Estoński minister obrony wysłał pozdrowienia do weteranów SS

Kategorie: 

Neonazistowskie resentymenty w Pribałtyce stają się coraz bardziej widoczne.Doszło nawet do tego, że minister obrony Estonii, Urmas Reinsalu pozdrowił uczestników 21 spotkania związku estońskich bojowników o wolność.

 

W oświadczeniu Ministerstwa Obrony wyraził wdzięczność "bojownikom o wolność", jak w Estonii nazywa się estońskich weteranów z 20 Dywizji SS. Służby prasowe ministerstwa w uzasadnieniu tego gestu poinformowały, że żołnierze ci sprzeciwili się reżimom totalitarnym w okupowanym kraju i byli lojalni wobec wysokich ideałów wolności.

„W czasie wojny i okupacji Estonia straciła prawie jedną czwartą ludności przedwojennej. Jesteśmy narodem jednym z najciężej dotkniętych przez wojny" - mówi minister.

"W związku z tym Estonia wielokrotnie i jednoznacznie potępiła represyjną politykę ZSRR i nazistowskich Niemiec i działalności tych, którzy popełnili zbrodnie przeciwko ludzkości" - powiedział minister. Według niego, z punktu widzenia prawa międzynarodowego, sukcesja państwa estońskiego nigdy nie została przerwana.

Minister przypomniał, że 14 lutego 2012 Parlament Estonii podziękował obywatelom, „którzy w czasie okupacji przez ZSRR lub nazistowskie Niemcy działali w imię rzeczywistego przywrócenia Republiki Estonii."
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika CRUSADERS

Mam Poloneza Caro 95 r. (

Mam Poloneza Caro 95 r. ( brązowy metalik ) CB radio Cobra 75 WX ( bez gruszki ) z tyłu na półce maskotka piesek z kiwającą główką ... jakieś pytania kotlety ?? aha... i jeszcze mam stare czarne dresy z dwoma białymi pasami ( nie metalik ). Pytania .... ??

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem