minut go podgrzewać. 
Jak podawać:

Tak przygotowany wywar ma bardzo intensywny smak (i moc oczywiście!), dlatego można go wypić niewiele. Jeśli chcesz podać go np. do kolacji – konieczne będzie rozcieńczenie go w ciepłej, przegotowanej wodzie.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

Portret użytkownika Illuminat13

A teraz o szesnastu

A teraz o szesnastu dziewicach raju w niebie i na ziemi Zycie wieczne co bedziecie robic tam bez dzieci waszych domow samochodow z Jezusem z mahometem??/  Upadek aniolow na gorze hermon rutyna nuda ciekawosc chec podupczenia sex z kobieta jest cudowny to fakt kusza te latawice na kazdym kroku jak EVE w raju Cialo fizyczne daje mozliwosci ale tez ogranicza Sen cialo astralne to nie to samo Gdzie ludzie dojda w najblizszych tygodniach juz nie latach czy ludzi czeka wojna ?? Czy sie obedzie bez wojny ta przemiana czy jednak szowinisci trzymajacy stary system nie odpuszcza za duzo strat franek lepiej zrobic rachunek sumienia bo oni nie zartuja Beda to ciezkie czasy https://www.youtube.com/watch?v=mQ9JsGN1kGo

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Max 1983

Ciekawy z ciebie przypadek

Ciekawy z ciebie przypadek masz się za jakiegoś mędrca a pisać nawet nie umiesz.To trochę tak jakby jakiś chuderlak wszedł do siłowni i pouczał kulturystów jak mają cwiczyć.

sex z kobieta jest cudowny to fakt kusza te latawice na kazdym kroku jak EVE w raju

Z tego zdania wynika że Ewe kusiły jakieś latawice, a sama Ewa jeśli się dała skusić to zapewne była lesbijka::)

Nie wiem czemu z wielu opisów religijnych wizji wynika że na tamtym świecie będziemy jakimiś bytami bezcielesnymi ,unoszącymi się w powietrzu, a naszym jedynym zajęciem będzie wieczne wielbienie pana za te nudy.Na moje oko to wizja piekła i horroru a nie nieba.A kto powiedział że nasze dusze ale i ciała nie moga ewoluować do wyższego poziomu i właśnie dopiero tam te ciała będa idealne ,silne ,zdrowe i zdolne do odczuwania rozkoszy o których się człowiekowi na ziemi nie śniło??

Gdzie ludzie dojda w najblizszych tygodniach juz nie latach czy ludzi czeka wojna

Rozumiem  że jesteś kolejnym ktory wieszczy że już za moment już za chwilę ,wybuchnie wojna światowa ,albo nagle dostapimy jakiegoś przemienienia ,wejdziemy na wyższy poziom duchowości czy coś takiego??Słyszę te pierdy od wczesnej młodości ,wkrótce doczekam starości i żadne cuda wianki się nie dzieją.

 

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj