Napoje słodzone cukrem mogą powodować choroby nerek

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowe badania powiązały soki owocowe i napoje gazowane słodzone cukrem z ryzykiem rozwinięcia przewlekłej choroby nerek. Badania te należą do rosnącej liczby publikacji, które potwierdzają, że słodzone napoje mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

 

Naukowcy w latach 2000–2004 oraz 2009–2013 przeanalizowali diety ponad 3000 uczestników badania. Informacje zostały zebrane za pomocą specjalnych kwestionariuszy.

 

Jak się okazało, 6% badanych rozwinęło przewlekłą chorobę nerek. Wyniki badania pokazują, że spożywanie słodkich napojów, soków owocowych, a także słodzonej i aromatyzowanej wody, wiązało się z wyższym ryzykiem rozwoju przewlekłej choroby nerek. Osoby, które spożywały duże ilości tych napojów, były o 61% bardziej narażone na rozwój niebezpiecznych chorób układu wydalniczego.

Naukowcy mają nadzieję, że badanie to doprowadzi do zmniejszenia spożycia napojów o wysokiej zawartości cukru. Odkrycie opublikowano w czasopiśmie klinicznym American Society of Nephrology.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Px

A słdodzikami mózg więc macie

A słdodzikami mózg więc macie wybór a by nie było,że władcy są bez serca.Zawsze dbają o to by placówi były wypełnione po brzegi a czas oczekiwania odpowiednio długi.Czy to nie jest doskonałe w swej podłości.

Głosuj za
10

Skomentuj